Haberler

 • ERİCEK KÖYÜ-KARAOVACIK YAYLASI YOLUNDA YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Vatandaşlarımızın özlemi beklentisi artık gerçek oluyor.İnsanlarımızın her yıl türlü çilelerle yayalaya göç edilen Ericek-Karaovacık arası yaklaşık 20 km’lik yol genişletme ve çakılama çalışmasına başlanıldı. Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya ve kolin yetkilileriyle birlikte yol genişletme ve çakıllama çalışmasını yerinde incelediler.Yapılan çalışmalar kütüklük mezarlığından Pazar günü start verilmiştir.

  12 Haziran 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN ESPİYE ESNAFINA DUYURU


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere konuyla ilgili yaptığı açıklamada;''Alt yapı-kanalizasyon ve şehir içme suyu yapım inşaatı çalışmasına başlanılmış olup yine G.M.K Caddesi üst yapı peyzaj projesinin yapım aşamasında Espiye Esnafından duyarlı olmalarını ve bu çalışmanın en kısa sürede bitirilip Esnafa rahat bir nefes aldıracağız'' dedi.

  4 Haziran 2012

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi yol genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  3 Haziran 2012

 • BAŞKAN KARADERE KANALİZASYON ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ


  Espiye Belediyesi Cadde, sokak ve mahallelerde alt yapı hız verdi.Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;Altyapısı tamamlanan bir şehircilik anlayışını benimsediklerini ve sistemli bir şekilde projenin hayata geçtiğini belirten Başkan Karadere,Halkın kendilerine yüklediği hizmet etme görevini layıkıyla yerine getirmek ve hizmetlerin en güzelini sunmak adına yürüttükleri

  28 Mayıs 2012

 • 6.GİRESUN GÜNLERİ COŞKUYLA KUTLANDI


  İstanbul'da yaşayan Giresunluların kaynaşmasının sağlanması; Giresun'un Kültür, Sanat ve Turizm yönünden tanıtılmasının amaçlandığı, Eyüp - Feshane, Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 19-20-21 Mayıs 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen, 6.ncı Giresun Günleri başından sonuna kadar muhteşem geçti.Espiye Belediyesi ve İstanbul Espiyeliler derneğinin ortaklaşa organize ettiği standımız, ziyarete gelen tüm misafirler tarafından çok beğeni kazanmıştır.

  24 Mayıs 2012

 • MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI


  Giresun Üniversitesi Espiye Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet töreni düzenlendi.Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, törende yaptığı konuşmada, üniversiteden ve yüksekokuldan yeni mezunlar vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

  23 Mayıs 2012

 • ÇAM MAHALLESİ GARİPLİ MEVKİNDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi Cadde, sokak ve mahallelerde alt yapı, parke döşeme ve betonlama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından havaların ısınmasıyla birlikte alt yapı, parke döşeme, betonlama ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor.Çam Mahallesi Garipli Mevkiinde çakıllama,yol açma,genişletme ve birleştirme çalışması‏ yaptı.

  23 Mayıs 2012

 • 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÇOSKUYLA KUTLANDI


  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Espiye’de bayram dolayısıyla Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde Gençlik Gecesi Şöleni düzenlendi.Atatürk İlköğretim Okulu önündeki törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fahrettin Turan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemini belirten konuşmayı yaptı. Kaymakam Mithat Gözen,Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Şahin,Belediye Başkan Vekili Yeter Bahadır,Hakim Volkan Pamukçu tarafından Ebru sanatı ve öğrenciler tarafından teknoloji dersinde yapılan ürünlerin sergisi açıldı. Aile Eğitimi Programına katılan ve başarılı olan annelere başarı belgesi verildi.

  21 Mayıs 2012

 • KARADERE MAHALLE MUHTARINDAN BAŞKAN KARADERE'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ


  Espiye Karadere mahalle muhtarı Selami Küçükaydın ve köy ihtiyar heyeti (azaları) ile birlikte Belediye başkanı Erol Karadere yi makamında ziyaret etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Erol Karadere, imkanlarımız dahilinde her mahalleye ihtiyaç sırasına göre eşit şekilde hizmet yapmaya çalışıyoruz.Mahallelerimize hizmetlerimiz bundan sonrada devam edecektir dedi.

  21 Mayıs 2012

 • ESPİYE HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN YIL SONU SERGİSİ


  Espiye HEM Müdürlüğü önünde düzenlenen açılışa, Espiye Kaymakamı Mithat Gözen, Belediye Başkanı Erol Karadere, Başkan yardımcısı İbrahim Yanık, Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil, MYO Müdür yardımcısı Gökmen Kılınçarsan, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Veysel Özgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş, İl genel Meclis üyesi Mehmet Dursun, AK Parti teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu, Ziraat Odası başkanı Raif Uçar, ilçe halk Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, İlçe daire amirleri, Siyasi parti temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldılar.Belge töreninde Halk Eğitim halk oyunları ekibi gösterisi beğeni topladı.

  21 Mayıs 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN GENÇLİK HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Gençlik Haftasını kutladı. Başkan Karadere “gençlik geleceğimizin teminatıdır” dedi.Başkan Karadere Gençlik Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında,” 93 yıl önce Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi, yaşamını ülkesine adayan kahramanlarımızın özverili çabalarıyla tüm yurdu aydınlatmıştır.

  17 Mayıs 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİ GİRESUN FESHANE GÜNLERİNE HAZIR


  Espiye Belediyesi,18,19,20 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 6. Feshane Giresun Günlerine katılacak. Espiye Belediyesi Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak olan “6. Giresun Günleri” etkinlikleri dahilinde, İlçeyi en iyi şekilde temsil etmek için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

  17 Mayıs 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİNDEN ABONELERE ÖDEME KOLAYLIĞI


  Espiye Belediyesi su faturası ve vergi borçlarını kredi kartı ile ödeme kolaylığı sağlıyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada, belediye veznelerine konulan pos makineleri sayesinde vatandaşların su faturasından, emlak vergisine kadar her türlü borçlarını kredi kartı ile ödeyebileceklerini söyledi.

  15 Mayıs 2012

 • ÇAM MAHALLESİ KÜRTÜNLÜ MEVKİNDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,ilçeye bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.

  15 Mayıs 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Anneler Günü'nü kutladı.Belediye Başkanı Erol Karadere, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, tüm annelerimizin “Anneler Günü” nü kutladığını belirtti.Ailede asıl yükü çekenlerin anneler olduğunu belirten Başkan Karadere;“En kutsal varlıklarımız olan annelerimiz; insanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolü olmuştur. Sadece insanoğlu için değil, doğadaki tüm canlılar için anne olmanın karşılıksız sevgiyi, şefkati, mücadeleyi, çileyi, özveriyi sembolize eden farklı özellikleri vardır.

  11 Mayıs 2012

 • KAYMAKAMLIK TURNUVASI MAÇLARI BAŞLADI


  2012 yılı Kaymakamlık turnuvasının ilk maçının açılışını Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere ve Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir yaptı. Kaymakamlık turnuvasının açılış maçını oynayan iki takıma Espiye Belediye Başkanı Erol KARADERE sporun centilmenlik ve birleştirici ruhuna işaret ederek turnuvanın dostane bir ortamda geçmesi için takımlara güvendiğini bildirdi.

  11 Mayıs 2012