Haberler

 • ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ DUALARLA ANDIK


  Baladın Düğün Salonu'ndaki etkinliğe, Belediye başkanı Erol Karadere Espiye kaymakamı Osman Bilgin, , Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil, Yağlıdere Müftüsü Yusuf Ulusoy, Tirebolu Müftüsü Bedir Aydın, Doğankent Müftüsü Mustafa Yıldız, Bulancak Müftüsü Şaban Sadan, Piraziz Müftüsü Mesut Öztürk, Çanakçı Müftüsü Hızır Sarıgül, Espiye Müftüsü Mehmet Yazıcı, daire amirleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile davetliler katıldı.

  19 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE BURSADA Kİ ESPİYELİLER DERNEĞİ ‘NİN YENİ YERİNİN AÇILIŞINI YAPTI


  2 ay önce yeni bir yapılanma ile Bursa Espiyeliler derneğinin yönetimine seçilen Necmettin Aktaş başkanlığındaki Bursa Espiyeliler derneği yönetimi Bursa Emek’te bulunan Abdioğlu düğün salonun tadilat çalışmasını tamamlayarak, Bursa Espiyeliler Derneği olarak Başkan Erol KARADERE’nin de katılımıyla görkemli bir açılış yapıldı.

  18 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE’NİN KATILDIĞI GEBZE ESPİYELİLER GECESİ COŞKULU GEÇTİ.


  Gebze Espiyeliler Derneği tarafından düzenlenen gece bölgemizdeki Espiyelileri ve Giresunluları bir araya getirdi. Kemençe eşliğinde horon oynayan Espiyeliler birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Gebze Kadırga’da düzenlenen geceye;Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Espiye Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, AK Parti Espiye İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Espiye Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Bahadır, Espiyeli İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Dursun, Gebze eski Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gökçe, Giresunlular Dernek Başkanı Hatem Soysal, dernek başkanları, işadamları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

  18 Mart 2013

 • ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI


  18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 98'ıncı yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla, Espiye'de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene şehit ve gaziler derneğinin çelenk koyması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

  18 Mart 2013

 • KARADERE,KÖYLÜLERLE SOHBET EDEREK ÇAY İÇTİ


  Espiye belediye Başkanı Erol Karadere, Cibril mahallesi ve Tikence köyünü ziyaret ederek, köy halkı ile sohbet etti, dert dinledi ve çay içti. Tikence Köyü Muhtarı Halil Memiş’ten köyün sorunları hakkında bilgiler alan Başkan Erol Karadere ve ekibi, Güneyce Mahalle camisinde ilçe müftülüğü tarafından düzenlenen vaaz ve irşad programına katıldı.

  18 Mart 2013

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYE SPOR ZARA'DAN 1 PUANLA DÖNDÜ


  Bal ligi 3.Grup’ta Mücadele eden ekibimiz 23.hafta mücadelesinde ligin güçlü ekiplerinden Zara Belediyespor ile1–1 berabere kaldı. Sivas Zara Korgeneral Ahmet Başyurt Stadında oynanan ve Zara belediye spor ile mücadele eden öz Espiye belediye spor 1-1 berabere kalarak, ilçeye bir puan ile döndü.

  16 Mart 2013

 • ESPİYE'DE ORMAN YANGINLARI KORKUTTU


  [Espiye ilçesinde 3 yerde orman yangını çıktı. Hacıköy, Hacımahmutlu ve Ağalık madeni mahallesinde orman yangını çıktı. Espiye ilçesinde dün 3 bölgede çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

  16 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE'DEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Çanakkale Zaferi'nin 98. yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, yaptığı açıklamada, Çanakkale Zaferinin, Türk milletini yok etmek ve topraklarını işgal etmek isteyen üstün silah gücüne sahip devletlere karşı kazanılmış, tarihe altın harflerle yazdığı büyük destan olduğunu belirtti.

  15 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere 14 Mart Tıp Bayramı ile yayınladığı mesajda;’’Günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın öncelikli koşuludur. Her alanda çağdaş uygarlığın güçlü ortağı olma hedefiyle kurulan Cumhuriyet'le birlikte, sağlık hizmetlerinin en etkin ve yaygın biçimde halka ulaşması ilke edinilmiş,doktorlarımızın ve diğer sağlık personelimizin gösterdikleri üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesine yönelik bir gelişim sergilenmiştir.

  13 Mart 2013

 • İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY ANMA PROGRAMI YAPILDI


  İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla 75.Yıl Çok Programlı Lisesinde tören düzenlendi.Düzenlenen programa Kaymakam Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil, daire amirleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  13 Mart 2013

 • KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


  Espiye Belediyesi Cadde, sokak ve mahallelerde alt yapı çalışmalarına hızla devam ediyor.Belediye Başkan Vekili Rasim Kırca yaptığı açıklamada;Altyapısı tamamlanan bir şehircilik anlayışını benimsediklerini ve sistemli bir şekilde Kanalizasyon ve Yağmur Suyu projesinin hayata geçtiğini Merkez Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi ve Esentepe Mahallesinde hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

  13 Mart 2013

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL AÇMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol açma çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol açma,genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Adabük Mahallesi Saz mevkinden Güzlek Deresine giden ve Mimar Sinan Caddesinden çıkış noktası bulunan yolu açma çalışması devam ediyor.Belediye Başkan Vekili Rasim Kırca yaptığı açıklamada;

  13 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE'DEN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol KARADERE İstiklal Marşı’nın kabulü ile ilgili bir mesaj yayınladı.Başkan KARADERE mesajında;”Milli mücadele yıllarının en ateşli olduğu dönemde milletimizi ayağa kaldıracak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir milli marş gereksinimi duyulmuş ve açılan yarışmayla 12 Mart 1921 günü 724 şiir arasından istiklal marşımız seçilmiştir.

  11 Mart 2013

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR-0 ATAKUM BELEDİYESPOR-0


  Yeni Amasyaspor’u deplasmanda 1-0 yenen Öz Espiye Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı Samsun Atakum belediye spor ile o-o berabere kaldı.İki takımın orta saha mücadelesinde gol atan taraf olmadı. Her iki takımda yakaladığı gol fırsatlarını değerlendiremeyince maç o-o berabere bitti. Ekibimiz puanını 26’e çıkarırken, 10. Sırada kaldı.Öz Espiye Belediyespor bu hafta sonu deplasman da Sivas temsilcisi 3.sırada ve 40 puanı bulunan Zara Belediye spor ile karşı karşıya gelecek.

  11 Mart 2013

 • MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2013 Yılı Mart ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Belediye Başkan Vekili Rasim Kırca'nın Başkanlık yaptığı toplantıya

  7 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı,Başkan Karadere mesajında;''Çağdaş toplumların en önemli özelliklerinin, demokrasi kültürünün yerleşmesi, insan hak ve hürriyetlerinin özgürce kullanılması ve her alanda kadın-erkek eşitliğinin sağlanması olduğunu belirtti.Başkan Karadere, “İnsanlık tarihi boyunca, yeryüzünde hayatın sürekliliğinin vazgeçilemez ana unsurlarından biri kadın olmuştur. Kadın, günlük hayatın devamında çok büyük sorumluluklar üstlenmesine karşın, son yüzyıla gelinceye kadar tüm toplumlarda ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel tüm yapılarda erkekler egemen olmuş, kadınlar toplumsal yaşamda hak ettikleri yeri alamamışlardır.

  7 Mart 2013