Haberler

 • BAŞKAN KARADERE ESNAFLARLA TOPLANTI YAPTI


  Espiye Belediyesi Başkanı Erol Karadere Espiye Öğretmen evi Toplantı salonunda Espiye Esnafı ile bir araya geldi.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin Başkanlığında ki toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Yanık,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Nazım Önal,Ayşe Beşirli,Yeter Bahadır,Hakan Cebeci,Ahmet Karaman,Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bodur katıldılar.

  26 Nisan 2012

 • 23 NİSAN’I ÇOŞKUYLA KUTLADIK


  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle İlçemizde kutlandı. Atatürk anıtına çelenklerin konulması saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program Kaymakam, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürü makamlarına 10’ar dakikalığına temsili olarak öğrencilerin makamlara geçmeleri sağlandı.Belediye Başkanlığı makamına Atatürk İlköğretim okulu öğrencisi Tuna Hoşdil oturdu.Şehit Hüseyin Tahmaz ilköğretim okulu bahçesinde yapılan törene saygı duruşu,İstiklal marşı okunması, Espiye Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkanı Erol Karadere,Garnizon Komutanı Mehmet Şahin, Öğrenci, Öğretmen ve halkın Bayramını kutlamasıyla başladı.

  25 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere;Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 92. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Karadere mesajında, "23 Nisan, Türk milletinin yok olmadığını, bölünmeye karşı bütün imkânlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 92 yaşına girmiştir.

  22 Nisan 2012

 • KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU HATTI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde altyapı ve yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Espiye için önemli bir proje olan Kanalizasyon ve yağmur suyu Projesinin hayata geçtiğini ve en kısa sürede bu çalışmanın hizmete geçirileceğini belirtti.

  18 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Başkan Karadere mesajında;"Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberimiz Hz Muhammed (sav) Kuran-ı Kerim'in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneğidir. O'nu anlamak aynı zamanda yüce dinimiz İslam'ı anlamak demektir. O'nun sünnetlerine riayet etmek dinimizi doğru yaşamak anlamına gelmektedir.Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde

  13 Nisan 2012

 • POLİS HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI


  Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıldönümü Espiye'de çeşitli etkinliklerle kutlandı.İlçe Emniyet Teşkilatı adına Espiye Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına konulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı.Hafta nedeniyle Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil ve ilçe Kaymakamı Mitat Gözen günün önemini belirten birer konuşma yaptılar.

  11 Nisan 2012

 • Ş.H.TAHMAZ İLKÖĞRETİM OKULU VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN KARADERE’YE ZİYARET


  Espiye Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu Voleybol takımı Okul Müdürü Adil Emanetoğlu başkanlığında,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti.

  10 Nisan 2012

 • GİRESUN MİLLETVEKİLİMİZ GELDİ VE AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİNDEN BAŞKAN KARADERE'ye ZİYARET


  Giresun Milletvekili Mehmet Geldi ve AK Parti ilçe yönetimi Başkan Karadere'yi makamında ziyaret ettiler.Başkan Karadere'den belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Milletvekili Geldi Başkan Karadere^ye çalışmalarında başarılar diledi.Başkan Karadere ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Siz değerli Milletvekillerimiz ve AK Parti teşkilatımızın bizlere verdiği desteklerden ötürü gurur duyuyoruz.Biz birlik ve beraberlik içinde oldukça kendimizi daha da güçlü olarak görürüz dedi.

  9 Nisan 2012

 • ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ İLÇEMİZ SAHİLİNDE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPTI


  İlçemiz Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte sahilde ki çalışmalarına ağırlık verdi.Sahilde banklar ve çöp kapları yenilenerek ışıklandırma yapan direkleri boyama çalışmalarını sürdürüyor.Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya çalışmaları yerinde incelediler.Çalışma hakkında bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bilgin Akkaya;''Havaların ısınması bizim çalışma tempomuzun sağlıklı olabilmesi açısından çok iyi bir olaydır.Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte ilçemiz sahilindeki oturma bankları,çöp kovaları yenilendi,yeni ağaçlar ve fidanlar dikildi,aydınlatma direkleri boyandı''dedi.

