DİKMEN CAMİİNDE “ŞUHEDAYA VEFA “PROGRAMI YAPILDI

Espiye Müftülüğünce Sogukpınar Beldesi Dikmen Mahallesi Camisinde "Şuhedaya Vefa "programı yapıldı.

Espiye Müftülüğünce düzenlenen ve 5 aydır devam eden "Cami ve Gençlik Buluşması" programı kapsamında Yatsı Namazında Sogukpınar Beldesi Dikmen Mahallesi Camisinde bir araya geldiler.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için Espiye Dikmen Mahallesi Camiinde Yatsı Namazı sonrası Mehmetçik'e Zafer Duası Yapıldı, Fetih Suresi Okundu.

İlçe Müftülüğünce düzenlenen programda, Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Yatsı namazı kıldırdı, sohbet etti.Espiye ilçe Müftülüğü din görevlilerince Fetih Suresi ve ilahi okundu. Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak tarafından harekatın başarılı olması için Mehmetçik’e ve okunan Kuranı Kerimin duası yapıldı.

Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak ,” Her hafta yetişkinlerle,gençlerle , cami cemaatı ile bir araya geliyoruz. Bu hafta Sogukpınar Beldesi Dikmen Mahallesi Camisinde Yatsı Namazında bir araya geldik. Yatsı Namazı sonrası Mehmetçik'e Zafer Duası Yaparak, Fetih Suresi Okundu. Bu programı hazırlayan Dikmen Mahallesi Cami İmam Hatibi Hüseyin Kömürcü’ye Dikmen mahalle muhtarı Emin Şakar’a,programa iştirak eden yetkililere,din görevlilerine ve cami cemaatına teşekkür ediyorum ” dedi.

Dikmen Mahallesi Camiinde düzenlenen programa,Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Soğukpınar Belde belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti ilçe Başkanı Ali Küçükaydın, Belediye Meclis Üyeleri ,din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Sogukpınar Beldesi Dikmen Mahallesi Cami İmam Hatibi Hüseyin Kömürcü, Camisinde düzenlenen Kuran ziyafetine katılan yetkililere , davetlilere ,din görevlilerine ve cami cemaatına teşekkür etti. Programa katılanlara çeşitli ikramlar yapıldı

26 Şubat 2018 / Okunma: 764