Haberler

 • TEMMUZ AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Temmuz ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  10 Temmuz 2012

 • 6.ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİNDE BULUŞALIM


  6.ncı Geleneksel Espiye Kültür Sanat ve Pide Festivali 14 Temmuz Cumartesi günü yapılacaktır.Festivalimizde;Yıldız Tilbe ve Yöresel Sanatçıların Konseri,Pide Yeme Yarışması,Halk Oyunları,Yöresel Konuşmalar ve havai fişek gösterileriyle muhteşem bir Festival havası yaşanacaktır.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Espiye Kültür Sanat ve Pide Festivali ile Tüm dünya Espiye’yi lezzetli meşhur pidesiyle hem tanımış hem de tanıtmıştır,bundan önce olduğu gibi bundan sonra da pide denilince akla ilk gelen şehir ESPİYE olacaktır.

  5 Temmuz 2012

 • ÇAM MAHALLESİ KÜRTÜNLÜ MEVKİNDE BETONLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi betonlama çalışmalarını sürdürüyor.Fen İşleri ekipleri tarafından başlatılan mahallelerdeki betonlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.Çam Mahallesi Kürtünlü Mevki yolu beton yapılarak yenilendi. Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''Fen işleri ekiplerince mahallelerde asfaltlama, betonlama, alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

  5 Temmuz 2012

 • GİRESUN LİMAN BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ'DEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Giresun Liman Başkanı İhsan Gümrükçü ve ekibi Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.Liman Başkanı İhsan Gümrükçü Başkan Karadere'nin her platformda bizlere destek olması adına kendisine tablo armağan ettik,çalışmalarında her zaman başarılı olduğunu izliyoruz,bundan sonraki çalışmalarında da başarılarını diliyorum''dedi.Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Karadere,Başkan Gümrükçü'ye çalışmalarında başarılar dileyerek,Giresun limanının her şekilde ihtiyacına karşılık vererek karşılayacaklarını ve yardımcı olacaklarını söyledi.

  5 Temmuz 2012

 • CİBRİL MAHALLESİNDE BETONLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde betonlama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Cibril Mahallesi Ormanköy mevkinde betonlama çalışmalarını sürdürüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Cibril Mahallesi Ormanköy mevkinde betonlama çalışması yapıldı.

  4 Temmuz 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den BERAT KANDİLİ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Belediye Başkanımız Erol Karadere ,kandillerin dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktasına ulaştığı zamanlardan birisi olduğunu belirterek,

  3 Temmuz 2012

 • İLÇEMİZ TERMİNAL ALANINA ŞADIRVAN YAPILDI


  Espiye Belediyesi ekipleri tarafından ilçemize yeni görünüm kazandırmak için ilçemiz terminal alanında ki yeni mescidin yanına şadırvan yapıldı..Bununla ilgili Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''Terminal alanında ki yeni mescit ve tuvalet yapıldıktan sonra vatandaşlarımızın abdest almaya şadırvan ihtiyaçları olduğu için ilçemiz terminal alanında şadırvan yapıldı.İlçemizi modern bir görünüm kazandırmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz’’dedi.

  3 Temmuz 2012

 • KARAOVACIK YAYLASI'NDA "ŞEHİT ve GAZİLERİ ANMA GÜNÜ" DÜZENLENDİ


  Espiye Karaovacık Yaylası'nda "Şehit ve Gazileri Anma Günü" düzenlenendi. Espiye İlçe Müftülüğü, Din Görevlileri Derneği ve Karaovacık Yaylası'nı Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği tarafından Cuma namazına müteakip, Karaovacık Camisi'nde şehit ve Gaziler için mevlidi şerif okunarak, hatim duası yapıldı.

  1 Temmuz 2012

 • İLÇEMİZ TERMİNAL ALANINA RESTORE ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi tarafından İlçemiz terminalinde restorasyon çalışmaları başladı.İlçemiz Otobüs Terminalinde bulunan eski tuvalet yıkılıp yerine modern dükkan yapılarak terminal alanına güzel görünüm kazandırılacaktır.

  28 Haziran 2012

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL KAZIMA VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi tarihi değirmen yolu kazıma,genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılarak ulaşıma açıldı.

  27 Haziran 2012

 • KARADERESPOR'DAN BAŞKAN KARADERE'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ


  Espiye Kaymakamlık Kupası Şampiyonu Karaderespor futbolcuları ve takım hocası Alper Günaydın Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti.Takımın başarısında bizlere destek veren Başkan Karadere'nin emeklerini görmezden gelmenin haksızlık olduğunu belirten Takım Hocası Alper Günaydın ve futbolcular Başkan Karadere'ye plaket takdim ettiler.

  25 Haziran 2012

 • VİYADÜK ALTI ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçemize yeni görünüm kazandırmak için Espiye viyadüğü altında çevre düzenleme çalışmaları yaptı.Bununla ilgili Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemizde araç trafiğinin fazla olması ve park sorununun artması ile vatandaşlarımızın araçlarını park etmeleri adına ilçemiz viyadüğü altında çevre düzenleme çalışması yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk,önümüzdeki zamanlarda ise daha geniş kapsamlı çalışma yaparak cazip hale getireceğiz’’dedi.

  22 Haziran 2012

 • ESPİYE DEVLET HASTANESİ İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR


  Yeni Espiye Devlet Hastanesi inşaatının çalışmaları son hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada, Espiye Devlet Hastanesinin ihalesini alan firmanın hastane inşaatının yüzde 70’inin tamamladığını ve en kısa sürede çalışmaların bitirileceğini söyledi.

  22 Haziran 2012

 • KARAOVACIK OTÇU GÖÇÜ YAYLA ŞENLİĞİ İPTAL EDİLDİ


  Hakkari Dağlıca’da haince yapılan saldırıda 8 askerimizin şehit edilmesi nedeniyle;Espiye Kaymakamlığı,Espiye Belediye Başkanlığı,Soğukpınar Belde Belediye Başkanlığı,Karaovacık Dernek Başkanlığı’nın ortaklaşa almış oldukları karar ile Karaovacık Otçu Göçü Yayla Şenliği iptal edilmiştir.

  20 Haziran 2012

 • ADABÜK MAHALLESinde ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi,ulaşımı rahatlatmak için Asfaltlama çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda ilçemiz Adabük Mahallesi İbrahimşeyh köyü yolunda asfaltlama çalışması yapıldı.Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Erol KARADERE yaptığı açıklamada;

  20 Haziran 2012

 • TARİHİ CİBRİL SANDIKÇI YOLU TRAFİĞE AÇILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi Espiye bağlantısı olan tarihi sandıkçı yolu genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılarak ulaşıma açıldı.

  19 Haziran 2012