Haberler

 • GİRESUN MİLLETVEKİLİMİZ ADEM TATLI'DAN ESPİYE ZİYARETİ


  AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Espiye ilçesini, ziyaret etti.Tatlı, AK Parti Espiye ilçe teşkilatını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı,Espiye Devlet Hastanesini, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını, Ziraat Odası ve Yöremiz Gazetesini ziyaret etti.

  5 Mart 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Adabük Mahallesi Topallı Mevkinde yol genişletme ve çakıllama çalışması yapılıyor.Belediye olarak bütün mahallelerdeki yolları kapsayacak şekilde, beton yol, parke döşeme,yol

  1 Mart 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİ EL SANATLARI EVİ AÇILDI


  Espiye Belediyesi tarafından İlçemiz de ev hanımlarının uğraş vererek hazırladığı el işi çalışmalarını sergilemek adına Sanat Evi açıldı. Espiye Belediyesi Sanat Evi'nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Erol Karadere; "Espiye Belediyesinin çalışmaları sonucu El Sanatları Evi ilçemizdeki sanatsal aktivitelerin eksikliğini kapatmaya yönelik harekete geçtik.

  28 Şubat 2012

 • DÜZKÖY KÖYÜNDE TİREBOLU BELEDİYESİNİN İLGİNÇ KARARI


  Tirebolu Belediyesi,Belediyemiz tarafından yaklaşık 30 yıldır Tirebolu’ya bağlı olan Düzköy köyüne verilen su şebekesi hattını kesti.Tirebolu Belediyesi tarafından Espiye Belediyesi’ne gönderilen resmi yazıda Düzköy’ün kendi ilçelerinin Mücavir Alanları içerisinde yer aldığını belirtilerek, ev ve iş yerlerine Espiye Belediyesi tarafından verilmekte olan suların tamamının ana borudan kesilerek abonelik işlemlerinin iptal edilmesi gerektiği bildirildi.

  23 Şubat 2012

 • HÜKÜMET KONAĞI CUMHURİYET MEYDANI PEYZAJ PROJESİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI


  Espiye Belediyesi ilçemize yeni görünüm kazandırmak için Hükümet Konağı önünde bulunan Cumhuriyet meydanına peyzaj projesi daha hazırlamıştır.Bununla ilgili Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Hükümet Konağı önünde bulunan Cumhuriyet Meydanını baştan aşağıya değiştirecek projede oturma bankları,ışıklandırmalar,havuz,yer zemini granit taşlarla döşenecek

  17 Şubat 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİ'NDEN GAZİ MUSTAFA KEMAL CADDESİ PROJESİ


  Espiye Belediyesi İlçenin can damarı olan Gazi Mustafa Kemal Caddesi yeni görünüm kazanması için çalışmaları başlattı.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada;''İlçemiz Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Caddesinin Boncukçu deresi ile Cevdet Sunay caddesi arasında alt yapı ve şebeke çalışmalarını tamamladıktan

  17 Şubat 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN BAŞKAN TAKIR'A SERT YANIT


  [b]Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Düzköy Köyünde yapılacak olan Referandum ile ilgili Basın Açıklaması yaptı;[/b] Başkan Karadere yaptığı açıklamada;Ben Espiye Belediye Başkanı olarak Tirebolu Belediye Başkanı Sayın Burhan Takır’ın bazı basın organlarında verdiği demeçlerden de anlaşılacağı gibi benim Düzköy köyü ile ilgili bir toplantıda söylediğim Bir yerleşim biriminin Belediyeden yatırım alabilmesi için yakın belediyeye geçmesi gerekir.Düzköy köyü bize çok yakın ,Adabük mahallemizin yanına bitişik,bu nedenle bu güne kadar birçok ihtiyacını bizden almaktadır.Espiye’ye bağlandığında daha kaliteli ve etkin hizmet alacağına inanıyoruz demiştim.Ama Sayın Başkan benim bu sözlerimi çarpıtarak Adabük Mahallesine ne yaptığımı ve daha önce Tirebolu’dan ayrılarak ilçemize katılan İbrahimŞeyh köyünün kan ağladığını söylüyor.

