Haberler

 • REKTÖR ATTAR BAŞKAN KARADERE'Yİ ZİYARET ETTİ


  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Aygün Attar, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.Belediye Başkanı Erol Karadere'yi ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Aygün Attar,Başkan Karadere 'yi ziyaretinde üniversitelerine bağlı Meslek Yüksek Okulu'nda yeni bölümlerin müjdesini verirken, fakülte beklentileriyle ilgili de değerlendirmelerin yapılacağını söyledi. Rektör Aygün Attar "Espiye ilçesi Sivil Toplum Kuruluşları, işadamları ve halkıyla bir araya gelerek üniversitenin kurulmasının hemen ardından hızlı bir şekilde yüksek okulla ilgili çalışmalarını yaparak okullarının açılmasına katkı sağladılar.

  11 Mayıs 2012

 • İLÇEMİZ SAHİLİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi ilçemiz sahilinde temizlik yaptı. Belediye Başkanı Erol Karadere yaz mevsimi gelmesi nedeniyle Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri deniz sahilinde temizlik yaptıklarını söyledi.Belediye olarak ilçemiz sahilinin temizliğine ayrıca önem verdiklerini dile getiren Başkan Karadere;Sahil ilçe olarak görünen yüzümüz,sahilde gezen ilçe halkının yerlere ve deniz kenarlarına çöp atmamaları konusunda bilinçli olmalarını talep ediyoruz.

  10 Mayıs 2012

 • TRAFİK HAFTASI KUTLANDI


  Trafik Haftası nedeniyle Espiye Atatürk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanı Erol Karadere, Garnizon Komutanı Yzb. Mehmet Şahin, Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil. AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,AK Parti kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,MYO Müdürü Öğr.Gör.Gökmen Kılınçarslan, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Şeref Kürtün, daire amirleri, kurum müdürleri ,siyasi parti temsilcilerive öğrenciler katıldı.

  10 Mayıs 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN TRAFİK HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere;Trafik Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Trafik terörü ile mücadele etmenin tek yolu trafik kurallarına uymaktır" dedi.Başkan Karadere, ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazaları yüzünden hayatını kaybettiğini, binlercesinin de sakat kaldığını hatırlatarak, trafik kurallarına uymayan bilgisiz ve cahil insanların birçok masum insanın hayatını kaybetmesine sebep olduğunu ifade etti.

  8 Mayıs 2012

 • AĞALIK MADENİ MAHALLESİNDE YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi mahallelerde yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,ilçeye bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.

  3 Mayıs 2012

 • MAYIS AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Mayıs ay'ı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  3 Mayıs 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde altyapı ve yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, havaların ısınmasıyla birlikte ilçeye bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.Başkan Karadere,yaptığı açıklamada, kış dönemi boyunca mahalle yollarında bozulan yolları betonlama , asfaltlama ve büz çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

  30 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE ESNAFLARLA TOPLANTI YAPTI


  Espiye Belediyesi Başkanı Erol Karadere Espiye Öğretmen evi Toplantı salonunda Espiye Esnafı ile bir araya geldi.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin Başkanlığında ki toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Yanık,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Nazım Önal,Ayşe Beşirli,Yeter Bahadır,Hakan Cebeci,Ahmet Karaman,Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bodur katıldılar.

  26 Nisan 2012

 • 23 NİSAN’I ÇOŞKUYLA KUTLADIK


  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle İlçemizde kutlandı. Atatürk anıtına çelenklerin konulması saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program Kaymakam, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürü makamlarına 10’ar dakikalığına temsili olarak öğrencilerin makamlara geçmeleri sağlandı.Belediye Başkanlığı makamına Atatürk İlköğretim okulu öğrencisi Tuna Hoşdil oturdu.Şehit Hüseyin Tahmaz ilköğretim okulu bahçesinde yapılan törene saygı duruşu,İstiklal marşı okunması, Espiye Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkanı Erol Karadere,Garnizon Komutanı Mehmet Şahin, Öğrenci, Öğretmen ve halkın Bayramını kutlamasıyla başladı.

  25 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere;Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 92. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Karadere mesajında, "23 Nisan, Türk milletinin yok olmadığını, bölünmeye karşı bütün imkânlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 92 yaşına girmiştir.

  22 Nisan 2012

 • KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU HATTI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde altyapı ve yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Espiye için önemli bir proje olan Kanalizasyon ve yağmur suyu Projesinin hayata geçtiğini ve en kısa sürede bu çalışmanın hizmete geçirileceğini belirtti.

  18 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Başkan Karadere mesajında;"Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberimiz Hz Muhammed (sav) Kuran-ı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneğidir. O'nu anlamak aynı zamanda yüce dinimiz İslam'ı anlamak demektir. O'nun sünnetlerine riayet etmek dinimizi doğru yaşamak anlamına gelmektedir.Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde

  13 Nisan 2012

 • POLİS HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI


  Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıldönümü Espiye'de çeşitli etkinliklerle kutlandı.İlçe Emniyet Teşkilatı adına Espiye Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına konulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı.Hafta nedeniyle Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil ve ilçe Kaymakamı Mitat Gözen günün önemini belirten birer konuşma yaptılar.

  11 Nisan 2012

 • Ş.H.TAHMAZ İLKÖĞRETİM OKULU VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN KARADERE’YE ZİYARET


  Espiye Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu Voleybol takımı Okul Müdürü Adil Emanetoğlu başkanlığında,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti.

  10 Nisan 2012

 • GİRESUN MİLLETVEKİLİMİZ GELDİ VE AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİNDEN BAŞKAN KARADERE'ye ZİYARET


  Giresun Milletvekili Mehmet Geldi ve AK Parti ilçe yönetimi Başkan Karadere'yi makamında ziyaret ettiler.Başkan Karadere'den belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Milletvekili Geldi Başkan Karadere^ye çalışmalarında başarılar diledi.Başkan Karadere ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Siz değerli Milletvekillerimiz ve AK Parti teşkilatımızın bizlere verdiği desteklerden ötürü gurur duyuyoruz.Biz birlik ve beraberlik içinde oldukça kendimizi daha da güçlü olarak görürüz dedi.

  9 Nisan 2012

 • ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ İLÇEMİZ SAHİLİNDE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPTI


  İlçemiz Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte sahilde ki çalışmalarına ağırlık verdi.Sahilde banklar ve çöp kapları yenilenerek ışıklandırma yapan direkleri boyama çalışmalarını sürdürüyor.Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya çalışmaları yerinde incelediler.Çalışma hakkında bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya;''Havaların ısınması bizim çalışma tempomuzun sağlıklı olabilmesi açısından çok iyi bir olaydır.Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte ilçemiz sahilindeki oturma bankları,çöp kovaları yenilendi,yeni ağaçlar ve fidanlar dikildi,aydınlatma direkleri boyandı''dedi.

  9 Nisan 2012