Haberler

 • DOSTLUK KAZANDI


  EMNİYET 3 KAYMAKAMLIK 4 Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle Espiye Emniyet Müdürlüğü ile Hükümet konağı çalışanları arasında dostluk maçı oynandı. İlçe stadında oynanan maçı 4-3 Hükümet konağı takımı kazandı. Hükümet Konağı takımında ilçe kaymamı Osman Bilgin, belediye başkanı Erol Karadere, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Şahin’ de top oynadı. Dostluk maçı öncesi Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil, belediye başkanı Erol Karadere ve Kaymakam Osman Bilgin birer konuşma yaptılar. Emniyet müdürü E.Tayfun Hoşdil, programı hazırlayanlara ve katılanlara teşekkür ederek, Başkan Karadere’de bu tür organizasyonlarda her zaman birlik ve beraberliğin devamı için el ele olacaklarını söyledi. Karşılaşma sonunda Emniyet Müdürlüğü tarafından katılımcılara tatlı ikram edildi.

  10 Nisan 2013

 • EMNİYET'TEN KARADERE'YE ZİYARET


  Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle Espiye Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil ve Polislerle beraber Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren başkan Erol Karadere’ Türk Polis teşkilatımız ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde büyük rol üstlenmektedir. Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimize görevlerinde üstün başarılar diliyoruz. Görevi başında şehit olanlara da Allah’tan rahmet diliyoruz.”dedi.

  10 Nisan 2013

 • KARADERE: POLİS HAFTASINI KUTLADI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümünü kutladı. Karadere, Emniyet teşkilatının, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil ettiğini bildirdi. Karadere, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk polisinin gücünü halktan ve kanunlardan aldığını belirtti. Türk polisinin her zaman fedakarca çalıştığını ifade eden Karadere, ''10 Nisan 1845'te kurulan polis teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir'' dedi.

  9 Nisan 2013

 • ESPİYE BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI


  Espiye Belediye Meclis’nin Nisan ayı toplantısı yapıldı Belediye toplantı salonunda,Belediye Başkanı Erol Karadere’nin başkanlığında yapılan toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü. Toplantıda 2013 yılı ilk aylarında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilerek,bundan sonraki süreç içinde yapılacak çalışmalarla ilgili meclis üyeleri görüş alış verişinde bulundu. Başkan Karadere, ilçenin gelişmesi ve daha iyi bir hale gelmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını ve çalışmaların aynı hızla süreceğini kaydetti.

  4 Nisan 2013

 • İLBANK A.Ş.BÖLGE MÜDÜRÜ KARADERE Yİ ZİYARET ETTİ


  İl Bank Aş. Trabzon Bölge Müdürü Şükrü Aygar ve Şube Müdürleri, Espiye belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler. Espiye belediyesi tarafından şehir içersinde başlatılan kanalizasyon, yağmur suyu ve şehir içme suyu çalışmalarını yerinde incelemek için ilçeye geldiklerini belirten İl Bank Aş. Trabzon Bölge Müdürü Şükrü Aygar, yapılan çalışmalar hakkında başkan Erol Karadere ile bilgi alışverişinde bulundular.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karadere’de İlbank bölge müdürü Aygan’a ilçemizin geleceği için hazırlanan projelere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

  4 Nisan 2013

 • KAHVECİ’ DEN KARADERE ‘YE ZİYARET


  İstanbul Zeytinburnu Espiyeliler Derneği Başkanı Temel Kahveci, Espiye belediye başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Temel Kahveci, İstanbul Zeytinburnu Espiyeliler Derneği olarak İstanbul’da yaşayan tüm Espiyeli hemşerilerimizin yaşadıkları sorunlarına çözüm bulma adına çalıştıklarını söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Espiye belediye başkanı Erol Karadere, Espiye Belediyesi olarak, gurbette yaşayan Hemşerilerimizin sorunları için yapılabilecek ne varsa ellerinden geldiğince yardımcı olacaklarını belirtti.

  1 Nisan 2013

 • ORTAYLI,ESPİYELİRLE BULUŞTU


  Tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Espiyelerle bir araya geldi. Espiyelerle Mavi Yeşil’de buluşan Ortaylı, Espiye ilçesinin güzel şirin bir ilçe olduğunu, mavi ile deniz ’in iç içe olduğu ve burada kendisini sevenler ile bir arada olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Espiye belediyesi tarafından Mavi Yeşil’de Ortaylı ya sabah kahvaltısı verildi. Kahvaltıya, Espiye belediye başkan yardımcısı, İbrahim Yanık, belediye meclis üyeleri, İL Müftüsü Necati Akkuş, AK Parti Espiye ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya , Espiye Müftüsü Mehmet Yazıcı, , Ziraat Odası Başkanı Raif Uçar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Salih Yanık, İstanbul Espiyeliler dernek başkanı Temel Kahveci, İl Genel Meclis üyesi Mehmet Dursun davetliler ve vatandaşlar katıldı. Tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, kendisini konuk eden ve sabah kahvaltısı ikram eden, Espiye belediyesine teşekkür etti.

