Haberler

 • YENİ İTFAİYE ARACI ALINDI


  Espiye Belediyesi tarafından vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için 24 metre uzunluğun da merdiveni olan,5000 litre su ve 250 litre köpük sıkma kapasiteli yeni tam donanımlı itfaiye aracı alındı.

  10 Ağustos 2011

 • ULU CAMİİ AVLUSUNDA ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPILDI


  Espiye Belediyesi tarafından İlçemizde çevresinin güzelleştirilmeye ihtiyacı camilerde çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Belediye Başkanımız Erol Karadere,yaptığı açıklamada;’’Belediye Fen İşleri

  10 Ağustos 2011

 • ESPİYE BELEDİYESİ ARAÇ PARKINI GENİŞLETİYOR


  Espiye Belediyesi araç filosunu genişletiyor.Belediyemiz bünyesinde yolculuk yapacak vatandaşlarımızın toplu taşıma hizmeti için daha güvenli ve konforlu olan 32+1 kişi kapasiteli otobüs alındı.

  4 Ağustos 2011

 • İLÇEMİZ MERKEZİNDE ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi ,ulaşımı rahatlatmak için Asfaltlama çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda ilçemiz merkezinde muhtelif yerlerinde asfalt yama çalışması yapıldı.

  3 Ağustos 2011

 • CAMİİLERDE RAMAZAN AYı TEMİZLİĞİ YAPILDI


  Espiye Belediyesi,Ramazan Ayı öncesi camilerde temizlik yaptı.Espiye Belediyesi İlçemizdeki Camilerde, Ramazana girmeden halı temizliği yaptı.İlçemizdeki Merkez Camii,Ulu Camii,Yeni Camii,Esentepe Camii,Adabük Mahallesi Fatih Camiinde temizlik yapıldı.

  1 Ağustos 2011

 • BAŞKAN KARADERE'den RAMAZAN AYı MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, Ramazan ayının birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı olduğunu belirtti.Başkan Karadere Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada; ‘’11 Ayın Sultanı olan Ramazan ayının Müslümanlar tarafından özlemle beklenen bir ay olduğunu ifade ederek:

  31 Temmuz 2011

 • MİLLETVEKİLİMİZ GELDİ'den BELEDİYE'ye ZİYARET


  AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk Belediyeyi ve Belediye Başkanımız Erol Karadere'yi makamında ziyaret ettiler.Ziyarete Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,İl Genel Meclis Üyeleri Kubilay Elevli,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Volkan Abanoz,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,Ziraat odası Başkanı Raif Uçar katıldılar.

  29 Temmuz 2011

 • AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI 3. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI


  Öğretmen Evi Toplantı Salonu'nda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını Espiye AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu yaptı.Nakışoğlu;Gençlerin gelecek kaygısı yaşamadan, karşılaştıkları sorunların çözümü için çalıştıklarını belirtti.Kongreye Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,İl Encümenleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Kubilay Elevli,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Volkan Abanoz,Ersin Bahadır,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli,AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Bilgiç,Gençlik kolları asil ve yedek üyeleri ve tüm Partililer katıldı.

  29 Temmuz 2011

 • KALEBOYNU MAHALLESİnde YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Kaleboynu Mahallesi yol çakıllama çalışması‏ yapılıyor.Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere yaptığı açıklamada;

  27 Temmuz 2011

 • ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİMİZ COŞTURDU


  Espiye Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kültür Sanat ve pide Festivali’nin bu yıl 5.si yapıldı.Yağmur nedeniyle festivalin Cuma akşamki bölümü Cumartesi gününe kaydırıldı.Espiye Belediyesi'nin bu yıl 5.sini düzenlediği ''Kültür Sanat ve Pide Festivali'' hayli renkli başladı. Festival, Cumartesi günü Hükümet Konağı önünden saat: 14.00’de Mehter Takımı eşliğinde kortej yürürüşü ile başladı.Pazar yerinde yapılan Festivale, Giresun AK Parti Milletvekili Mehmet Geldi, İl Meclis Başkanı Osman Öden,Espiye Kaymakamı Mitat Gözen,Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere,

  25 Temmuz 2011

 • 5.ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİ'nde BULUŞALIM


  5.Espiye Kültür Sanat ve Pide Festivali bu yıl Kıraç ve Niran Ünsal’ın sahne almasıyla çıtayı bir kademe daha yükseltti.22-23 Temmuz tarihinde yapılacak olan Kültür Sanat ve Pide Festivalimizin sunumunu ise Okan Karacan yapacaktır.Yöresel Sanatçılarımızın renklendireceği Festivalimizde;Halk Oyunları,Yöresel Konuşmalar ve havai fişek gösterileriyle muhteşem bir Festival havası yaşanacaktır.

  21 Temmuz 2011

 • VALİ ŞAHİN ERİCEK KÖYÜ VE YAYLALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU


  Espiye Yeniköy de Muhtarlarla kahvaltılı toplantının ardından Ericek köyüne giden Vali Şahin ve Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere bir dizi incelemelerde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi.İlk olarak, 1986 yılında askeri bir uçağın Ericek Deresine düşmesi sonucu 4 üst düzey askerin şehit olduğu alanda incelemede bulunan Vali Şahin, uçağın düştüğü alana şehitlerimize yakışır bir çeşme yapılacak çeşme üzerine şehitlerimizin adlarının yazılacağını söyledi.

  19 Temmuz 2011

 • VALİ ŞAHİN YENİKÖY KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ


  Giresun Valisi Dursun Ali Şahin Espiye ilçesine bağlı Yeniköy Köyünü ziyaret etti.Yeniköy köyüne ilk defa Vali gelmesinin mutluluğunu yaşayan köy halkı büyük bir sevinçle Vali Şahin'i karşıladılar. Sabahın erken saatlerinde köye gelen Vali Şahin köyün sorunları hakkında köy muhtarı Bekir Hıdıroğlu’ndan bilgiler aldı. Vali şahin ve beraberindekiler, Yeniköy İlköğretim Okulu bahçesinde Çevre köylerin muhtarları ve köy halkı ile kahvaltı yaptı.

  16 Temmuz 2011

 • HAKİMLER SAVCILAR YÜKSEK KURULU ÜYESİ YILDIRIM'dan BAŞKAN KARADERE'ye ZİYARET


  Espiye Yeniköy Köyü’nden olan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Resul Yıldırım Belediye Başkanımız Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.

  15 Temmuz 2011

 • BAŞKAN KARADERE'den BERAT KANDİLİ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanımız Erol Karadere ,kandillerin dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktasına ulaştığı zamanlardan birisi olduğunu belirterek,

  15 Temmuz 2011

 • SAHİL VE PARK ALANINDAKİ AĞAÇ VE ÇİÇEKLERE İLAÇLAMA YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sahil ve park alanındaki ağaç ve çiçeklerin üzerindeki zarar verebilecek böcek ve haşereler için ilaçlama yapıldı.

  13 Temmuz 2011