Haberler

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL SİLME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesi'nde yol silme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi yolunun yağışlar nedeniyle bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  17 Ocak 2013

 • KAYMAKAMLIK HİZMET BİNASI BOYAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi tarafından yapılan Hükümet Konağı Meydan projesi tamamlandıktan sonra Kaymakamlık hizmet binası boyanarak bakımdan geçirildi.Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;’’Kaymakamlık hizmet binasının dış cephesinde gerekli tadilat çalışmalarının ardından boyama işlemlerinin tamamlandığını bildirerek,

  16 Ocak 2013

 • ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN LALE DİKİMİ YAPILDI


  Espiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü havaların ısınması ile birlikte çalışmalarına hız verdi. Espiye sahiline farklı renklerde lale dikildi.Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya;’’Lalerin büyümesiyle birlikte Hükümet Konağı önünde ve ışıklardaki orta refüj de güzel bir görünüme kavuşmuş olacak’’dedi.

  16 Ocak 2013

 • MAHALLE VE KÖYLERDE KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye belediyesi mahalle ve köy yollarında kar temizleme çalışmaları sürüyor.Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır, yaptığı açıklamada;''İlçe halkının mağduriyetini gidermek ve ulaşımı rahatlatmak için mahalle ve köy yollarındaki kar temizleme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

  8 Ocak 2013

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesi'nde yol genişletme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi Kurtkuyusu Mevki yolunun havaların yağışlı gitmesinden ötürü bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  3 Ocak 2013

 • KARADERE MAHALLESİNDE ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde altyapı ve yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada,''İlçemize bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.Kış dönemi boyunca mahalle yollarında bozulan yolları betonlama , asfaltlama ve büz çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

  3 Ocak 2013

 • İÇME SUYU ŞEBEKESİ YENİLEME ÇALIŞMASI ADABÜK MAHALLESİNDE DEVAM EDİYOR


  İlçemize Yağlıdere Külekçi Kaynağından gelecek olan suya hazırlık kapsamında başlatılan şehir içme suyu şebekesi yenilenme çalışmaları hızla devam ediyor.Başkan Vekili Ersin Bahadır konu ile yaptığı açıklamada;''Yapılan teslimattan sonra yüklenici firma tarafından içme suyu şebeke boruları döşenmeye başlandı.Eskiyen su şebekesi nedeniyle ayda 30-40 su patlağından dolayı asfalt,beton ve parke döşeli yerler kazılıp tamir yapılıyor.

  3 Ocak 2013

 • ESPİYE BELEDİYESİ İŞÇİ TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Başkan Vekili Ersin Bahadır, belediyede çalışan işçilerle değerlendirme toplantısı yaptı. Başkan Vekili Bahadır, toplantıda, işçilerin sorumluluk ve yükümlülüklerini hatırlattı.2012 yılında yapılan çalışmalar ve 2013 de yapılacak olan çalışmalara ait konuşma ve değerlendirmeler yapıldığı toplantıya Başkan Vekili Ersin Bahadır, Meclis Üyesi Volkan Abanoz, Belediye İş Sendikası Giresun Başkanı Erdem Mert, Fen İşleri Müdür Vekili Mehmet Can katıldılar.

  2 Ocak 2013

 • BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN 2013 YILI MESAJI


  Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin BAHADIR yeni yıl için bir basın açıklaması yaparak,2013 yılında da Espiye'nin adına yakışır modern bir kent olması ve hizmet ve yatırımlardan daha fazla pay alması için daha çok çalışacaklarını vurgulayarak yeni yılın ülkemize, insanlığa barış, huzur mutluluk ve başarı getirmesini diledi.Başkan Vekili Ersin BAHADIR;“Halkımızın yaşam standardını, hak ettiği düzeye yükseltmek için sürdürdüğümüz hizmet yarışında Üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakmamıza sayılı saatler kaldı. Her yeni yıl, umudun egemen olduğu,iyimserliğin

  31 Aralık 2012

 • ESENTEPE MAHALLESİ'NDE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilçemize yeni görünüm kazandırmak için Aile Hekimliği önünde çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.Yapılan Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;''Esentepe Mahallemizde bulunan Aile Sağlık ve Toplum Sağlık Merkezinin çevresini parke taşı ve bordürle kapatıp ayrıca bu çalışmanın yanında ağaçlandırma ve çimlendirmeler de devam edecektir.

  31 Aralık 2012

 • GİRESUN MİLLETVEKİLİ GELDİ'DEN İLÇEMİZE ZİYARET


  Giresun Milletvekili Mehmet Geldi AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.AK Parti Giresun Milletvekilimiz Sayın Mehmet Geldi’nin katılımıyla toplantı salonunda Sayın Mehmet Geldi'nin yaptığı konuşmada, ''Her zaman halkımızla, muhtarlarımızla, teşkilatımızla, partililerimizle el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Espiye’ye ve güzel insanlarına hizmet etmek bizler için büyük onurdur.Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve ilçemizi layık olduğu yere birlikte taşıyacağız.

  28 Aralık 2012

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR LİDER ÇARŞAMBA'YI 4-0 YENDİ


  BAL ligde mücadele eden Öz Espiye belediye spor kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta Lider Çarşamba spor’u 4-0 yenerek, haftayı 3 puanla kapattı. Öz Espiye bel. spor bu galibiyetle büyük moral buldu. Ekibimiz puanını 11’e çıkardı.

  24 Aralık 2012

 • KAYMAKAM BİLGİN VE BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN MEZBAHANE ALANINDA İNCELEME


  Espiye Belediyesi tarafından ilçemizde faaliyet gösteren Mezbahanenin yetersiz olması nedeniyle 31.05.2012’de ihalesi ve 27.07.2012’de yer teslimi yapılan Mezbahane ve Canlı Hayvan Borsası Projesi inşaatı son hızla devam ediyor.Espiye Kaymakamı Osman Bilgin,Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır,Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya inşaatta incelemelerde bulundular.

  24 Aralık 2012

 • İÇME SUYU ŞEBEKESİ BORULARI YENİLENİYOR


  İlçemize Yağlıdere Külekçi Kaynağından gelecek olan suya hazırlık kapsamında, 18.07.2012 tarihinde ihalesi yapılmış olan eski olan su şebekesinin yenilenmesi ile ilgili şehir içme suyu hattı borularının iller bankası tarafından Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya’nın ve Yüklenici Firmanın gerçekleştirdiği imza töreniyle teslimatı yapılmıştı.

  18 Aralık 2012

 • KALEBOYNU MAHALLESİNDE BETONLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi,ulaşımı rahatlatmak için betonlama çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda ilçemiz Kaleboynu Mahallesinde betonlama çalışması yapıldı.Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;

  13 Aralık 2012

 • ARALIK AY’I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Aralık Ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır'ın Başkanlık yaptığı toplantıya,Destek Hizmetleri Müdürü ve Fen İşleri Müdür Vekili Mehmet Can,Hesap İşleri Müdürü Metin Topal,

  10 Aralık 2012