Haberler

 • KARADERE MAHALLE MUHTARINDAN BAŞKAN KARADERE'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ


  Espiye Karadere mahalle muhtarı Selami Küçükaydın ve köy ihtiyar heyeti (azaları) ile birlikte Belediye başkanı Erol Karadere yi makamında ziyaret etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Erol Karadere, imkanlarımız dahilinde her mahalleye ihtiyaç sırasına göre eşit şekilde hizmet yapmaya çalışıyoruz.Mahallelerimize hizmetlerimiz bundan sonrada devam edecektir dedi.

  21 Mayıs 2012

 • ESPİYE HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN YIL SONU SERGİSİ


  Espiye HEM Müdürlüğü önünde düzenlenen açılışa, Espiye Kaymakamı Mithat Gözen, Belediye Başkanı Erol Karadere, Başkan yardımcısı İbrahim Yanık, Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil, MYO Müdür yardımcısı Gökmen Kılınçarsan, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Veysel Özgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş, İl genel Meclis üyesi Mehmet Dursun, AK Parti teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu, Ziraat Odası başkanı Raif Uçar, ilçe halk Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, İlçe daire amirleri, Siyasi parti temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldılar.Belge töreninde Halk Eğitim halk oyunları ekibi gösterisi beğeni topladı.

  21 Mayıs 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN GENÇLİK HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Gençlik Haftasını kutladı. Başkan Karadere “gençlik geleceğimizin teminatıdır” dedi.Başkan Karadere Gençlik Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında,” 93 yıl önce Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi, yaşamını ülkesine adayan kahramanlarımızın özverili çabalarıyla tüm yurdu aydınlatmıştır.

  17 Mayıs 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİ GİRESUN FESHANE GÜNLERİNE HAZIR


  Espiye Belediyesi,18,19,20 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 6. Feshane Giresun Günlerine katılacak. Espiye Belediyesi Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak olan “6. Giresun Günleri” etkinlikleri dahilinde, İlçeyi en iyi şekilde temsil etmek için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

  17 Mayıs 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİNDEN ABONELERE ÖDEME KOLAYLIĞI


  Espiye Belediyesi su faturası ve vergi borçlarını kredi kartı ile ödeme kolaylığı sağlıyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada, belediye veznelerine konulan pos makineleri sayesinde vatandaşların su faturasından, emlak vergisine kadar her türlü borçlarını kredi kartı ile ödeyebileceklerini söyledi.

  15 Mayıs 2012

 • ÇAM MAHALLESİ KÜRTÜNLÜ MEVKİNDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,ilçeye bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.

  15 Mayıs 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Anneler Günü'nü kutladı.Belediye Başkanı Erol Karadere, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, tüm annelerimizin “Anneler Günü” nü kutladığını belirtti.Ailede asıl yükü çekenlerin anneler olduğunu belirten Başkan Karadere;“En kutsal varlıklarımız olan annelerimiz; insanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolü olmuştur. Sadece insanoğlu için değil, doğadaki tüm canlılar için anne olmanın karşılıksız sevgiyi, şefkati, mücadeleyi, çileyi, özveriyi sembolize eden farklı özellikleri vardır.

  11 Mayıs 2012

 • KAYMAKAMLIK TURNUVASI MAÇLARI BAŞLADI


  2012 yılı Kaymakamlık turnuvasının ilk maçının açılışını Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere ve Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir yaptı. Kaymakamlık turnuvasının açılış maçını oynayan iki takıma Espiye Belediye Başkanı Erol KARADERE sporun centilmenlik ve birleştirici ruhuna işaret ederek turnuvanın dostane bir ortamda geçmesi için takımlara güvendiğini bildirdi.

  11 Mayıs 2012

 • REKTÖR ATTAR BAŞKAN KARADERE'Yİ ZİYARET ETTİ


  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Aygün Attar, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.Belediye Başkanı Erol Karadere'yi ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Aygün Attar,Başkan Karadere 'yi ziyaretinde üniversitelerine bağlı Meslek Yüksek Okulu'nda yeni bölümlerin müjdesini verirken, fakülte beklentileriyle ilgili de değerlendirmelerin yapılacağını söyledi. Rektör Aygün Attar "Espiye ilçesi Sivil Toplum Kuruluşları, işadamları ve halkıyla bir araya gelerek üniversitenin kurulmasının hemen ardından hızlı bir şekilde yüksek okulla ilgili çalışmalarını yaparak okullarının açılmasına katkı sağladılar.

  11 Mayıs 2012

 • İLÇEMİZ SAHİLİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi ilçemiz sahilinde temizlik yaptı. Belediye Başkanı Erol Karadere yaz mevsimi gelmesi nedeniyle Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri deniz sahilinde temizlik yaptıklarını söyledi.Belediye olarak ilçemiz sahilinin temizliğine ayrıca önem verdiklerini dile getiren Başkan Karadere;Sahil ilçe olarak görünen yüzümüz,sahilde gezen ilçe halkının yerlere ve deniz kenarlarına çöp atmamaları konusunda bilinçli olmalarını talep ediyoruz.

  10 Mayıs 2012

 • TRAFİK HAFTASI KUTLANDI


  Trafik Haftası nedeniyle Espiye Atatürk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Erol Karadere, Garnizon Komutanı Yzb. Mehmet Şahin, Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil. AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,AK Parti kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,MYO Müdürü Öğr.Gör.Gökmen Kılınçarslan, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Şeref Kürtün, daire amirleri, kurum müdürleri ,siyasi parti temsilcilerive öğrenciler katıldı.

  10 Mayıs 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN TRAFİK HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere;Trafik Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Trafik terörü ile mücadele etmenin tek yolu trafik kurallarına uymaktır" dedi.Başkan Karadere, ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazaları yüzünden hayatını kaybettiğini, binlercesinin de sakat kaldığını hatırlatarak, trafik kurallarına uymayan bilgisiz ve cahil insanların birçok masum insanın hayatını kaybetmesine sebep olduğunu ifade etti.

  8 Mayıs 2012

 • AĞALIK MADENİ MAHALLESİNDE YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi mahallelerde yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,ilçeye bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.

  3 Mayıs 2012

 • MAYIS AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Mayıs ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  3 Mayıs 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde altyapı ve yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, havaların ısınmasıyla birlikte ilçeye bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.Başkan Karadere,yaptığı açıklamada, kış dönemi boyunca mahalle yollarında bozulan yolları betonlama , asfaltlama ve büz çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

  30 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE ESNAFLARLA TOPLANTI YAPTI


  Espiye Belediyesi Başkanı Erol Karadere Espiye Öğretmen evi Toplantı salonunda Espiye Esnafı ile bir araya geldi.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin Başkanlığında ki toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Yanık,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Nazım Önal,Ayşe Beşirli,Yeter Bahadır,Hakan Cebeci,Ahmet Karaman,Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bodur katıldılar.

  26 Nisan 2012