Başkan Karadere Yurt Binası Temel Atma Törenine Katıldı.

Bir dizi açılış ve ziyaret için ilimize gelen Bakanı Caniklİ il merkezi Aksu Mahallesinde bulunan ve kendi adını taşıyan Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesine ait 300 öğrenci kapasiteli Yurt Binasının temel atma törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Sayın Bakanımız Nurettin Canikli, kendisinin de bu okulda okuduğunu, Yeniyol Mahallesindeki eski İmam-Hatip binasının üst katındaki pansiyonda kaldığını ve 32 kişilik koğuş sistemindeki odalarda, zor şartlarda eğitimini tamamladığını aktararak, günümüzde ise artık her türlü imkanların öğrencilere sunulduğunu söyleyerek "Alt yapı olarak ta modern kaliteli bir eğitim almanız içinde ne gerekirse yapıyoruz. İşte bu okul, inşallah temelini biraz sonra atacağımız bu pansiyon. Onun dışında diğer altyapı donanım. Hem hükümetimizin eğitim politikasında bugüne kadar gösterdiği, ortaya koyduğu reform mahiyetindeki düzenlemeler, hem de şahsımızım bir görev olarak, bir borç olarak bizi yetiştiren bu okula bir katkı olarak, bir vebal, borç olarak her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. ” diyerek öğrencilerden yapılan bu hizmetlerin karşılığını vermelerini beklediklerini ifade ederek "bizden ne isteğiniz varsa söyleyin yerine getirelim. Bu hedefe ulaşmanız için katkı sağlayacak, yardımcı olacak ne istiyorsanız, bütün öğrencilerimize sesleniyorum, talep edin yerine getirelim. dedi.

Konuşmaların ardından, temel atma törenine geçildi. İl Müftüsü Muhittin Oral’ın yaptığı duanın ardından; Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan’ın birlikte aynı anda butona basmasıyla, Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binasının temeline ilk harç koyuldu.Bakan Canikli, yurt binasının inşaat alanını da gezerken, işçilerle de sohbet ederek çalışmaları izledi. İnşaat sahasındaki demir ustalarının çalışmalarını da izleyen Bakan Canikli, kendisi de burada bir adet kiriş etresi yaptı.

Daha sonra şantiye sahasında, yurt binasının projelerini inceleyen Bakan Canikli, inşaatın hemen yanında bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Uygulama Sınıfı’nı da gezerek minik öğrencilerle bir süre sohbet ederek, miniklerin okuduğu şarkıları dinledi.

Törene; Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, Belediye Başkanımız Mustafa Karadere, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Taşkın, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, daire amirleri, okul personeli, diğer davetliler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


18 Nisan 2015 / Okunma: 1095