Haberler

 • ADABÜK MAHALLESİ’nde BETON VE TAŞ DUVAR ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Adabük Mahallesi Sakinleri işbirliği ile mevcut araç yolunun güvenliğini sağlamak için beton ve taş duvar çalışması yapıyor.Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır“Adabük Mahallesi Topallı Mevkinde ki yolumuzda olası tehlike ihtimallerinin önüne geçmek ve yolun güvenliğini sağlamak adına 300 metre uzunluğunda, 3 metre yüksekliğinde beton ve taş duvar yapıyoruz” dedi.

  28 Kasım 2012

 • BÖLGE CEZAEVİ YERİ TAPU DEVİR TESLİMİ YAPILDI


  Aves Depoculuk ve Antrepoculuk Hizmetleri A.Ş.’nden alınan Bölge Cezaevi yeri olarak belirlenen alanın tapu devir işlemleri yapıldı.Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır,AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Karadere,Şirket yetkilileri olarak Aves Depoculuk ve Antrepoculuk Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Sinan Kuzay,Ortağı Naci Zere ve Belediye Meclis üyesi ve personellerinin katılımlarıyla devir işlemleri gerçekleştirildi.

  26 Kasım 2012

 • MİLLETVEKİLİMİZ GELDİ'DEN BAŞKAN KARADERE İLE İLGİLİ AÇIKLAMA


  AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin İçişleri Bakanlığı kararı ile görevden uzaklaştırılması konusunda bir açıklamada bulundu.Geldi, açıklamasında “Espiye Belediye Başkanımız Sayın Erol Karadere, Espiye Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan bir soruşturma neticesinde gözaltına alınmış ve akabinde tutuklanmıştır. Söz konusu tutukluluk durumu, dosyanın Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi ve savcılık makamınca da isnat edilen suçla ilgili bilirkişi raporu alınması süreci devam etmekte olup soruşturma sürmektedir” dedi.

  26 Kasım 2012

 • BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Vekili Ersin Bahadır, Büyük Önder Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 tarihinin yıl dönümünde yaptığı açıklamada;“Bir ülkenin ekonomik, bilimsel ve sanatsal gelişmesi, bir ülkenin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmesinin yolu eğitimden geçmektedir. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi ilkokuldan üniversiteye her alanda yetiştirerek onların cumhuriyet değerlerine bağlı, vatanını ve ülkesini seven, ona hizmet eden birer birey olarak topluma kazandırılmasında önemli bir rol oynar. Dünden bugünlere bizleri taşıyan,

  23 Kasım 2012

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesi'nde yol silme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi Bük Mevki yolunun Kanalizasyon projesi geçtikten sonra bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  19 Kasım 2012

 • BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır 10 Kasım Atatürk'ü anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Vekili Bahadır mesajında;Ölümünün 73. yılında büyük önder, eşsiz kumandan Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle andıklarını ifade ederek, 10 Kasım'ın Türk Milleti için büyük kurtarıcısını anma günü olduğu gibi Cumhuriyet'in erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını da gösterme günü olduğunu belirtti.

  9 Kasım 2012

 • KASIM AY’I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Kasım Ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır'ın Başkanlık yaptığı toplantıya,Destek Hizmetleri Müdürü ve Fen İşleri Müdür Vekili Mehmet Can,Yazı İşleri Müdürü Emine Usta,Hesap İşleri Müdürü Metin Topal,

  5 Kasım 2012

 • 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI


  Türkiye Cumhuriyeti'nin 89. kuruluş yıl dönümü, Espiye ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.Espiye'deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öncesinde, ilçe Kaymakamı Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Yzb. Mehmet Şahin ve Belediye Başkan vekili Ersin Bahadır, Kaymakamlıkta tebrikleri kabul etti.Daha sonra Cumhuriyet meydanı’nda devam eden kutlamalar çerçevesinde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Kaymakam Osman Bilgin, Yüzbaşı Şahin ve Belediye Başkan vekili Bahadır, öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutladı.

  30 Ekim 2012

 • BELEDİYEMİZDE KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI


  Kurban Bayramı dolayısıyla belediyede bayramlaşma bayramın 2.gün hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle başladı.Hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır gelen misafirleri makamında kabul etti.Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Vekili Ersin Bahadır, bayramların birlik ve beraberliğin pekişmesi için birer fırsat olduğunu ifade etti. Dini ve milli duyguların zirveye ulaştığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın doruk noktası olan bayramların Espiye’de çok daha farklı ve de anlamlı kutlandığını dile getirdi.

  30 Ekim 2012

 • BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI


  Başkan Vekili Bahadır; “Cumhuriyet, Bayramı, Büyük Önder Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük devrimdir” dedi. Bahadır yayınladığı mesajında, Ülkesini ve özgürlüğünü her zaman ön planda tutan, vatanı ve özgürlüğü için gerektiğinde canını vermekten kaçınmayan Türk milletinin, hürriyetini esaret altına almak isteyenlere karşı verdiği kurtuluş savaşını zaferle noktaladığını belirtti.

  29 Ekim 2012

 • BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır;Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.Başkan Vekili Bahadır, yaptığı açıklamada, Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlardan biri olan mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduklarını vurgulayan Başkan Vekili Bahadır, şunları kaydetti:

  24 Ekim 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Başkan Karadere, bayramların halkın birlik ve beraberliğini sağlayan, yardımlaşmanın, dayanışmanın en üst seviyeye çıktığı anlamlı günler olduğunu bildirdi.Gelenek ve göreneklerin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günleri fırsat bilerek, sevinci, coşkuyu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatın her yönüne taşıyabilmek için daha çok çaba gösterilmesi gerektiğini belirten Başkan Karadere, mesajında şunlara yer verdi:

  24 Ekim 2012

 • ALMANYA 1.GİRESUN GÜNLERİ TOPLANTISI YAPILDI


  Giresun Valiliği ve Giresun İnsanlığa Hizmet Derneği tarafından düzenlenen 1.Almanya Giresun günleri toplantısı Espiye de yapıldı.12.13.14 Kasım 2012 günleri arasında Almanya’nın Essen şehrinde yapılacak 1.Giresun günleri tanıtım toplantısına Espiye Kaymakamı Osman Bilgin,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya,ilçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş,daire ve kurum müdürleri katıldılar.

  24 Ekim 2012

 • İÇME SUYU ŞEBEKESİ İÇİN BORULARIN TESLİMİ YAPILDI


  İlçemize Yağlıdere Külekçi Kaynağından gelecek olan suya hazırlık kapsamında, 18.07.2012 tarihinde ihalesi yapılmış olan eski olan su şebekesinin yenilenmesi ile ilgili şehir içme suyu hattı borularının iller bankası tarafından Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya’nın ve Yüklenici Firmanın gerçekleştirdiği imza töreniyle teslimatı yapıldı.

  22 Ekim 2012

 • KALEBOYNU MAHALLESİ'NDE YOL SİLME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Kaleboynu Mahallesi'nde yol silme ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;''İlçemiz Kaleboynu Mahallesi yolunun yağan yağmurlarla bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  22 Ekim 2012

 • MEZARLIKLARDA BAYRAM ÖNCESİ TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye'de ilçe mezarlıklarında, Kurban Bayramı öncesinde temizlik çalışmaları yapıldı.Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır,yaptığı açıklamada,belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin, Kurban Bayramında vatandaşların rahat bir şekilde mezarlık ziyareti yapabilmeleri için bir süre önce başladıkları mezarlık temizleme ve düzenleme çalışmalarını tamamladığını söyledi.

  19 Ekim 2012