  15 Şubat 2012

 • AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER ŞURA TOPLANTISI YAPILDI


  Öğretmen evi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,Gençlik kolları Başkanı Osman İsmailoğlu,İl Genel Meclis Üyeleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Belediye Meclis Üyeleri,Nazım Önal,Volkan Abanoz,Hakan Cebeci,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli,Orhan Perçin ve partililer katıldı.AK Parti ilçe Başkanı yaptığı konuşmada,''AK Parti gücünü teşkilatlardan ve halktan aldığını,birlik beraberliğin her zaman önemli kavramlar olduğunu,yerel yönetimlerde halkın isteklerinin iyi belirlenip hizmetin o yönde yapılması gerektiğini söyledi.Espiye olarak bunu biz başardık dedi.''

  15 Şubat 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİ FIRIN LOKANTA ve PASTANELERDE DENETİM YAPTI


  Espiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Sağlık ekipleri tarafından fırınların,lokantaların,pastanelerin sağlıklı koşullarda ve doğru gramda ürün üretimi yapılıp yapılmadığının tespiti için denetim yaptıklarını söyledi.

  10 Şubat 2012

 • DÜZKÖY KÖYÜ REFERANDUM TOPLANTISI YAPILDI


  Tirebolu ilçesi mücavir alanı sınırları içinde kalan Düzköy köyünde 19 Şubat 2012 tarihinde yapılacak olan “ Düzköy Espiye’ye geçsin mi ? ” referandumu öncesi Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin öncülüğünde yapılan toplantıya Espiye AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, İl Genel Meclis Üyeleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Kubilay Elevli,Belediye Meclisi üyeleri Rasim Kırca,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli ve köy halkı katıldı. Referandum öncesi yapılan toplantıda Başkan Erol Karadere halkın sorunlarını dinledi. Sorunlar ve taleplerle ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Başkan Karadere toplantıda yaptığı konuşmasında;’’Edindiğim bilgilere göre bazı insanlar tarafından aslı olmayan dedikodular çıkarılarak referandum süreci zedelenmektedir.

  9 Şubat 2012

 • BAŞKAN KARADERE ''ESPİYE MARKA ŞEHİR OLACAK''


  Son yapılan Adrese dayalı nüfus sisteminin verilerine göre ilçemizde nüfus artışı olmuştur.Başkan Karadere,yaptığı açıklamada, adrese dayalı nüfus sayımının son tespitlerine göre ilçe merkezinin 17 bin 379 olmak üzere genel nüfusun 31 bin 700'e ulaştığını belirtti.Geçmiş yıllara göre ilçe nüfus oranının arttığını ifade eden Başkan Karadere,''Geçtiğimiz yıl ilçemizin nüfus oranını değerlendirirken bu sayının artacağını açıklamıştık. Bu açıklamayı yaparken, ilçe için belirlenen yerel kalkınma politikalarını ve ilçemizin içinde bulunduğu gelişim sürecini göz önünde bulundurmuştuk.Tespitlerimizde ve beklentilerimizde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkan sonuçlarda görülmüştür'' diye konuştu.

  6 Şubat 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI


  Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Erol Karadere, "Peygamber Efendimizin yaşadığı devir, insanlık tarihinin en mutlu, en adaletli ve en huzurlu yaşam devridir" dedi.Başkan Karadere Cenab-ı Allah'ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede kendimiz, ailemiz ve şehrimiz için yapacağımız dualara, tüm insanlık için yapacağımız duaları da ekleyerek, gönülden niyazda bulunmalıyız. Peygamber Efendimizin doğduğu gün olan Mevlid Kandili, kutlu bir gündür. Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir.

  3 Şubat 2012

 • ŞUBAT AY'I MELİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Şubat ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  2 Şubat 2012

 • MAHALLE VE KÖYLERDE KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye belediyesi mahalle ve köy yollarında kar temizleme çalışmaları sürüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, yaptığı açıklamada, ilçe halkının mağduriyetini gidermek ve ulaşımı rahatlatmak için mahalle ve köy yollarındaki kar temizleme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

  2 Şubat 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Adabük Mahallesi Topallı Mevkinde yol genişletme ve çakıllama çalışması yapılıyor.

  24 Ocak 2012

 • BAŞKAN KARADERE''2012 YILI HİZMET YILI OLACAK''


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, belediye olarak yeni yılda da halka en iyi ve etkin hizmeti sunmayı kendilerine amaç edindiklerini söyledi.Başkan Karadere,2011 yılında halkın kendilerine yüklediği hizmet etme görevini layıkıyla yerine getirme ve onlara hizmetin en güzelini sunma adına yürüttükleri çalışmaların gece gündüz devam ettiğini belirtti.

  24 Ocak 2012