Başkan Karadere Huzurevi Açılışına Katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı 92 yatak kapasiteli Giresun Yaşlılar ve Huzurevi’nin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli, Sayın Valimiz Hasan Karahan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İmam bey Ertem ve yaşlılar tarafından kesildi. 

İlimiz Erikliman Mahallesi’nde yapımına 2013 yılında başlanılan ve kısa bir sürede tamamlanan Yaşlılar ve Huzurevi’nin açılışında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, dünyanın gelişip değiştiğini, 30-40 yıl önceki aile yapılarının daha farklı olduğunu, şimdi ise eski aile yapılarının ortadan kalktığını söyledi.Bu sözlerinin bir eleştiri olarak algılanmamasını isteyen Bakan Canikli, "Eski geniş aile Açılışta, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun da, ilde yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi, huzurevinin ilimize kazandırılmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 

Konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile Vali Hasan Karahan, açılışı yapılan tesiste kalan yaşlılarla bir süre sohbet etti, ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Bakan, Vali ve davetliler, Yaşlılar ve Huzurevi’ni gezdiler. 

Açılış törenine; Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli, Sayın Valimiz Hasan Karhan, Milletvekili Sayın Mehmet Geldi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İmambey Ertem,  Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş, Cahit Karatepe, bazı ilçelerin kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel,Belediye başkanımız Mustafa Karadere, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, daire amirleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akar,   ve davetlilerin katıldı.

28 Mayıs 2015 / Okunma: 1146