Haberler

 • KARADERE ‘DEN KUTLU DOĞUM MESAjI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, ''Alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberimiz Hz. Muhammed Kuranı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneğidir'' dedi. Karadere, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hz. Muhammedi anlamanın aynı zamanda yüce dinimiz İslam’ı anlamak demek olduğunu belirtti. Alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hz. Muhammedin Kuranı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneği olduğunu vurgulayan Karadere, şunları kaydetti: ''Onun sünnetlerine riayet etmek dinimizi doğru yaşamak anlamına gelmektedir. Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde olduğu zamanımızda dünya ve ahirette huzur ve mutluluğun yegane reçetesi, Peygamber Efendimizin sünnetine ve onun insanlığa rahmet olarak getirdiği Kuranı Kerim'e sımsıkı sarılmaktır. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamber Efendimiz, üstün insani özelliklere sahip, en güzel ahlaklı, müminlere ve diğer insanlara karşıçok merhametli oluşuyla insanlığa Allah'ın bir lütfudur.''

  15 Nisan 2013

 • LALELER MEYDANI SÜSÜLEDİ


  Espiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Hükümet Konağı önü Cumhuriyet Meydanına kırmızı, beyaz, mor ve sarı renkte lale, sümbül ve mevsimlik çiçekler dikti. Bu alanlarda renkli görüntüler oluşturan laleler vatandaşların da ilgisini çekiyor. Cumhuriyet Meydanı ve şehir girişi gibi halkın yoğun olarak kullanıldığı yerler renkli laleler ve çiçeklerle donatılırken bölgeye gelenler de laleler önünde fotoğraf çektirmeden ayrılmıyor. Belediye başkanı Erol Karadere Cumhuriyet meydanını ışıklandırdık. Çiçeklendirdik. Açan lalelerin baharın simgesi olduğunu belirterek, “İnsanların gezintilerini renklendirebileceği mekânlar oluşturmak belediyecilik anlamında halka hizmet olarak sunulması gereken görevlerdendir. İlçemizin çeşitli yerlerindeki lale, sümbül ve mevsimlik çiçekler şehre renk katmıştır” dedi.

  11 Nisan 2013

 • REKTÖR ATTAR'DAN KARADERE'YE ZİYARET


  İlçemize gelen Rektör Attar, ilk olarak Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti. Espiye’de bir yıl önce öğrenci sayısının 90 oluğunu ama bugün bu sayının 500 olduğunu söyleyen Rektör Attar, “Öğretim üyesi atama konusunda Espiye ilçesi bu konuda fakültelere adeta taş çıkaracak şekilde Espiye meslek yüksek okulu pilot okuldur, çünkü dört tane doktora yapmış öğretim üyesi var Espiye’de” dedi.Başkan Erol Karadere de Rektör Attar'a ziyaretin den dolayı teşekkür edip Rektör Attar ve beraberinde gelenlere öğlen yemeği verdi.

  10 Nisan 2013

 • POLİS HAFTASI ESPİYE'DE KUTLANDI


  Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü Espiye'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçe Emniyet Teşkilatı adına Espiye Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına konulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. Hafta nedeniyle Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil ve ilçe Kaymakamı Osman Bilgin günün önemini belirten birer konuşma yaptılar.

  10 Nisan 2013

 • DOSTLUK KAZANDI


  EMNİYET 3 KAYMAKAMLIK 4 Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle Espiye Emniyet Müdürlüğü ile Hükümet konağı çalışanları arasında dostluk maçı oynandı. İlçe stadında oynanan maçı 4-3 Hükümet konağı takımı kazandı. Hükümet Konağı takımında ilçe kaymamı Osman Bilgin, belediye başkanı Erol Karadere, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Şahin’ de top oynadı. Dostluk maçı öncesi Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil, belediye başkanı Erol Karadere ve Kaymakam Osman Bilgin birer konuşma yaptılar. Emniyet müdürü E.Tayfun Hoşdil, programı hazırlayanlara ve katılanlara teşekkür ederek, Başkan Karadere’de bu tür organizasyonlarda her zaman birlik ve beraberliğin devamı için el ele olacaklarını söyledi. Karşılaşma sonunda Emniyet Müdürlüğü tarafından katılımcılara tatlı ikram edildi.