  1 Nisan 2013

 • AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAĞLIDERE’DE YAPILDI


  AK Parti Yerel Yönetimler İl Danışma Meclis Toplantısı Yağlıdere’de yapıldı. Meclis toplantısında,Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurahman KIRHASANOĞLU, Espiye İlçe Başkanı Ali Kemal AKKAYA,İl Başkanı Sabri ÖZTÜRK,İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden,Milletvekili Mehmet Geldi,İl Gençlik Kolları Şeyma Tekın Memiş,İl Kadın Kolları Hatice Kocaalioğlu,İl Teşkılat Başkanı Naım İpek,Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bölge Kordinatörü NÜSRET BAYRAKTAR,Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Antalya Milletvekili Menderes TÜREL birer konuşma yaptılar.

  25 Mart 2013

 • KARADERE,ESNAFLARLA TOPLANTI YAPTI


  Espiye Belediye başkanı Erol Karadere, esnaflarla toplantı yaptı. Karadere,Hüseyin Avni Alparslan caddesinde yapılacak olan üst yapı çalışmalarla ilgili esnaf ile toplantı yaptı. Toplantıda, cadde esnafı ile toplantı yaparak, görüş alış verişinde bulundu. Toplantıya katılan esnaflardan caddenin düzeni ile ilgili bilgi alış verişinde bulundu.

  21 Mart 2013

 • GÖZDE YEMEK SALONU HİZMETE AÇILDI


  Espiye’de yeni bir lokanta daha hizmete açıldı. G.M.K Cad. Pazaryeri mevkii’nde .Gözde yemek salonunun açılışını Belediye Başkanımız Erol KARADERE,ilçemiz Kaymakamı Osman BİLGİN ile beraber gerçekleştirerek,Yeni Lokantanın hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler. Lokantanın açılışına Karadere ,Bilgin yanı sıra Emniyet müdürü E.Tayfun Hoşdil, ilçemiz müftüsü Mehmet Yazıcı ve vatandaşlar katıldı.

  21 Mart 2013

 • BAŞKAN EROL KARADERE YAPIMI SÜREN MEZBAHANE VE CANLI HAYVAN BORSASI İNŞAAT ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ ALDI


  Espiye Belediyesi tarafından ilçemizde faaliyet gösteren Mezbahanenin yetersiz olması nedeniyle 31.05.2012’de ihalesi ve 27.07.2012’de yer teslimi yapılan Mezbahane ve Canlı Hayvan Borsası Projesi Çam Mahallesi Sanayi sitesinin ilerisinde bulunan alanda dolgu çalışmaları tamamlandıktan sonra inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.Başkan Erol KARADERE Çalışmaları yerinde görerek yetkililerden bilgi aldı.

  19 Mart 2013

 • VALİ ŞAHİN VE BAŞKAN KARADERE’DEN YAŞLI NENEYE ZİYARET


  Giresun valisi Dursun Ali Şahin,Başkan Erol karadere ve Beraberindeki heyetle ilçemizdeki 300 torun sahibi nineyi ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Belediye Başkanı Erol Karadere ‘den ilçenin sorunları hakkında bilgiler alan Şahin, şehir merkezinde yaşayan 102 yaşındaki Espiye İlçesinin en yaşlı ninesi olan Hatice Beşikçi ‘yi evinde ziyaret ettiler.

  19 Mart 2013

 • ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ DUALARLA ANDIK


  Baladın Düğün Salonu'ndaki etkinliğe, Belediye başkanı Erol Karadere Espiye kaymakamı Osman Bilgin, , Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil, Yağlıdere Müftüsü Yusuf Ulusoy, Tirebolu Müftüsü Bedir Aydın, Doğankent Müftüsü Mustafa Yıldız, Bulancak Müftüsü Şaban Sadan, Piraziz Müftüsü Mesut Öztürk, Çanakçı Müftüsü Hızır Sarıgül, Espiye Müftüsü Mehmet Yazıcı, daire amirleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile davetliler katıldı.

  19 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE BURSADA Kİ ESPİYELİLER DERNEĞİ ‘NİN YENİ YERİNİN AÇILIŞINI YAPTI


  2 ay önce yeni bir yapılanma ile Bursa Espiyeliler derneğinin yönetimine seçilen Necmettin Aktaş başkanlığındaki Bursa Espiyeliler derneği yönetimi Bursa Emek’te bulunan Abdioğlu düğün salonun tadilat çalışmasını tamamlayarak, Bursa Espiyeliler Derneği olarak Başkan Erol KARADERE’nin de katılımıyla görkemli bir açılış yapıldı.

  18 Mart 2013

 • BAŞKAN KARADERE’NİN KATILDIĞI GEBZE ESPİYELİLER GECESİ COŞKULU GEÇTİ.


  Gebze Espiyeliler Derneği tarafından düzenlenen gece bölgemizdeki Espiyelileri ve Giresunluları bir araya getirdi. Kemençe eşliğinde horon oynayan Espiyeliler birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Gebze Kadırga’da düzenlenen geceye;Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Espiye Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, AK Parti Espiye İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Espiye Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Bahadır, Espiyeli İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Dursun, Gebze eski Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gökçe, Giresunlular Dernek Başkanı Hatem Soysal, dernek başkanları, işadamları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

  18 Mart 2013

 • ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI


  18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 98'ıncı yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla, Espiye'de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene şehit ve gaziler derneğinin çelenk koyması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

  18 Mart 2013