Haberler

 • İLÇEMİZ TERMİNAL ALANINA RESTORE ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi tarafından İlçemiz terminalinde restorasyon çalışmaları başladı.İlçemiz Otobüs Terminalinde bulunan eski tuvalet yıkılıp yerine modern dükkan yapılarak terminal alanına güzel görünüm kazandırılacaktır.

  28 Haziran 2012

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL KAZIMA VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi tarihi değirmen yolu kazıma,genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılarak ulaşıma açıldı.

  27 Haziran 2012

 • KARADERESPOR'DAN BAŞKAN KARADERE'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ


  Espiye Kaymakamlık Kupası Şampiyonu Karaderespor futbolcuları ve takım hocası Alper Günaydın Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti.Takımın başarısında bizlere destek veren Başkan Karadere'nin emeklerini görmezden gelmenin haksızlık olduğunu belirten Takım Hocası Alper Günaydın ve futbolcular Başkan Karadere'ye plaket takdim ettiler.

  25 Haziran 2012

 • VİYADÜK ALTI ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçemize yeni görünüm kazandırmak için Espiye viyadüğü altında çevre düzenleme çalışmaları yaptı.Bununla ilgili Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemizde araç trafiğinin fazla olması ve park sorununun artması ile vatandaşlarımızın araçlarını park etmeleri adına ilçemiz viyadüğü altında çevre düzenleme çalışması yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk,önümüzdeki zamanlarda ise daha geniş kapsamlı çalışma yaparak cazip hale getireceğiz’’dedi.

  22 Haziran 2012

 • ESPİYE DEVLET HASTANESİ İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR


  Yeni Espiye Devlet Hastanesi inşaatının çalışmaları son hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada, Espiye Devlet Hastanesinin ihalesini alan firmanın hastane inşaatının yüzde 70’inin tamamladığını ve en kısa sürede çalışmaların bitirileceğini söyledi.

  22 Haziran 2012

 • KARAOVACIK OTÇU GÖÇÜ YAYLA ŞENLİĞİ İPTAL EDİLDİ


  Hakkari Dağlıca’da haince yapılan saldırıda 8 askerimizin şehit edilmesi nedeniyle;Espiye Kaymakamlığı,Espiye Belediye Başkanlığı,Soğukpınar Belde Belediye Başkanlığı,Karaovacık Dernek Başkanlığı’nın ortaklaşa almış oldukları karar ile Karaovacık Otçu Göçü Yayla Şenliği iptal edilmiştir.

  20 Haziran 2012

 • ADABÜK MAHALLESinde ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi,ulaşımı rahatlatmak için Asfaltlama çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda ilçemiz Adabük Mahallesi İbrahimşeyh köyü yolunda asfaltlama çalışması yapıldı.Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Erol KARADERE yaptığı açıklamada;

  20 Haziran 2012

 • TARİHİ CİBRİL SANDIKÇI YOLU TRAFİĞE AÇILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme, kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi Espiye bağlantısı olan tarihi sandıkçı yolu genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılarak ulaşıma açıldı.

  19 Haziran 2012

 • GEBZE ESPİYELİLER 3. OTÇU GÖÇÜ ŞENLİĞİ YAPILDI


  Gebze Espiyeliler 3.Otçu Göçü şenliğini Espiyeliler Derneği üyeleri başta olmak üzere, Soğukpınarlılar Derneği, Yeşil Köy Derneği, Kurugeriş Köyü Derneği, Çalkaya Köyü Derneği ve Taflancık Köyü derneği üyeleri katıldı. 3.Otçu Göçü şenliğine Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Çayırova Belediye Başkanı Ziyaetin Akbaş,Gebze Belediyesi Meclis üyesi Recep Can ve Süleyman Karaman, Zeytinburnu Espiyeliler Dernek Başkanı Temel Kahveci, Kartal Espiyeliler Dernek Başkanı Yahya Kaptan katıldı.

  19 Haziran 2012

 • ZEYTİNBURNU TIP FESTİVALİ BİTKİSEL YEMEK YARIŞMASINDA ESPİYE BİRİNCİ OLDU


  13. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamında düzenlenen bitki ve sebze ağırlıklı ‘Yemek Yarışması’na çoğu bayan olmak üzere 90 yarışmacı katıldı.Yarışmacılar birbirinden leziz ve farklı tariflerle hazırlandıkları yemeklerini İstanbul Yemek Sanayi Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turan Kutak ve Tatbak Üreticiler Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım’a beğendirmek için ter döktüler.İstanbul Espiyeliler Derneğinin de yoğun katılım ile gerçekleştirdiği yarışmada Espiyeli Aysel Arslan’ın marulcan(diken ucu) yemeği ile birinci,Hanife Bayram ikinci, Aynur Pekaçar da üçüncü oldu.

  18 Haziran 2012

 • CUMHURİYET MEYDANI ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR


  Espiye Belediyesi ilçemize yeni görünüm kazandırmak için Hükümet Konağı önünde bulunan Cumhuriyet meydanı çevre düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.Bununla ilgili Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Hükümet Konağı önünde bulunan Cumhuriyet Meydanını baştan aşağıya değiştirecek projede oturma bankları, ışıklandırmalar,havuz,yer zemini granit taşlarla döşenecek ve çoğunluğu yeşil alana sahip olacak bu çalışmanın ilçemize güzel bir görünüm katacağı için vatandaşlarımız adına sevinç duyuyorum.

  18 Haziran 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den MİRAÇ KANDİLİ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Espiye halkı ve tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

  15 Haziran 2012

 • ERİCEK KÖYÜ-KARAOVACIK YAYLASI YOLUNDA YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Vatandaşlarımızın özlemi beklentisi artık gerçek oluyor.İnsanlarımızın her yıl türlü çilelerle yayalaya göç edilen Ericek-Karaovacık arası yaklaşık 20 km’lik yol genişletme ve çakılama çalışmasına başlanıldı. Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya ve kolin yetkilileriyle birlikte yol genişletme ve çakıllama çalışmasını yerinde incelediler.Yapılan çalışmalar kütüklük mezarlığından Pazar günü start verilmiştir.

  12 Haziran 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN ESPİYE ESNAFINA DUYURU


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere konuyla ilgili yaptığı açıklamada;''Alt yapı-kanalizasyon ve şehir içme suyu yapım inşaatı çalışmasına başlanılmış olup yine G.M.K Caddesi üst yapı peyzaj projesinin yapım aşamasında Espiye Esnafından duyarlı olmalarını ve bu çalışmanın en kısa sürede bitirilip Esnafa rahat bir nefes aldıracağız'' dedi.

  4 Haziran 2012

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi yol genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  3 Haziran 2012

 • BAŞKAN KARADERE KANALİZASYON ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ


  Espiye Belediyesi Cadde, sokak ve mahallelerde alt yapı hız verdi.Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;Altyapısı tamamlanan bir şehircilik anlayışını benimsediklerini ve sistemli bir şekilde projenin hayata geçtiğini belirten Başkan Karadere,Halkın kendilerine yüklediği hizmet etme görevini layıkıyla yerine getirmek ve hizmetlerin en güzelini sunmak adına yürüttükleri

  28 Mayıs 2012