Başkan Karadere YILKA Çay Fabrikası’nın Açılışına Katıldı.

Fabrikanın açılışına katılan Sayın Valimiz Hasan Karahan, tesisin hayırlı olmasını dileyerek, "Teşviklerin, hibelerin yatırımcılar ve müteşebbisler tarafından dikkate alınmasını ve bunlardan faydalanmasını istiyoruz. Artan oranlarda bu hibeler devam ediyor. Yatırımcı arkadaşlarımızı teşvik ediyoruz. Bu fırsatlardan faydalanmasını istiyoruz. Bu tesisin özelliği yaklaşık 22 yıldır yapan bir arkadaşımızın tesisini iyileştirmesi, yenilemesi, modernize etmesi daha da önemli. Çağın gerektirdiklerine göre tesislerimizi de yenilemeliyiz.Çay konusunda fındık konusunda olduğu kadar iddialı konuşmuyoruz ama çayımızda iyidir diyoruz. Giresun’umuz günden güne daha gelişiyor büyüyor. Havaalanımız 22mayısta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katılımıyla açılışını yapacağız. Havalimanı Giresun ve Ordu nun sıçrama yapmasını sağlayacak.Özellikle Giresun kökenli olupta dışarıda iş yapan, yatırım yapan yatırımcılarımızın da bir ayağının buraya basması lazım. Kendi memleketlerini kuru kuruya sevmelerinin bir faydası yok. Bizden yol istiyorlar, su istiyorlar. İstanbul’daki imkanları istiyorlar. Giresun sevdalısı Giresun’a gelecek yatırım yapacak.Gidip yaylaya kaçak ev yapmakla Giresun sevdalısı olunmuyor. Gerçekten arkadaşımızı tebrik ediyoruz. Hizmet sektöründe de kahvaltı salonu açılıyor. Turizm anlamında önemli bir gelişme. Son yıllarda hizmet sektöründe ciddi gelişeler var. Hizmet sektörü en fazla sıcak para girişi ve istihdam sağlayan sektör. Dolayısıyla bu sektörde de yatırım yapılmasını istiyor ve teşvik ediyoruz.Emeği geçenlere teşekkür ediyor, yatırımcı arkadaşlarımız kutluyorum. İlimize ve bölgemize hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

Açılışta birer konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’da fabrikanın ilçemize hayırlı olmasını belirterek, emeği geçenleri kutladı.

Açılışa katılarak kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür eden YILKA Çay Fabrikasının Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yıldırım da, toplam 900 bin Türk Lirasına modernize edilen tesisteki yenileme çalışmalarının 200 Bin Türk Lirasının Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanan hibe desteğiyle sağlandığını söyledi. Yıldırım Fabrikanın soldurma, elek, fırın gibi bölümlerinde %60 civarında kapasite artırımı yapıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından fabrikanın açılış kurdelesi Vali Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.

YILKA Çay Fabrikasındaki törenin ardından Vali Karahan ve beraberindekiler fabrikada üretilen çayların müşterilerin tatması amacıyla açılan YILKA Çay ve Kahvaltı Salonunun açılışını gerçekleştirdiler. Çayların tadına bakan Vali Karahan, işletme sahiplerini kutlayarak hayırlı olsun dileklerini iletti.

Törene Vali Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkanımız Mustafa Karadere, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,İlçe Kaymakamımız Osman Bilgin, Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Meclis üyeleri, bazı siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


6 Mayıs 2015 / Okunma: 1552