Haberler

 • AK PARTİ İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI


  Toplantıda AK Parti ilçe başkanı Ali Kemal Akkaya,Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma, Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti Espiye Gençlik Kolları Başkanı Osman İsmailoğlu,Belediye Başkanı Erol Karadere, AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,İl meclis Başkanı Osman Öden ve AK parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi birer konuşma yaparak, AK Parti döneminde Giresun'a ve Espiye ilçesine yapılan hizmetleri dile getirdiler.

  19 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir Mesaj Yayınladı. Başkan Karadere mesajında;‘’Aziz Türk Milleti'nin şanlı tarihi, her zaman gurur duyulacak ve bütün dünyaya örnek teşkil edecek eşsiz zaferlerle doludur.İşte bu zaferlerden biri de İstiklal Savaşı'na ve nihayetinde Cumhuriyet'in kuruluşuna giden yolda en önemli aşama olan "Çanakkale Zaferi"dir. Bugün bu önemli ve büyük zaferin 97. yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Bugün bir milletin yeniden doğuşunun tarih sayfasına yazıldığı gündür. Çanakkale Zaferi, şüphesiz tarihin akışını ve Türk Milleti'nin kaderini değiştiren çok önemli bir başarıdır.

  16 Mart 2012

 • TARIM İLÇE MÜDÜRÜ VE BAŞARILI KADIN ÇİFTÇİMİZDEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Espiye Tarım İlçe Müdürü Metin Küp ve Çiftçi Fatma Abanoz Başkan Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti. Espiye Tarım İlçe Müdürü Metin Küp ve Kadın Çiftçiler Yarışıyor'da il Birincisi olan Fatma Abanoz ,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler.Ziyarette ,Metin Küp Müdürlük çalışmaları hakkında bilgiler verirken,yarışma da il birincis olan Fatma Abanoz' da bilgi ve proje yarışması hakkında bilgiler sundu.

  16 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere 14 Mart Tıp Bayramı ile yayınladığı mesajda;’’Günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın öncelikli koşuludur. Her alanda çağdaş uygarlığın güçlü ortağı olma hedefiyle kurulan Cumhuriyet'le birlikte, sağlık hizmetlerinin en etkin ve yaygın biçimde halka ulaşması ilke edinilmiş, doktorlarımızın ve diğer sağlık personelimizin gösterdikleri üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesine koşut bir gelişim sergilenmiştir.

  14 Mart 2012

 • ÜÇTEPE BELDE BELEDİYE BAŞKANI ÖZTÜRK'TEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Yağlıdere Üçtepe Belde Belediye Başkanı Harun Öztürk Başkan Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti.Belde Belediye Harun Öztürk ve Yurtdışı Yağlıdere Dernek Başkanı Mehmet Aksu, Espiye Belediye başkanımız Erol Karadere’yi makamında ziyaret ederek,çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

  13 Mart 2012

 • 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA TÖRENİ YAPILDI


  Espiye'de İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler İstiklal Marşı ile ilgili çeşitli şiirler okudu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul öğretmeni Songül Gönül Öztürk yaptı. İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

  12 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den 12 MART İSTİKLAL MARŞI KABÜLÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA MESAJI


  Espiye belediye Başkanı Karadere,İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 91. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 91. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Erol Karadere, Mehmet Akif Ersoy’un “Özgürlük ve Bağımsızlık” anlamına geldiğini söyledi.

  12 Mart 2012

 • Ş.H.TAHMAZ İLKÖĞRETİM OKULUNDAN BAŞKAN KARADERE’YE PLAKET


  Espiye Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu Müdürü Adil Emanetoğlu,Okul Öğretmeni Zeki Aksar ve Aile Birliği Üyeleri Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler.Okul için verdiği maddi manevi desteklerden dolayı okul Müdürü Adil Emanetoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe Aydın ve Okul Aile Birliği Üyeleri Belediye Başkanı Erol Karadere'ye teşekkür ederek plaket verdi.

  9 Mart 2012

 • MART AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Mart ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  9 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,’’ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan Türk kadınının daima özverinin, sevginin kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Karadere, şunları kaydetti;

  7 Mart 2012

 • Ş.H.TAHMAZ İLKÖĞRETİM OKULU VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN KARADERE’YE ZİYARET


  Küçük Kızlar Voleybol İl yarışmasında birinci olan Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu sporcuları, Okul Müdürü Adil Emanetoğlu ve Antrenörü Cesarettin Kırca Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler.Okul müdürü Adil Emanetoğlu, okulun küçük kız takımının Giresun Fen Lisesi Spor Salonu'nda yapılan turnuvalarda finalde Giresun merkez 19 Eylül İlköğretim okulunu 2–0 yenerek il birincisi olduğunu, Giresun'u bölge şampiyonasında temsil etmeye hak kazandığını söyledi.

  6 Mart 2012

 • GİRESUN MİLLETVEKİLİMİZ ADEM TATLI'DAN ESPİYE ZİYARETİ


  AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Espiye ilçesini, ziyaret etti.Tatlı, AK Parti Espiye ilçe teşkilatını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı,Espiye Devlet Hastanesini, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını, Ziraat Odası ve Yöremiz Gazetesini ziyaret etti.

  5 Mart 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi Topallı Mevkinde yol genişletme ve çakıllama çalışması yapılıyor.Belediye olarak bütün mahallelerdeki yolları kapsayacak şekilde, beton yol, parke döşeme,yol

  1 Mart 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİ EL SANATLARI EVİ AÇILDI


  Espiye Belediyesi tarafından İlçemiz de ev hanımlarının uğraş vererek hazırladığı el işi çalışmalarını sergilemek adına Sanat Evi açıldı. Espiye Belediyesi Sanat Evi'nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Erol Karadere; "Espiye Belediyesinin çalışmaları sonucu El Sanatları Evi ilçemizdeki sanatsal aktivitelerin eksikliğini kapatmaya yönelik harekete geçtik.

  28 Şubat 2012

 • DÜZKÖY KÖYÜNDE TİREBOLU BELEDİYESİNİN İLGİNÇ KARARI


  Tirebolu Belediyesi,Belediyemiz tarafından yaklaşık 30 yıldır Tirebolu’ya bağlı olan Düzköy köyüne verilen su şebekesi hattını kesti.Tirebolu Belediyesi tarafından Espiye Belediyesi’ne gönderilen resmi yazıda Düzköy’ün kendi ilçelerinin Mücavir Alanları içerisinde yer aldığını belirtilerek, ev ve iş yerlerine Espiye Belediyesi tarafından verilmekte olan suların tamamının ana borudan kesilerek abonelik işlemlerinin iptal edilmesi gerektiği bildirildi.

  23 Şubat 2012

 • HÜKÜMET KONAĞI CUMHURİYET MEYDANI PEYZAJ PROJESİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI


  Espiye Belediyesi ilçemize yeni görünüm kazandırmak için Hükümet Konağı önünde bulunan Cumhuriyet meydanına peyzaj projesi daha hazırlamıştır.Bununla ilgili Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Hükümet Konağı önünde bulunan Cumhuriyet Meydanını baştan aşağıya değiştirecek projede oturma bankları,ışıklandırmalar,havuz,yer zemini granit taşlarla döşenecek

  17 Şubat 2012