Haberler

 • MEZBAHANE VE CANLI HAYVAN BORSASI İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


  Espiye Belediyesi tarafından ilçemizde faaliyet gösteren Mezbahanenin yetersiz olması nedeniyle 31.05.2012’de ihalesi ve 27.07.2012’de yer teslimi yapılan Mezbahane ve Canlı Hayvan Borsası Projesi Çam Mahallesi Sanayi sitesinin ilerisinde bulunan alanda dolgu çalışmaları tamamlandıktan sonra inşaat çalışmaları başladı.Çalışma ile ilgili açıklama yapan Başkan Vekili Ersin Bahadır;

  18 Ekim 2012

 • 23 NİSAN CADDESİ ESENTEPE MAHALLESİNE BAĞLANIYOR


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Çam Mahallesinden başlayan 23 Nisan caddesini Esentepe Mahallesine bağlayacak olan yolu açma çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütüyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır yaptığı açıklamada;

  16 Ekim 2012

 • EKİM AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Ekim Ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Belediye Başkan Vekili Ersin Bahadır'ın Başkanlık yaptığı toplantıya,Destek Hizmetleri Müdürü ve Fen İşleri Müdür Vekili Mehmet Can,Yazı İşleri Müdürü Emine Usta,Hesap İşleri Müdürü Metin Topal,

  11 Ekim 2012

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesinde yol kazıma ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Espiye Belediye Başkan Vekili yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi yolunun yapılan kanalizasyon projesi ile birlikte bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  4 Ekim 2012

 • KAYMAKAM BİLGİN'DEN BAŞKAN VEKİLİ BAHADIR'A ZİYARET


  İlçemiz Kaymakamlığına atanan Kaymakam Osman BİLGİN,Espiye Belediye Başkan Vekili Ersin BAHADIR’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam BİLGİN Espiye’nin çok modern bir ilçe olduğunu belirterek “Espiye’yi ’ gezdim ve gördüğüm kadarıyla çok gelişmiş ve modern bir ilçe. Burada kurumlar ve yerel yönetimlerin koordineli çalışmalarının sonucu güzel hizmetler yapılmış. İnşallah bizlerin de bu çalışmalara katkıları olur.Espiye’ye hizmet vermekten çok mutlu olacağım “ dedi.

  4 Ekim 2012

 • ÖZ ESPİYE BELEDİYESPOR’DA GALİBİYET SEVİNCİ


  Yaşadığı sıkıntılar yüzünden ilk maçına çıkamayan ve Ayancıkspor'a 3-0 hükmen yenik sayılan Öz Espiye belediyespor'da galibiyet sevinci yaşanıyor.BAL liginde mücadele eden Öz Espiye belediye spor kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı Ordu Altaş Soya Spor’u 3-0 yendi. İlk devresini 1-0 galip bitiren siyah beyazlı ekip,ikinci yarıya hızlı başladı. 53.dak. da Çağatay’ın ve 73 dak da Hüseyin’in penaltıdan attığı golle sahadan 3-0 galip ayrıldı.

  1 Ekim 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol KARADERE, gazilerin kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolü olduğunu belirtti.Belediye Başkanımız Erol KARADERE, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Karadere mesajında, "Vatanın her karış toprağı bizlere onlardan nasıl emanet ise, onlar da bu toprakların bizlere yüce bir emanetidir. Asil milletimiz için şehitlik ve gazilik, onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir.

  19 Eylül 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere İlk Öğretim Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda;’’Geleceğimizin şekillenmesi ve ülkemizin kalkınmasında eğitim ve öğretimin önemi gün geçtikçe artarken;Yeni bir eğitim öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz.

  17 Eylül 2012

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesi Öksüzlü Mevkiinde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi Öksüzlü Mevkii yolunun yağan yağmurlarla bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  14 Eylül 2012

 • BONCUKÇU VE PARTAL DERELERİNİN ISLAH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


  İlçemiz de yürütülen Boncukçu ve Partal deresi ıslah çalışmaları hızla devam ediyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, ‘’İlçemiz Çam Mahallesinden geçen ve denize ulaşan derelerin ıslah edilmesine yönelik başlatılan düzenleme ve kanal çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.Espiye Belediyesi tüm birim ve ekipleriyle birlikte devam ettirilen dere yataklarının ıslah çalışmalarının yakın zamanda tamamlanacağını belirten Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere;

  11 Eylül 2012

 • KARADERE MAHALLESİ KIZILÇAY MEVKİİNDE YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Karadere Mahallesi Kızılçay Mevkiinde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Karadere Mahallesi Kızılçay Mevkiinde Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.Bundan sonra ki etapta bakım ve onarımın yapıldığı yolların vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap verecek hale gelmiş oldu’’dedi.

  6 Eylül 2012

 • EYLÜL AY’I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Eylül ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Belediye Başkanı Erol KARADERE'nin Başkanlık yaptığı toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, Fen İşleri Müdürü Selim Dursun Ali Gürsoy,İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bodur,Yazı İşleri Müdürü Emine Usta,Hesap İşleri Müdürü Metin Topal,

  6 Eylül 2012

 • ADABÜK MAHALLESİNDE YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adabük Mahallesinde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmasını yürütüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi yolunun yapılan kanalizasyon projesi ile birlikte bozulduğunu ve bu yolların kullanışsız olduğunu belirterek Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekibleri tarafından bozuk olan yolların bakım ve onarım çalışması yapıldı.

  4 Eylül 2012

 • ESPİYE MESLEK YÜKSEK OKULU'NA 5 YENİ BÖLÜM AÇILDI


  Giresun Üviversitesi'ne bağlı Espiye Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Zafer Türkmen, yeni öğretim yılında 5 yeni bölüm açıldığını söyledi.Geçen dönem 145 öğrencisi olan yüksekokuldan 45 öğrencinin mezun olduğunu, yeni açılan bölümlerle öğrenci sayısının artacağını söyledi.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada, 2009-2010 öğretim yılında 60 öğrenci ve 2 programla açılan Meslek Yüksek Okulu'nun, geçen süre içinde hızla büyüyerek 12 bölüme ulaştığını, ek kontenjanlarla birlikte öğrenci sayısının 450 civarında olacağını belirtti.

  4 Eylül 2012

 • FEM DERSHANESİNDEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Espiye FEM Dershanesi Müdürü Sadık Göçer,Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Bük ve 2012 SBS'de İlçemizde derece yaparak Fen lisesini kazanan bir grup öğrenciyle Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi Makamında ziyaret etti.FEM Dershanesi heyetini kabul eden Belediye Başkanı Erol Karadere başarılarından dolayı FEM Dershanesi idareci ve öğrencilerini tebrik etti.Espiye’nin başarısında, gelişmesinde payı olan herkese minnettar olduklarını dile getirdi.

  1 Eylül 2012

 • İLÇEMİZDE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI YAPILDI


  30 Ağustos Zafer Bayramının 90. Yıl dönümü Espiye’de de kutlandı. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

  31 Ağustos 2012