Başkan Karadere Uygulama Oteli’nin Açılışına Katıldı.

Bakan Canikli, bugün kendi adını taşıyan Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binasının temel atma töreninin ardından,  Eriklimanı Mahallesinde bulunan Giresun Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Uygulama Oteli’nin açılışını yaptı.

Törende yaptığı konuşmasında "Giresun’un vazgeçilmez, değiştirilmez hatta değiştirilmesi bile teklif edilemez özelliklerinden bir tanesi Giresun bir turizm şehridir.” diyerek sözlerine başlayan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, son yıllarda Giresun’da sanayi alanında yapılan yatırımların, Giresun’un bir turizm şehri özelliğini değiştirmeyeceğini söyledi. Bakan Canikli "Özellikle Giresun’un eşsiz güzelliklerini tartışmaya gerek yok bunu herkes kabul ediyor. Kabul edilmiş gerçeklerden bir tanesi de budur. Bu doğal yapısı, bu güzelliği ile de turizm talebini karşılaması gerekiyor. Bir turizm talebi söz konusu ve son yıllarda önemli bir gelişme bu. Hem ülkemizde, hem Karadeniz bölgesinde bu Giresun içinde geçerlidir. Her geçen yıl Giresun’a gelen turist sayısında ciddi bir artış söz konusudur. Esas talep patlamasını yakında açılışını yapacağımız, Ordu-Giresun havaalanından sonra yaşayacağız.” diyerek özellikle konaklama sorunu yaşandığına dikkat çekti.Bakan Canikli, Giresun’da 5 Yıldızlı Otel ihtiyacının bulunduğunu, bunun için Giresunlu bazı işadamlarının verilmiş sözü olduğu halde henüz bu sözlerini yerine getirmediklerini ifade ederek, bu eksikliğin giderilmesi, yakın zamanda talep patlaması yaşanacağı konaklama sorununun giderilmesi için İl Özel İdaresine ait binanın 5 Yıldızlı Otele dönüştürülebilecek şekilde yapıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri hep birlikte açılış kurdelesini kesti.Açılışın ardından Uygulama otelinin terasında halk oyunları gösterisi sunumunu izleyen Bakan Canikli, beraberindekilerle birlikte otelin toplantı salonu, çamaşırhane gibi bölümlerini ve konaklama odalarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Açılış ve incelemelerin ardından, Uygulama Oteli'nin restoranında davetlilere yemek verilen yemeğin ardından program sona erdi.

Açılışa; Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, Belediye Başkanımız Mustafa Karadere, Dokap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Taşkın, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, XX. Ve XXI.Dönem Giresun Milletvekili Turan Akçelik, daire amirleri, diğer davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

18 Nisan 2015 / Okunma: 1211