HACI ABDULLAH HALİFE ANILDI

Yağlıdere ilçesinde Hacı Abdullah Halife için anma töreni düzenlendi.Hacı Abdullah Halife Tekke ve Tuğlacık Köylerinde dualarla yad edildi.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Müslümanlığın yaygınlaşmasında büyük rol oynadığı bilinen ve Yavuz Sultan Selim’in hocası olduğu belirtilen Hacı Abdullah (Sarı Halife) Halife için vatandaşlar bir araya geldi.

Yağlıdere ilçesine bağlı Tekke ve Tuğlacık köylerinde 19.’sü düzenlenen Hacı Abdullah Halife Anma Programı’na yoğun ilgi oldu. Bu yıl 19.’si yapılan anma töreninde, Kur’an-ı Kerim ve ilahi okunarak, dua edildi. Hacı Abdullah Halife’nin şahsiyetini tanıtan çeşitli konuşmalar yapıldı.Halifenin Tuğlacık ve Tekke köylerinde bulunan türbesi, camisi, dergahı, değirmeni, misafirhanesi, beratları, fermanları ve külliyesinin ziyaret edildi.Restorasyonu tamamlananTekke Köyü Camisi İbadete Açıldı.

Anma gününe Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları,Yağlıdere Kaymakamı Hasan Uğuz,Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Belediye Başkanımız Mustafa Karadere,Giresun İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu,Yağlıdere Müftü vekili Yavuz Koçak,daire amirleri ,kurum müdürleri,İstanbul, Bursa, Gebze ve çeşitliilçelerden çok sayıda davetli katıldı.

 

 


25 Eylül 2017 / Okunma: 824