  10 Nisan 2013

 • EMNİYET'TEN KARADERE'YE ZİYARET


  Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle Espiye Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil ve Polislerle beraber Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren başkan Erol Karadere’ Türk Polis teşkilatımız ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde büyük rol üstlenmektedir. Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimize görevlerinde üstün başarılar diliyoruz. Görevi başında şehit olanlara da Allah’tan rahmet diliyoruz.”dedi.

  10 Nisan 2013

 • KARADERE: POLİS HAFTASINI KUTLADI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümünü kutladı. Karadere, Emniyet teşkilatının, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil ettiğini bildirdi. Karadere, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk polisinin gücünü halktan ve kanunlardan aldığını belirtti. Türk polisinin her zaman fedakarca çalıştığını ifade eden Karadere, ''10 Nisan 1845'te kurulan polis teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir'' dedi.

  9 Nisan 2013

 • ESPİYE BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI


  Espiye Belediye Meclis’nin Nisan ayı toplantısı yapıldı Belediye toplantı salonunda,Belediye Başkanı Erol Karadere’nin başkanlığında yapılan toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü. Toplantıda 2013 yılı ilk aylarında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilerek,bundan sonraki süreç içinde yapılacak çalışmalarla ilgili meclis üyeleri görüş alış verişinde bulundu. Başkan Karadere, ilçenin gelişmesi ve daha iyi bir hale gelmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını ve çalışmaların aynı hızla süreceğini kaydetti.

  4 Nisan 2013

 • İLBANK A.Ş.BÖLGE MÜDÜRÜ KARADERE Yİ ZİYARET ETTİ


  İl Bank Aş. Trabzon Bölge Müdürü Şükrü Aygar ve Şube Müdürleri, Espiye belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler. Espiye belediyesi tarafından şehir içersinde başlatılan kanalizasyon, yağmur suyu ve şehir içme suyu çalışmalarını yerinde incelemek için ilçeye geldiklerini belirten İl Bank Aş. Trabzon Bölge Müdürü Şükrü Aygar, yapılan çalışmalar hakkında başkan Erol Karadere ile bilgi alışverişinde bulundular.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karadere’de İlbank bölge müdürü Aygan’a ilçemizin geleceği için hazırlanan projelere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

  4 Nisan 2013

 • KAHVECİ’ DEN KARADERE ‘YE ZİYARET


  İstanbul Zeytinburnu Espiyeliler Derneği Başkanı Temel Kahveci, Espiye belediye başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Temel Kahveci, İstanbul Zeytinburnu Espiyeliler Derneği olarak İstanbul’da yaşayan tüm Espiyeli hemşerilerimizin yaşadıkları sorunlarına çözüm bulma adına çalıştıklarını söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Espiye belediye başkanı Erol Karadere, Espiye Belediyesi olarak, gurbette yaşayan Hemşerilerimizin sorunları için yapılabilecek ne varsa ellerinden geldiğince yardımcı olacaklarını belirtti.

  1 Nisan 2013

 • ORTAYLI,ESPİYELİRLE BULUŞTU


  Tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Espiyelerle bir araya geldi. Espiyelerle Mavi Yeşil’de buluşan Ortaylı, Espiye ilçesinin güzel şirin bir ilçe olduğunu, mavi ile deniz ’in iç içe olduğu ve burada kendisini sevenler ile bir arada olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Espiye belediyesi tarafından Mavi Yeşil’de Ortaylı ya sabah kahvaltısı verildi. Kahvaltıya, Espiye belediye başkan yardımcısı, İbrahim Yanık, belediye meclis üyeleri, İL Müftüsü Necati Akkuş, AK Parti Espiye ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya , Espiye Müftüsü Mehmet Yazıcı, , Ziraat Odası Başkanı Raif Uçar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Salih Yanık, İstanbul Espiyeliler dernek başkanı Temel Kahveci, İl Genel Meclis üyesi Mehmet Dursun davetliler ve vatandaşlar katıldı. Tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, kendisini konuk eden ve sabah kahvaltısı ikram eden, Espiye belediyesine teşekkür etti.

