Haberler

 • VALİ ŞAHİN ESPİYE BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ


  Giresun Valsii Dursun Ali Şahin,Espiye’ye gelerek Espiye Belediyesini ziyaret etti.Belediye Başkanı Erol Karadere’den çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Şahin, başarılı çalışmalarının devamını diledi.Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Karadere, desteklerinden dolayı Vali Şahin’e teşekkür etti.

  3 Nisan 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN OSMAN AĞA'YI ANMA GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere Osman Ağa’yı Anma Günleri dolayısıyla yayınladığı mesajda;''Karadeniz bölgesinde Rusya sınırından başlayıp Giresun sınırında son bulan kurtuluş günlerinin niçin Giresun’ da olmadığının unutulmamasının gerektiğini vurgulayan Başkan Karadere,herkesin bu davayı sahiplenerek bir vefa örneği sergilemesi gerektiğini söyledi. Vefa ve şükür bilmeyen bir toplum başarı elde edemeyeceği gibi Giresun da yaşayan hemşehrilerimizin sahip olduğu makam, mevki ve ticari başarı sağlamalarını Gazi Miralay Osman Ağa’ ya borçlu olduklarını unutmamalarını hatırlattı.

  2 Nisan 2012

 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ TÜRK EĞİTİM KLUBÜ ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKAN KARADERE'YE PLAKET


  İstanbul Marmara Üniversitesi Türk Eğitim Kulübü Öğrencileri İlçemizi ziyaret etti.Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu ‘na projeksiyon makinesi,kütüphane dolabı,kitaplar,öğrencilerine çeşitli hediyeler getirmek amacıyla gelen öğrenciler, Espiye Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaşdibi YİBO’ yu ziyaret ettiler.Espiye Belediye Başkanımız Sayın Erol KARADERE, Marmara üniversitesi Türk Eğitim Kulübü Öğrencilerinin ilçemizi seçmesinden memnunluk duyduğunu belirtti.Öğrencilere akşam yemeği verdi.

  27 Mart 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE ALT YAPI VE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde altyapı ve yol çalışmaları sürdüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, havaların ısınmasıyla birlikte ilçeye bağlı mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz.Başkan Karadere,yaptığı açıklamada, kış dönemi boyunca mahalle yollarında bozulan yolları betonlama , asfaltlama ve büz çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

  26 Mart 2012

 • İLÇEMİZDE ORMAN HAFTASI KUTLANDI


  Orman Haftası Espiye’de kutlandı. Orman haftası kapsamında Espiye Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde tören düzenlendi.Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlamalar kapsamında Atatürk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programda öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı, öğrenciler tarafından şiirler okundu ve şarkılar söylendi.

  26 Mart 2012

 • İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ


  Espiye Müftülüğü tarafından, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği (Kuranı Kerim ve Hatim Duası) düzenlendi.Baladın Düğün Salonu'ndaki etkinliğe, Espiye Kaymakamı Mitat Gözen,Belediye Başkanvekili Nazım Önal,Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,İl genel meclis Üyesi Mehmet Dursun,Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş, Şube Müdürü Köksal Cüre, İl Müftüsü Necati Akkuş, Görele Müftüsü Enver Türkmen, Güce Müftüsü İdris Başkıran, Yağlıdere Müftüsü Yusuf Ulusoy Espiye Müftüsü Mehmet Yazıcı,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,daire amirleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile davetliler katıldı.

  21 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den YAŞLILAR HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Karadere mesajında;'' Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

  20 Mart 2012

 • ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI


  18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 97'inci yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla, Espiye'de tören düzenlendi.Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen tören,Kaymakamlık, Garnizon , Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri Dayanışma Derneği çelenk koyması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

  19 Mart 2012

 • AK PARTİ İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI


  Toplantıda AK Parti ilçe başkanı Ali Kemal Akkaya,Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma, Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti Espiye Gençlik Kolları Başkanı Osman İsmailoğlu,Belediye Başkanı Erol Karadere, AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,İl meclis Başkanı Osman Öden ve AK parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi birer konuşma yaparak, AK Parti döneminde Giresun'a ve Espiye ilçesine yapılan hizmetleri dile getirdiler.

