Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor.

Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.Çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakamımız Osman Bilgin ve Belediye Başkanımız Mustafa Karadere, belediye sınırları içindeki okulların yanı sıra köy okullarının eksiklerinin giderilmesine de yardımcı olmaya çalıştıklarını belirterek,. Okulun bahçesini ve çevresindeki istinat duvarı çalışmaları yaptıklarını bu alanın öğrencilerimize yönelik değerlendirilmesinde de okul yönetimine yardımcı olacağız." dedi.

Eğitimin kalitesinin artmasında okulların fiziki şartlarının da önemli olduğunu belirten Belediye Başkanımız Mustafa Karadere, "Eğitim kurumlarının fiziki koşullarının istenilen düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, bu konuda yerel yönetime düşen görevin yerine getirildiğini hatırlatarak,"Fiziksel, çevresel ve estetik açıdan gereğince düzenlenmiş ve yeterince donatılmış bir eğitim kurumu her şeyden önce çocuklarımız ve velilerimize sağlık ve güven verir. Okulların görünümü ve temizliği çocukların sosyal gelişimine katkı sağlar. Yavrularımızın öğrenim gördüğü eğitim yuvalarının bu şekilde düzenlenmiş olması yalnız çocuk için değil, öğretmen için de en uygun çevre koşullarını içerir."dedi.

İncelemeler Kaymakam Bilgin ve Başkan Karadere İlçe Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil,Belediye Meclis Üyesi Şükrü Kömürcü, Özel İdare Müdür Mürsel Mert,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Küçükaydın ve Okul Müdürü İbrahim Yılmaz eşlik etti.

5 Mart 2015 / Okunma: 975