Haberler

 • KAYMAKAM BİLGİN VE BAŞKAN KARADERE’den İSTANBUL ESPİYELİLER DERNEĞİNE ZİYARET


  Espiye Kaymakamı Osman BİLGİN ve Espiye Belediye Başkanı Erol KARADERE 04 Mart 2013 günü İstanbul'da yaşayan Espiyeli hemşerilerimizi ziyaret ettiler.Öncelikle Espiyeliler Derneğinin Zeytinburnu'ndaki Merkezine gelen Kaymakam Bilgin ve Başkan Karadere İstanbul’da yaşayan Espiyelilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Dernek merkezinde bir süre sohbet edip İstanbul’daki Espiyelilerin sorunlarını ve Espiye hakkında düşündükleri projeleri dinlediler.

  5 Mart 2013

 • TANITICI TOTEMLER İLGİ GÖRÜYOR


  Espiye Belediyesi, ilçemizin tanıtımı adına çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Yolların kesiştiği, tarihin,lezzetin,Pidenin başkenti konumunda bulunan Espiye’de şehrimizin belirli noktalarına Belediyemiz tarafından tanıtıcı totemler yerleştirildi.Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu yanı ve Sahil Kenarına dikilen tanıtıcı totem büyük beğeni toplayacak. Günde binlerce aracın geçiş yaptığı ilçemize dikilen totemler yerli ve yabancı misafirlerimiz tarafından büyük beğeni toplayacaktır.

  4 Mart 2013

 • ESPİYE SAĞLIK-SEN TEMSİLCİLERİNDEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Espiye Sağlık-Sen Devlet Hastanesi Temsilcisi Serkan Önal,Sağlık-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri Ali İhsan Kahraman,Erol Kahraman ve Çalışanları Belediye Başkanı Erol Karadere'yi makamında ziyaret ettiler.Ziyarette Başkan Karadere’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Espiye Sağlık-Sen Devlet Hastanesi Temsilcisi Serkan Önal ve Yönetim Kurulu Üyeleri görevinde başarılar dilediler.

  4 Mart 2013

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR-1 YENİ AMASYASPOR-0


  Dikbıyık spor ile kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçı 4-1 kazanan Öz Espiye Belediyespor, Yeni Amasyaspor’u deplasmanda 1-0 yenerek ilçeye 3 puan ile döndü. Ekibimiz deplasman galibiyetiyle puanını 25’e çıkarırken, 9. sıraya yükseldi.Öz Espiye Belediyespor bu hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde oynayacağı Atakum spor ile karşı karşıya gelecek. Ekibimiz bu maça 3 puan parolasıyla çıkacak. Siyah beyazlı ekibimiz Atakum maçı çalışmalarına başladı.

  4 Mart 2013

 • ÇAM MAHALLESİ YANIKLI MEVKİİNDE YOL ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Çam Mahallesi Yanıklı Mevkiinde yol silme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Çam Mahallesi Yanıklı Mevkiinde havaların yağışlı gitmesinden ötürü bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yollarda yol genişletme ve çakıllama çalışması yapıldı.

  1 Mart 2013

 • CUMHURİYET MEYDANI IŞIKLANDIRMASI TAMAMLANDI


  Espiye Belediyesi Hükümet Konağı ve Cumhuriyet Meydanı Peyzaj çalışmaları tamamlandı.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Hükümet Konağı önünde bulunan Cumhuriyet Meydanı yenilenmiştir.Oturma bankları,ışıklandırmalar,havuz ve çoğunluğu yeşil alana sahip olan bu proje ilçemize güzel bir görünüm katmıştır.Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte ilçemiz daha modern bir görünüme sahip olmuş ve vatandaşlarımız rahat bir ortamda dinlenerek zamanlarını geçirebilecekleri bir meydana kavuşmuşlardır''dedi.

  27 Şubat 2013

 • İÇME SUYU ŞEBEKE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


  İlçemize Yağlıdere Külekçi Kaynağından gelecek olan suya hazırlık kapsamında başlatılan şehir içme suyu şebekesi yenilenme çalışmaları Adabük Mahallesi Kanuni Caddesi ve Çam Mahallesi Çam Yolu Mevkiinde devam ediyor.Belediye Başkanı Erol Karadere konu ile yaptığı açıklamada;''Yüklenici firma tarafından içme suyu şebeke boruları Adabük Mahallesi Kanuni Caddesi ve Çam Mahallesi Çam Yolu Mevkiinde döşenmeye devam ediyor.

