Haberler

 • KALEBOYNU MAHALLESİNDE YOL ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi mahallelerde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarına devam ediyor.İlçemiz Kaleboynu Mahallesi Çam Mahallesi bağlantı yolu kazıma,genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılarak ulaşıma açıldı.

  7 Ağustos 2012

 • KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YOLUNDA ASFALTLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi,ulaşımı rahatlatmak için Asfaltlama çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediye ve Karayolları işbirliği ile sürdürülen çalışmalarda ilçemiz İsmet İnönü Caddesi,Çam Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi yolunda asfaltlama çalışması yapıldı.Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Erol KARADERE yaptığı açıklamada;

  1 Ağustos 2012

 • KENT ORMANI YOLU GENİŞLETME,ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Belediyemiz mahallelerde yol genişletme,silme, kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmaları sürdürülüyor.İlçemiz Gülburnu Köyü Kent Ormanı yolunda kazıma,genişletme,çakıllama ve onarım çalışması yapılarak vatandaşların daha rahat ulaşımla Kent Ormanına çıkması sağlanmış oldu.

  31 Temmuz 2012

 • CADDE VE SOKAKLARDA KALDIRIM İŞGALİ DENETİMİ YAPILDI


  Espiye Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık kontrolünde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya,Temizlik İşleri Müdürü E.Ersin Urgancı ve Zabıta Ekipleri tarafından cadde ve sokaklarda kaldırım işgali denetimi yapıldı.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, yaptığı açıklamada, sokak ve caddelerde iş yerlerinin kaldırımları fazla işgal etmeleri üzerine denetim yapıldığını bu kontrollerin sürekli olarak devam edeceğini söyledi.

  31 Temmuz 2012

 • ADABÜK MAHALLESİNDE BETONLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi,ulaşımı rahatlatmak için betonlama çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda ilçemiz Adabük Mahallesi Topallı Mevkinde betonlama çalışması yapıldı.Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Erol KARADERE yaptığı açıklamada;

  30 Temmuz 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den BASIN BAYRAMI MESAJI


  24 Temmuz 1908 ‘basında sansürün kaldırılması ve basın bayramı’ olarak kutlanması sebebiyle bir mesaj yayınlayan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek için her ortamda ve koşulda, sorumluluk duygusuyla hareket ederek, toplumun haber alma ihtiyacını yerine getiren basın çalışanlarının bayramını kutladı.

  23 Temmuz 2012

 • KARADERE MAHALLESİNDE BETONLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi betonlama çalışmalarını sürdürüyor.Fen İşleri ekipleri tarafından başlatılan mahallelerdeki betonlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.Karadere Mahallesi Karadere Mevki yolu beton yapılarak yenilendi. Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''Fen işleri ekiplerince mahallelerde asfaltlama, betonlama, alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

  23 Temmuz 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den RAMAZAN AY'I MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, Ramazan ayının birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı olduğunu belirtti.Başkan Karadere Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada; ‘’11 Ayın Sultanı olan Ramazan ayının Müslümanlar tarafından özlemle beklenen bir ay olduğunu ifade ederek:

  20 Temmuz 2012

 • 13.GİTSOF 2012 FUARI AÇILDI


  18 – 23 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak olan Öncü Fuarcılığın organize ettiği 13. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Fuarında(GİTSOF), Espiye Belediyesi tarafından İlçemizin katılımcılara tanıtılması için stant açılmıştır,Standımızı Giresun Valisi Dursun Ali Şahin,Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Atar,İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden,yerli ve yabacı katılımcılar ziyaret etti.

  19 Temmuz 2012

 • DEĞİRMENAĞZI KÖYÜNDE REFERANDUM YAPILDI


  15 Temmuz Pazar Günü Keşap’a bağlı Değirmenağzı Köyünde yapılan referandum sonucu 146 seçmenin olduğu köyde 130 kişi sandığa giderek 16 hayır’a karşılık 114 Evet oyu alarak Espiye’ye geçmek için ilk adım atılmıştır.Değirmenağzı Köyü’nün Espiye’ye geçmesi için yapılan referandum hakkında açıklama yapan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere;

  17 Temmuz 2012

 • 6.ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİ COŞKUYLA KUTLANDI


  İlçemiz Pazar yerinde yapılan festivale,Giresun Valisi Dursun Ali Şahin,Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar,Espiye Kaymakamı Mitat Gözen, Ak Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk ,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı,Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Espiye İl meclis üyeleri,Giresun dernekler Birliği Hasan Turan,Espiyeliler Dernek Başkanı Temel Kahveci,Misafir Belediye Başkanları, ilçe daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

  17 Temmuz 2012

 • ÇÖP KONTEYNERLERİ TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ekiplerince çöp konteynerleri temizlendi.Belediye Başkanımız Erol Karadere,yaptığı açıklamada;sıcak havayla beraber daha da artan çöp kokusu ve oluşan mikroplara karşı çöp konteynerleri temizleme çalışması yaptıklarını ve her hafta periyodik olarak yapılacağını söyledi.

  13 Temmuz 2012

 • TEMMUZ AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Temmuz ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  10 Temmuz 2012

 • 6.ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİNDE BULUŞALIM


  6.ncı Geleneksel Espiye Kültür Sanat ve Pide Festivali 14 Temmuz Cumartesi günü yapılacaktır.Festivalimizde;Yıldız Tilbe ve Yöresel Sanatçıların Konseri,Pide Yeme Yarışması,Halk Oyunları,Yöresel Konuşmalar ve havai fişek gösterileriyle muhteşem bir Festival havası yaşanacaktır.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Espiye Kültür Sanat ve Pide Festivali ile Tüm dünya Espiye’yi lezzetli meşhur pidesiyle hem tanımış hem de tanıtmıştır,bundan önce olduğu gibi bundan sonra da pide denilince akla ilk gelen şehir ESPİYE olacaktır.

  5 Temmuz 2012

 • ÇAM MAHALLESİ KÜRTÜNLÜ MEVKİNDE BETONLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi betonlama çalışmalarını sürdürüyor.Fen İşleri ekipleri tarafından başlatılan mahallelerdeki betonlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.Çam Mahallesi Kürtünlü Mevki yolu beton yapılarak yenilendi. Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''Fen işleri ekiplerince mahallelerde asfaltlama, betonlama, alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

  5 Temmuz 2012

 • GİRESUN LİMAN BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ'DEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Giresun Liman Başkanı İhsan Gümrükçü ve ekibi Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.Liman Başkanı İhsan Gümrükçü Başkan Karadere'nin her platformda bizlere destek olması adına kendisine tablo armağan ettik,çalışmalarında her zaman başarılı olduğunu izliyoruz,bundan sonraki çalışmalarında da başarılarını diliyorum''dedi.Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Karadere,Başkan Gümrükçü'ye çalışmalarında başarılar dileyerek,Giresun limanının her şekilde ihtiyacına karşılık vererek karşılayacaklarını ve yardımcı olacaklarını söyledi.

  5 Temmuz 2012