Haberler

 • BAŞKAN KARADERE KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU


  İlçemiz Şehir Merkezi ve mahallelerini kapsayan Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi kapsamında başlatılan çalışmayı yerinde inceleyen ve Espiyelilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;’’İlçemizde Kanalizasyon ve Yağmur Suyu şebekesi artık görevini yapamaz hale gelmişti,akabinde hemen çalışmalarımızı yaparak bu projeyi hayata geçirmeye başladık.

  21 Şubat 2013

 • VALİ YARDIMCISI ÇELİK VE KAYMAKAM BİLGİN'DEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ve Espiye Kaymakamı Osman Bilgin Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.Ziyarette Başkan Karadere’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ve Kaymakam Osman Bilgin yeni görevinde başarılar dilediler.

  20 Şubat 2013

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Cibril Mahallesi'nde yol genişletme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Cibril Mahallesinde havaların yağışlı gitmesinden ötürü bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yollarda yol genişletme ve çakıllama çalışması yapıldı.

  20 Şubat 2013

 • ADABÜK MAHALLESİNDE PARKE ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi alt yapı ve parke döşeme çalışmaları devam ediyor.Belediye İlçe merkezindeki mahalle, cadde ve sokaklarda parke taşı döşeme ve alt yapı çalışmaları sürüyor.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Adabük Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesinde Kanalizasyon,Yağmur Suyu ve İçme Suyu Şebekesinin yenilenmesi nedeniyle bozulan yolları parke taşı ile döşeme çalışması yaptı.

  20 Şubat 2013

 • AK PARTİ İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI


  AK Parti Espiye İlçe Danışma Toplantısı yapıldı.Toplantıya AK Parti İl Başkanı Av.Sabri Öztürk,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Giresun Ticaret Borsa Başkanı Mustafa Karadere,AK Parti İl Teşkilat Başkanı Nail İpek,AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Raif Uçar,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,Gençlik Kolları Başkanı Osman İsmailoğlu,İl Genel Meclis Üyeleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Kubilay Elevli,AK Parti ilçe Koordinatörleri Servet Bozbağ,Ender Taşhan,AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

  19 Şubat 2013

 • GENÇLİK VE SPOR BAKANI KILIÇ ESPİYE'Yİ ZİYARET ETTİ


  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, incelemelerde bulunmak için Espiye ‘ye geldi. Espiye Kapalı Spor salonu önünde törenle karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç,Belediye Başkanı Erol Karadere ‘den ilçenin sorunları hakkında bilgiler aldı.

  19 Şubat 2013

 • GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI


  Gönül Elçileri Projesi Espiyelilerle buluştu. Gönül Elçileri Projesi Toplantısı Espiye’de Yapıldı.Atatürk İlköğretim Okulu salonunda yapılan toplantıya ilçe Kaymakamı Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Şahin, Belediye Başkan V. Ersin Bahadır, Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Emniyet Müdürü E. Tayfun Hoşdil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş, AK Parti İl Yönetim Kadın Kolları Koordinatörü Banu Ali Ustaoğlu, AK Parti Keşap Kadın Kolları Başkanı Fatma Yıldırım, AK Parti Espiye Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma, İlçe daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

  18 Şubat 2013

 • VALİ ŞAHİN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ


  Giresun Valisi Dursun Ali Şahin,ilçemizi ziyaret etti.Vali Şahin, Espiye Kaymakamı vekili Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’dan yapımı tamamlanan 500 kişilik Kapalı Spor salonu çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Şahin'e, buradaki ziyaretinde Espiye Belediye Başkan vekili Ersin Bahadır,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil, Giresun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Zeki Atlı,İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü H.Tolga Çebeci eşlik etti.