  9 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN POLİS HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak. Polis Haftası'nı kutladı.Başkan Karadere "Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın 167. kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz 'Polis Haftası'nı kutluyorum.

  9 Nisan 2012

 • NİSAN AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Nisan ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  6 Nisan 2012

 • AK PARTİ İL BAŞKANI AV.SABRİ ÖZTÜRK'ten BAŞKAN KARADERE'ye ZİYARET


  AK Parti il Başkanı Av.Sabri Öztürk,Espiye’ye gelerek Espiye Belediyesini ziyaret etti.Belediye Başkanı Erol Karadere’den çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Öztürk, başarılı çalışmalarının devamını diledi.Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Karadere, desteklerinden dolayı AK Parti İl Başkanı Av.Sabri Öztürk’e teşekkür etti.

  6 Nisan 2012

 • AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI


  AK PARTİ Mart Ayı İl Danışma toplantısı Giresun da bir düğün salonunda yapıldı. Toplantıda AK PARTİ Giresun İl Başkanı Av. Sabri ÖZTÜRK, 4+4+4 Eğitim Sisteminin hedeflerini teşkilat mensuplarına aktardı. Başkan Öztürk;Eğitim ve Öğretim hizmetlerinde hedefimiz, kız erkek ayrımı yapmadan herkesi eğitmek, rekabet içinde geliştirmek ve hayata hazırlamaktır.2023 hedeflerini yakalamamız için eğitim en önemli aracımızdır. Toplumumuzdaki her bireyi yapabileceği işlerde değerlendirerek ve üretime dâhil ederek uluslararası rekabet gücümüzü en üst noktaya taşımamız bir zorunluluktur.8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitim,

  3 Nisan 2012

 • VALİ ŞAHİN ESPİYE BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ


  Giresun Valsii Dursun Ali Şahin,Espiye’ye gelerek Espiye Belediyesini ziyaret etti.Belediye Başkanı Erol Karadere’den çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Şahin, başarılı çalışmalarının devamını diledi.Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Karadere, desteklerinden dolayı Vali Şahin’e teşekkür etti.

  3 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN OSMAN AĞA'YI ANMA GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere Osman Ağa’yı Anma Günleri dolayısıyla yayınladığı mesajda;''Karadeniz bölgesinde Rusya sınırından başlayıp Giresun sınırında son bulan kurtuluş günlerinin niçin Giresun’ da olmadığının unutulmamasının gerektiğini vurgulayan Başkan Karadere,herkesin bu davayı sahiplenerek bir vefa örneği sergilemesi gerektiğini söyledi. Vefa ve şükür bilmeyen bir toplum başarı elde edemeyeceği gibi Giresun da yaşayan hemşehrilerimizin sahip olduğu makam, mevki ve ticari başarı sağlamalarını Gazi Miralay Osman Ağa’ ya borçlu olduklarını unutmamalarını hatırlattı.

  2 Nisan 2012

 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ TÜRK EĞİTİM KLUBÜ ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKAN KARADERE'YE PLAKET


  İstanbul Marmara Üniversitesi Türk Eğitim Kulübü Öğrencileri İlçemizi ziyaret etti.Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu ‘na projeksiyon makinesi,kütüphane dolabı,kitaplar,öğrencilerine çeşitli hediyeler getirmek amacıyla gelen öğrenciler, Espiye Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaşdibi YİBO’ yu ziyaret ettiler.Espiye Belediye Başkanımız Sayın Erol KARADERE, Marmara üniversitesi Türk Eğitim Kulübü Öğrencilerinin ilçemizi seçmesinden memnunluk duyduğunu belirtti.Öğrencilere akşam yemeği verdi.

  27 Mart 2012