  19 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir Mesaj Yayınladı. Başkan Karadere mesajında;‘’Aziz Türk Milleti'nin şanlı tarihi, her zaman gurur duyulacak ve bütün dünyaya örnek teşkil edecek eşsiz zaferlerle doludur.İşte bu zaferlerden biri de İstiklal Savaşı'na ve nihayetinde Cumhuriyet'in kuruluşuna giden yolda en önemli aşama olan "Çanakkale Zaferi"dir. Bugün bu önemli ve büyük zaferin 97. yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Bugün bir milletin yeniden doğuşunun tarih sayfasına yazıldığı gündür. Çanakkale Zaferi, şüphesiz tarihin akışını ve Türk Milleti'nin kaderini değiştiren çok önemli bir başarıdır.

  16 Mart 2012

 • TARIM İLÇE MÜDÜRÜ VE BAŞARILI KADIN ÇİFTÇİMİZDEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Espiye Tarım İlçe Müdürü Metin Küp ve Çiftçi Fatma Abanoz Başkan Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti. Espiye Tarım İlçe Müdürü Metin Küp ve Kadın Çiftçiler Yarışıyor'da il Birincisi olan Fatma Abanoz ,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler.Ziyarette ,Metin Küp Müdürlük çalışmaları hakkında bilgiler verirken,yarışma da il birincis olan Fatma Abanoz' da bilgi ve proje yarışması hakkında bilgiler sundu.

  16 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere 14 Mart Tıp Bayramı ile yayınladığı mesajda;’’Günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın öncelikli koşuludur. Her alanda çağdaş uygarlığın güçlü ortağı olma hedefiyle kurulan Cumhuriyet'le birlikte, sağlık hizmetlerinin en etkin ve yaygın biçimde halka ulaşması ilke edinilmiş, doktorlarımızın ve diğer sağlık personelimizin gösterdikleri üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesine koşut bir gelişim sergilenmiştir.

  14 Mart 2012

 • ÜÇTEPE BELDE BELEDİYE BAŞKANI ÖZTÜRK'TEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Yağlıdere Üçtepe Belde Belediye Başkanı Harun Öztürk Başkan Erol Karadere’yi makamında ziyaret etti.Belde Belediye Harun Öztürk ve Yurtdışı Yağlıdere Dernek Başkanı Mehmet Aksu, Espiye Belediye başkanımız Erol Karadere’yi makamında ziyaret ederek,çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

  13 Mart 2012

 • 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA TÖRENİ YAPILDI


  Espiye'de İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler İstiklal Marşı ile ilgili çeşitli şiirler okudu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul öğretmeni Songül Gönül Öztürk yaptı. İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

  12 Mart 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den 12 MART İSTİKLAL MARŞI KABÜLÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA MESAJI


  Espiye belediye Başkanı Karadere,İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 91. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 91. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Erol Karadere, Mehmet Akif Ersoy’un “Özgürlük ve Bağımsızlık” anlamına geldiğini söyledi.

  12 Mart 2012

 • Ş.H.TAHMAZ İLKÖĞRETİM OKULUNDAN BAŞKAN KARADERE’YE PLAKET


  Espiye Şehit Hüseyin Tahmaz İlköğretim Okulu Müdürü Adil Emanetoğlu,Okul Öğretmeni Zeki Aksar ve Aile Birliği Üyeleri Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler.Okul için verdiği maddi manevi desteklerden dolayı okul Müdürü Adil Emanetoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe Aydın ve Okul Aile Birliği Üyeleri Belediye Başkanı Erol Karadere'ye teşekkür ederek plaket verdi.

  9 Mart 2012