  1 Nisan 2013

 • AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAĞLIDERE’DE YAPILDI


  AK Parti Yerel Yönetimler İl Danışma Meclis Toplantısı Yağlıdere’de yapıldı. Meclis toplantısında,Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurahman KIRHASANOĞLU, Espiye İlçe Başkanı Ali Kemal AKKAYA,İl Başkanı Sabri ÖZTÜRK,İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden,Milletvekili Mehmet Geldi,İl Gençlik Kolları Şeyma Tekın Memiş,İl Kadın Kolları Hatice Kocaalioğlu,İl Teşkılat Başkanı Naım İpek,Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bölge Kordinatörü NÜSRET BAYRAKTAR,Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Antalya Milletvekili Menderes TÜREL birer konuşma yaptılar.

  25 Mart 2013

 • KARADERE,ESNAFLARLA TOPLANTI YAPTI


  Espiye Belediye başkanı Erol Karadere, esnaflarla toplantı yaptı. Karadere,Hüseyin Avni Alparslan caddesinde yapılacak olan üst yapı çalışmalarla ilgili esnaf ile toplantı yaptı. Toplantıda, cadde esnafı ile toplantı yaparak, görüş alış verişinde bulundu. Toplantıya katılan esnaflardan caddenin düzeni ile ilgili bilgi alış verişinde bulundu.

  21 Mart 2013

 • GÖZDE YEMEK SALONU HİZMETE AÇILDI


  Espiye’de yeni bir lokanta daha hizmete açıldı. G.M.K Cad. Pazaryeri mevkii’nde .Gözde yemek salonunun açılışını Belediye Başkanımız Erol KARADERE,ilçemiz Kaymakamı Osman BİLGİN ile beraber gerçekleştirerek,Yeni Lokantanın hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler. Lokantanın açılışına Karadere ,Bilgin yanı sıra Emniyet müdürü E.Tayfun Hoşdil, ilçemiz müftüsü Mehmet Yazıcı ve vatandaşlar katıldı.

  21 Mart 2013

 • BAŞKAN EROL KARADERE YAPIMI SÜREN MEZBAHANE VE CANLI HAYVAN BORSASI İNŞAAT ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ ALDI


  Espiye Belediyesi tarafından ilçemizde faaliyet gösteren Mezbahanenin yetersiz olması nedeniyle 31.05.2012’de ihalesi ve 27.07.2012’de yer teslimi yapılan Mezbahane ve Canlı Hayvan Borsası Projesi Çam Mahallesi Sanayi sitesinin ilerisinde bulunan alanda dolgu çalışmaları tamamlandıktan sonra inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.Başkan Erol KARADERE Çalışmaları yerinde görerek yetkililerden bilgi aldı.

  19 Mart 2013

 • VALİ ŞAHİN VE BAŞKAN KARADERE’DEN YAŞLI NENEYE ZİYARET


  Giresun valisi Dursun Ali Şahin,Başkan Erol karadere ve Beraberindeki heyetle ilçemizdeki 300 torun sahibi nineyi ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Belediye Başkanı Erol Karadere ‘den ilçenin sorunları hakkında bilgiler alan Şahin, şehir merkezinde yaşayan 102 yaşındaki Espiye İlçesinin en yaşlı ninesi olan Hatice Beşikçi ‘yi evinde ziyaret ettiler.

  19 Mart 2013