Haberler

 • Espiye standı büyük ilgi gördü


  Espiye Belediyesi’nin organize ettiği standımız, ziyarete gelen herkes tarafından, en beğenilen stand seçildi.

  8 Mayıs 2013

 • Trafik Haftası Kutlandı


  Trafik Haftası Espiye ilçesinde kutlandı. Uluslararası Karayolu Güvenlik Haftası" ülke genelinde olduğu gibi Espiye ‘de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

  8 Mayıs 2013

 • Espiye Sahili Canlandı


  Yaz mevsimi gelmesi nedeniyle Espiye ilçesinde parklar canlandı.

  8 Mayıs 2013

 • Karadere’ den Üniversite öğrencilerine destek


  Espiye Meslek Yüksek Okulu öğrencileri İlköğretim Okullarını güzelleştirmeye, boyamaya başladılar.

  8 Mayıs 2013

 • 23 NİSAN’I ÇOŞKUYLA KUTLADIK


  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle ilçemizde kutlandı.

  8 Mayıs 2013

 • Karadere, Yıldırım’a taziye ziyaretinde bulundu


  Espiye belediye Başkanı Erol Karadere Espiye ilçesi Yeniköy Köyünü ve Espiye tekstili ziyaret etti.

  8 Mayıs 2013

 • Karadere, Yeniköyü ziyaret etti


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Yeniköy Köyünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

  8 Mayıs 2013

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 23 NİSAN MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  8 Mayıs 2013

 • GÜLLERİN EFENDİSİ GÜLLERLE KARŞILANDI


  Espiye’de ''Hz. Peygamber ve İnsan onuru “ Konulu Konferans Düzenlendi. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ''Hz. Peygamber ve İnsan Onuru ” konulu konferans düzenlendi.

  8 Mayıs 2013

 • KARADERE ‘DEN KUTLU DOĞUM MESAjI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, ''Alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberimiz Hz. Muhammed Kuranı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneğidir'' dedi. Karadere, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hz. Muhammedi anlamanın aynı zamanda yüce dinimiz İslam’ı anlamak demek olduğunu belirtti. Alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hz. Muhammedin Kuranı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneği olduğunu vurgulayan Karadere, şunları kaydetti: ''Onun sünnetlerine riayet etmek dinimizi doğru yaşamak anlamına gelmektedir. Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde olduğu zamanımızda dünya ve ahirette huzur ve mutluluğun yegane reçetesi, Peygamber Efendimizin sünnetine ve onun insanlığa rahmet olarak getirdiği Kuranı Kerim'e sımsıkı sarılmaktır. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamber Efendimiz, üstün insani özelliklere sahip, en güzel ahlaklı, müminlere ve diğer insanlara karşıçok merhametli oluşuyla insanlığa Allah'ın bir lütfudur.''

  15 Nisan 2013

 • LALELER MEYDANI SÜSÜLEDİ


  Espiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Hükümet Konağı önü Cumhuriyet Meydanına kırmızı, beyaz, mor ve sarı renkte lale, sümbül ve mevsimlik çiçekler dikti. Bu alanlarda renkli görüntüler oluşturan laleler vatandaşların da ilgisini çekiyor. Cumhuriyet Meydanı ve şehir girişi gibi halkın yoğun olarak kullanıldığı yerler renkli laleler ve çiçeklerle donatılırken bölgeye gelenler de laleler önünde fotoğraf çektirmeden ayrılmıyor. Belediye başkanı Erol Karadere Cumhuriyet meydanını ışıklandırdık. Çiçeklendirdik. Açan lalelerin baharın simgesi olduğunu belirterek, “İnsanların gezintilerini renklendirebileceği mekânlar oluşturmak belediyecilik anlamında halka hizmet olarak sunulması gereken görevlerdendir. İlçemizin çeşitli yerlerindeki lale, sümbül ve mevsimlik çiçekler şehre renk katmıştır” dedi.

  11 Nisan 2013

 • REKTÖR ATTAR'DAN KARADERE'YE ZİYARET


  İlçemize gelen Rektör Attar, ilk olarak Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti. Espiye’de bir yıl önce öğrenci sayısının 90 oluğunu ama bugün bu sayının 500 olduğunu söyleyen Rektör Attar, “Öğretim üyesi atama konusunda Espiye ilçesi bu konuda fakültelere adeta taş çıkaracak şekilde Espiye meslek yüksek okulu pilot okuldur, çünkü dört tane doktora yapmış öğretim üyesi var Espiye’de” dedi.Başkan Erol Karadere de Rektör Attar'a ziyaretin den dolayı teşekkür edip Rektör Attar ve beraberinde gelenlere öğlen yemeği verdi.

  10 Nisan 2013

 • POLİS HAFTASI ESPİYE'DE KUTLANDI


  Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü Espiye'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçe Emniyet Teşkilatı adına Espiye Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına konulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. Hafta nedeniyle Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil ve ilçe Kaymakamı Osman Bilgin günün önemini belirten birer konuşma yaptılar.

  10 Nisan 2013

 • DOSTLUK KAZANDI


  EMNİYET 3 KAYMAKAMLIK 4 Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle Espiye Emniyet Müdürlüğü ile Hükümet konağı çalışanları arasında dostluk maçı oynandı. İlçe stadında oynanan maçı 4-3 Hükümet konağı takımı kazandı. Hükümet Konağı takımında ilçe kaymamı Osman Bilgin, belediye başkanı Erol Karadere, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Şahin’ de top oynadı. Dostluk maçı öncesi Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil, belediye başkanı Erol Karadere ve Kaymakam Osman Bilgin birer konuşma yaptılar. Emniyet müdürü E.Tayfun Hoşdil, programı hazırlayanlara ve katılanlara teşekkür ederek, Başkan Karadere’de bu tür organizasyonlarda her zaman birlik ve beraberliğin devamı için el ele olacaklarını söyledi. Karşılaşma sonunda Emniyet Müdürlüğü tarafından katılımcılara tatlı ikram edildi.

  10 Nisan 2013

 • EMNİYET'TEN KARADERE'YE ZİYARET


  Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle Espiye Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil ve Polislerle beraber Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren başkan Erol Karadere’ Türk Polis teşkilatımız ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde büyük rol üstlenmektedir. Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimize görevlerinde üstün başarılar diliyoruz. Görevi başında şehit olanlara da Allah’tan rahmet diliyoruz.”dedi.

  10 Nisan 2013

 • KARADERE: POLİS HAFTASINI KUTLADI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümünü kutladı. Karadere, Emniyet teşkilatının, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil ettiğini bildirdi. Karadere, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk polisinin gücünü halktan ve kanunlardan aldığını belirtti. Türk polisinin her zaman fedakarca çalıştığını ifade eden Karadere, ''10 Nisan 1845'te kurulan polis teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir'' dedi.

  9 Nisan 2013