  25 Şubat 2013

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR-4 DİKBIYIKSPOR-1


  Öz Espiye Belediye spor kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı DikBıyık spor'u 4-1 yendi. İlk yarısı Ali Fuat,Temel ve Murat Kara'nın kaydettiği gole 3-0 kapattı.İkinci devre de 63 dk.da Misafir takım ın oyuncusu Sönmez den şeref sayısı geldi. 84.dk da Ali Fuat takımın 4.kendisinin 2.golünü kaydetti. Siyah Beyazlı ekip bu galibiyetle puanını 22 ye çıkarırken,9.sıraya yükseldi.

  25 Şubat 2013

 • BAŞKAN KARADERE KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU


  İlçemiz Şehir Merkezi ve mahallelerini kapsayan Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi kapsamında başlatılan çalışmayı yerinde inceleyen ve Espiyelilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;’’İlçemizde Kanalizasyon ve Yağmur Suyu şebekesi artık görevini yapamaz hale gelmişti,akabinde hemen çalışmalarımızı yaparak bu projeyi hayata geçirmeye başladık.

  21 Şubat 2013

 • VALİ YARDIMCISI ÇELİK VE KAYMAKAM BİLGİN'DEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ve Espiye Kaymakamı Osman Bilgin Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.Ziyarette Başkan Karadere’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ve Kaymakam Osman Bilgin yeni görevinde başarılar dilediler.

  20 Şubat 2013

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Cibril Mahallesi'nde yol genişletme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Cibril Mahallesinde havaların yağışlı gitmesinden ötürü bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yollarda yol genişletme ve çakıllama çalışması yapıldı.

  20 Şubat 2013

 • ADABÜK MAHALLESİNDE PARKE ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi alt yapı ve parke döşeme çalışmaları devam ediyor.Belediye İlçe merkezindeki mahalle, cadde ve sokaklarda parke taşı döşeme ve alt yapı çalışmaları sürüyor.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Adabük Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesinde Kanalizasyon,Yağmur Suyu ve İçme Suyu Şebekesinin yenilenmesi nedeniyle bozulan yolları parke taşı ile döşeme çalışması yaptı.

  20 Şubat 2013

 • AK PARTİ İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI


  AK Parti Espiye İlçe Danışma Toplantısı yapıldı.Toplantıya AK Parti İl Başkanı Av.Sabri Öztürk,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Giresun Ticaret Borsa Başkanı Mustafa Karadere,AK Parti İl Teşkilat Başkanı Nail İpek,AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Raif Uçar,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,Gençlik Kolları Başkanı Osman İsmailoğlu,İl Genel Meclis Üyeleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Kubilay Elevli,AK Parti ilçe Koordinatörleri Servet Bozbağ,Ender Taşhan,AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

  19 Şubat 2013

 • GENÇLİK VE SPOR BAKANI KILIÇ ESPİYE'Yİ ZİYARET ETTİ


  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, incelemelerde bulunmak için Espiye ‘ye geldi. Espiye Kapalı Spor salonu önünde törenle karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç,Belediye Başkanı Erol Karadere ‘den ilçenin sorunları hakkında bilgiler aldı.

  19 Şubat 2013

 • GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI


  Gönül Elçileri Projesi Espiyelilerle buluştu. Gönül Elçileri Projesi Toplantısı Espiye’de Yapıldı.Atatürk İlköğretim Okulu salonunda yapılan toplantıya ilçe Kaymakamı Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Şahin, Belediye Başkan V. Ersin Bahadır, Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Emniyet Müdürü E. Tayfun Hoşdil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş, AK Parti İl Yönetim Kadın Kolları Koordinatörü Banu Ali Ustaoğlu, AK Parti Keşap Kadın Kolları Başkanı Fatma Yıldırım, AK Parti Espiye Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma, İlçe daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

  18 Şubat 2013

 • VALİ ŞAHİN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ


  Giresun Valisi Dursun Ali Şahin,ilçemizi ziyaret etti.Vali Şahin, Espiye Kaymakamı vekili Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’dan yapımı tamamlanan 500 kişilik Kapalı Spor salonu çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Şahin'e, buradaki ziyaretinde Espiye Belediye Başkan vekili Ersin Bahadır,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil, Giresun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Zeki Atlı,İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü H.Tolga Çebeci eşlik etti.

  18 Şubat 2013