  18 Şubat 2013

 • İÇME SUYU ŞEBEKE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


  İlçemize Yağlıdere Külekçi Kaynağından gelecek olan suya hazırlık kapsamında başlatılan şehir içme suyu şebekesi yenilenme çalışmaları hızla devam ediyor.Belediye Başkanı Erol Karadere konu ile yaptığı açıklamada;''Yüklenici firma tarafından içme suyu şebeke boruları döşenmeye devam ediyor.Eskiyen su şebekesi nedeniyle ayda 30-40 su patlağından dolayı asfalt,beton ve parke döşeli yerler kazılıp tamir yapılıyor.Bu değişim tamamıyla gerçekleştikten sonra İlçemizde yaşanan su arızalarını ortadan kaldırmış olacağız.

  17 Şubat 2013

 • İLÇE STADI ETRAFINDA ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesi'nde bulunan İlçemiz Stadının etrafında Çevre Düzenleme çalışmasını yürütüyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi bulunan İlçemiz Stadının etrafının yağışlar nedeniyle bozulduğunu ve bu yerlerin kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından İlçe stadı çevresinde yol silme ve çakıllama çalışması yapıldı.

  17 Şubat 2013

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR-1 BULANCAK BELEDİYESPOR-1


  Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden takımımız Öz Espiye Belediyespr, Çarşamba günü Espiye İlçe Stadındaki erteleme maçında Bulancak Belediyespor ile 1-1 berabere kaldılar.Bulancak Belediye Spor takımının Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere için taşıdıkları geçmiş olsun pankartı takdir topladı.

  14 Şubat 2013

 • BAŞKAN KARADERE'den AK PARTİ KADIN KOLLARINA ZİYARET


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere AK Parti Kadın Kollarını Ziyaret etti.Ziyarette Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.Toplantıda konuşma yapan Başkan Karadere;''Öncelikle AK Parti Kadın Kollarının toplantıya bu kadar yoğun katılımı olması sebebiyle AK Parti Kadın Kolları Başkanım Şenay Doma ve Yönetim Kurulu Üyelerini kutluyorum.

  12 Şubat 2013

 • BAŞKAN KARADERE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


  Giresun'da yaklaşık 4,5 ay önce Öz Espiye Belediyespor üzerinden haksız kazanç elde etmek ve örgüt kurmak suçlamasıyla tutuklanan ve 13 gün önce tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere İçişleri Bakanlığı tarafından tekrar görevine iade edilmesinin ardından bugün bir basın toplantısı düzenleyerek süreci ve belediye çalışmalarını değerlendirdi.

  11 Şubat 2013

 • BAŞKAN YARDIMCISI YANIK GÖREVİNE BAŞLADI


  4,5 ay önce tutuklanan ve kısa süre önce de cezaevinden tahliye olan Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,Fen İşleri Müdür Vekili S.Dursun Ali Gürsoy,İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Mustafa Bodur ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Memuru Mehmet Kılıç belediyede ki görevlerine başladılar.

  11 Şubat 2013

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ


  Öz Espiye Belediye Spor Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesine Espiye Kaymakamı Osman Bilgin,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Öz Espiye Belediye Spor Kulüp Başkanı Galip Akmaz ve Kulüp Yöneticileri,İl Genel Meclis Üyeleri Hayrettin Öztürk ve Mehmet Dursun,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Osman İsmailoğlu,AK Parti il Yönetimi,Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.Yöresel Sanatçılarımız Mehmet Ay,Şerif Pir,Kemal Şenpınar ve Yahya Altun sahne aldılar.Gecede Kaymakam Osman Bilgin,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere ve Öz Espiye Belediye Spor Kulüp Başkanı Galip Akmaz birer konuşma yaptılar.

  11 Şubat 2013

 • ÇAM MAHALLESİ KÜRTÜNLÜ MEVKİİ YOL ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Beledimizce uzun uğraşlar sonucu yaptırılan Boncukçu ve Partal Dere ıslahının tamamlanmasının ardından Espiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Partal Deresinin yanından geçen iki yolun yol genişletme ve çakıllama çalışmaları tamamlandı.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''Boncukçu ve Partal Dere Islahını Espiyemize kazandırmak için yoğun çaba sarf ettik.Aşırı yağışlarda sel ve su taşkınlarının yaşanmaması için dere ıslah çalışmaları tamamlandı.

  11 Şubat 2013