Başkan Karadere’ den Kutlu Doğum Haftası Mesajı

"Alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberimiz Hz. Muhammed Kuranı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneğidir" dedi.Karadere, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hz. Muhammedi anlamanın aynı zamanda yüce dinimiz İslamı anlamak demek olduğunu belirtti.

Alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hz. Muhammedin Kuranı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneği olduğunu vurgulayan Karadere, şunları kaydetti:

"Onun sünnetlerine riayet etmek dinimizi doğru yaşamak anlamına gelmektedir. Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde olduğu zamanımızda dünya ve ahirette huzur ve mutluluğun yegane reçetesi, Peygamber Efendimizin sünnetine ve onun insanlığa rahmet olarak getirdiği Kuranı Kerim'e sımsıkı sarılmaktır. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamber Efendimiz, üstün insani özelliklere sahip, en güzel ahlaklı, müminlere ve diğer insanlara karşı çok merhametli oluşuyla insanlığa Allah'ın bir lütfüdür. "dedi.

 

14 Nisan 2015 / Okunma: 914