Haberler

 • BELEDİYEMİZDE KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI


  Kurban Bayramı dolayısıyla belediyede bayramlaşma bayramın 2.gün hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle başladı.Hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır gelen misafirleri makamında kabul etti.Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Vekili Ersin Bahadır, bayramların birlik ve beraberliğin pekişmesi için birer fırsat olduğunu ifade etti. Dini ve milli duyguların zirveye ulaştığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın doruk noktası olan bayramların Espiye’de çok daha farklı ve de anlamlı kutlandığını dile getirdi.

  30 Ekim 2012

 • BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI


  Başkan Vekili Bahadır; “Cumhuriyet, Bayramı, Büyük Önder Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük devrimdir” dedi. Bahadır yayınladığı mesajında, Ülkesini ve özgürlüğünü her zaman ön planda tutan, vatanı ve özgürlüğü için gerektiğinde canını vermekten kaçınmayan Türk milletinin, hürriyetini esaret altına almak isteyenlere karşı verdiği kurtuluş savaşını zaferle noktaladığını belirtti.

  29 Ekim 2012

 • BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır;Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.Başkan Vekili Bahadır, yaptığı açıklamada, Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlardan biri olan mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduklarını vurgulayan Başkan Vekili Bahadır, şunları kaydetti:

  24 Ekim 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Başkan Karadere, bayramların halkın birlik ve beraberliğini sağlayan, yardımlaşmanın, dayanışmanın en üst seviyeye çıktığı anlamlı günler olduğunu bildirdi.Gelenek ve göreneklerin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günleri fırsat bilerek, sevinci, coşkuyu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatın her yönüne taşıyabilmek için daha çok çaba gösterilmesi gerektiğini belirten Başkan Karadere, mesajında şunlara yer verdi:

  24 Ekim 2012

 • ALMANYA 1.GİRESUN GÜNLERİ TOPLANTISI YAPILDI


  Giresun Valiliği ve Giresun İnsanlığa Hizmet Derneği tarafından düzenlenen 1.Almanya Giresun günleri toplantısı Espiye de yapıldı.12.13.14 Kasım 2012 günleri arasında Almanya’nın Essen şehrinde yapılacak 1.Giresun günleri tanıtım toplantısına Espiye Kaymakamı Osman Bilgin,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya,ilçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş,daire ve kurum müdürleri katıldılar.

  24 Ekim 2012

 • İÇME SUYU ŞEBEKESİ İÇİN BORULARIN TESLİMİ YAPILDI


  İlçemize Yağlıdere Külekçi Kaynağından gelecek olan suya hazırlık kapsamında, 18.07.2012 tarihinde ihalesi yapılmış olan eski olan su şebekesinin yenilenmesi ile ilgili şehir içme suyu hattı borularının iller bankası tarafından Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya’nın ve Yüklenici Firmanın gerçekleştirdiği imza töreniyle teslimatı yapıldı.

  22 Ekim 2012

 • KALEBOYNU MAHALLESİ'NDE YOL SİLME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Kaleboynu Mahallesi'nde yol silme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;''İlçemiz Kaleboynu Mahallesi yolunun yağan yağmurlarla bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  22 Ekim 2012

 • MEZARLIKLARDA BAYRAM ÖNCESİ TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye'de ilçe mezarlıklarında, Kurban Bayramı öncesinde temizlik çalışmaları yapıldı.Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır,yaptığı açıklamada,belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin, Kurban Bayramında vatandaşların rahat bir şekilde mezarlık ziyareti yapabilmeleri için bir süre önce başladıkları mezarlık temizleme ve düzenleme çalışmalarını tamamladığını söyledi.

  19 Ekim 2012

 • MEZBAHANE VE CANLI HAYVAN BORSASI İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


  Espiye Belediyesi tarafından ilçemizde faaliyet gösteren Mezbahanenin yetersiz olması nedeniyle 31.05.2012’de ihalesi ve 27.07.2012’de yer teslimi yapılan Mezbahane ve Canlı Hayvan Borsası Projesi Çam Mahallesi Sanayi sitesinin ilerisinde bulunan alanda dolgu çalışmaları tamamlandıktan sonra inşaat çalışmaları başladı.Çalışma ile ilgili açıklama yapan Başkan Vekili Ersin Bahadır;

  18 Ekim 2012

 • 23 NİSAN CADDESİ ESENTEPE MAHALLESİNE BAĞLANIYOR


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Çam Mahallesinden başlayan 23 Nisan caddesini Esentepe Mahallesine bağlayacak olan yolu açma çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütüyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;

  16 Ekim 2012

 • EKİM AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Ekim Ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır'ın Başkanlık yaptığı toplantıya,Destek Hizmetleri Müdürü ve Fen İşleri Müdür Vekili Mehmet Can,Yazı İşleri Müdürü Emine Usta,Hesap İşleri Müdürü Metin Topal,

  11 Ekim 2012

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesinde yol kazıma ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Espiye Belediye Başkan Vekili yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi yolunun yapılan kanalizasyon projesi ile birlikte bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  4 Ekim 2012

 • KAYMAKAM BİLGİN'DEN BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'A ZİYARET


  İlçemiz Kaymakamlığına atanan Kaymakam Osman BİLGİN,Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin BAHADIR’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam BİLGİN Espiye’nin çok modern bir ilçe olduğunu belirterek “Espiye’yi ’ gezdim ve gördüğüm kadarıyla çok gelişmiş ve modern bir ilçe. Burada kurumlar ve yerel yönetimlerin koordineli çalışmalarının sonucu güzel hizmetler yapılmış. İnşallah bizlerin de bu çalışmalara katkıları olur.Espiye’ye hizmet vermekten çok mutlu olacağım “ dedi.

  4 Ekim 2012

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR’DA GALİBİYET SEVİNCİ


  Yaşadığı sıkıntılar yüzünden ilk maçına çıkamayan ve Ayancıkspor'a 3-0 hükmen yenik sayılan Öz Espiye belediyespor'da galibiyet sevinci yaşanıyor.BAL liginde mücadele eden Öz Espiye belediye spor kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı Ordu Altaş Soya Spor’u 3-0 yendi. İlk devresini 1-0 galip bitiren siyah beyazlı ekip,ikinci yarıya hızlı başladı. 53.dak. da Çağatay’ın ve 73 dak da Hüseyin’in penaltıdan attığı golle sahadan 3-0 galip ayrıldı.

  1 Ekim 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol KARADERE, gazilerin kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolü olduğunu belirtti.Belediye Başkanımız Erol KARADERE, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Karadere mesajında, "Vatanın her karış toprağı bizlere onlardan nasıl emanet ise, onlar da bu toprakların bizlere yüce bir emanetidir. Asil milletimiz için şehitlik ve gazilik, onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir.

  19 Eylül 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere İlk Öğretim Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda;’’Geleceğimizin şekillenmesi ve ülkemizin kalkınmasında eğitim ve öğretimin önemi gün geçtikçe artarken;Yeni bir eğitim öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz.

  17 Eylül 2012