Haberler

 • DÜZKÖY KÖYÜ REFERANDUM TOPLANTISI YAPILDI


  Tirebolu ilçesi mücavir alanı sınırları içinde kalan Düzköy köyünde 19 Şubat 2012 tarihinde yapılacak olan “ Düzköy Espiye’ye geçsin mi ? ” referandumu öncesi Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin öncülüğünde yapılan toplantıya Espiye AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, İl Genel Meclis Üyeleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Kubilay Elevli,Belediye Meclisi üyeleri Rasim Kırca,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli ve köy halkı katıldı. Referandum öncesi yapılan toplantıda Başkan Erol Karadere halkın sorunlarını dinledi. Sorunlar ve taleplerle ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Başkan Karadere toplantıda yaptığı konuşmasında;’’Edindiğim bilgilere göre bazı insanlar tarafından aslı olmayan dedikodular çıkarılarak referandum süreci zedelenmektedir.

  9 Şubat 2012

 • BAŞKAN KARADERE ''ESPİYE MARKA ŞEHİR OLACAK''


  Son yapılan Adrese dayalı nüfus sisteminin verilerine göre ilçemizde nüfus artışı olmuştur.Başkan Karadere,yaptığı açıklamada, adrese dayalı nüfus sayımının son tespitlerine göre ilçe merkezinin 17 bin 379 olmak üzere genel nüfusun 31 bin 700'e ulaştığını belirtti.Geçmiş yıllara göre ilçe nüfus oranının arttığını ifade eden Başkan Karadere,''Geçtiğimiz yıl ilçemizin nüfus oranını değerlendirirken bu sayının artacağını açıklamıştık. Bu açıklamayı yaparken, ilçe için belirlenen yerel kalkınma politikalarını ve ilçemizin içinde bulunduğu gelişim sürecini göz önünde bulundurmuştuk.Tespitlerimizde ve beklentilerimizde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkan sonuçlarda görülmüştür'' diye konuştu.

  6 Şubat 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI


  Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Erol Karadere, "Peygamber Efendimizin yaşadığı devir, insanlık tarihinin en mutlu, en adaletli ve en huzurlu yaşam devridir" dedi.Başkan Karadere Cenab-ı Allah'ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede kendimiz, ailemiz ve şehrimiz için yapacağımız dualara, tüm insanlık için yapacağımız duaları da ekleyerek, gönülden niyazda bulunmalıyız. Peygamber Efendimizin doğduğu gün olan Mevlid Kandili, kutlu bir gündür. Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir.

  3 Şubat 2012

 • ŞUBAT AY'I MELİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Şubat ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  2 Şubat 2012

 • MAHALLE VE KÖYLERDE KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye belediyesi mahalle ve köy yollarında kar temizleme çalışmaları sürüyor.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, yaptığı açıklamada, ilçe halkının mağduriyetini gidermek ve ulaşımı rahatlatmak için mahalle ve köy yollarındaki kar temizleme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

  2 Şubat 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Adabük Mahallesi Topallı Mevkinde yol genişletme ve çakıllama çalışması yapılıyor.

  24 Ocak 2012

 • BAŞKAN KARADERE''2012 YILI HİZMET YILI OLACAK''


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, belediye olarak yeni yılda da halka en iyi ve etkin hizmeti sunmayı kendilerine amaç edindiklerini söyledi.Başkan Karadere,2011 yılında halkın kendilerine yüklediği hizmet etme görevini layıkıyla yerine getirme ve onlara hizmetin en güzelini sunma adına yürüttükleri çalışmaların gece gündüz devam ettiğini belirtti.

  24 Ocak 2012

 • DEVLET HASTANESİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR


  Yeni Espiye Devlet Hastanesinin yapımı sürüyor. Belediye Başkanı Erol Karadere yaptığı açıklamada, hastane inşaatının ihalesini alan firmanın hastane inşaatına başladığını ve çalışmaların devam ettiğini söyledi.

  24 Ocak 2012

 • İL JANDARMA KOMUTANINDAN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Çetinbaş Başkan Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Çetinbaş Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ederek,çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karadere,Jandarma Albay İsmail Çetinbaş’a görevinde başarılar diledi.

  18 Ocak 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den HASTA ZİYARETİ


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Devlet Hastanesindeki hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.Başkan Karadere, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık'ın katılımıyla gerçekleştirdiği ziyarette hastane başhekimi Yusuf Hikmet Doma ve hastane müdürü Ümit Abanoz'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

  16 Ocak 2012

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürülüyor.İlçemiz Adabük Mahallesinde çakıllama çalışması yapılıyor.

  9 Ocak 2012

 • BEM-BİR-SEN SENDİKASI İLE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI


  Espiye Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Espiye Belediyesi'ndeki imza törenine Belediye Başkanı Erol Karadere,Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,Bem-Bir-Sen Giresun İl Başkanı Mustafa Demir, belediye çalışanları ve sendika yöneticileri katıldı.

  9 Ocak 2012

 • ESPİYE BELEDİYESİ ARAÇ PARKI GÜÇLENİYOR


  Espiye Belediyesi Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere iki adet yeni yükleyici iş makinası satın aldı.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, “Göreve geldiğimizden bu yana Espiye halkının refah içinde yaşaması için bütün çabamızı ortaya koyarak çalışıyoruz.”dedi.

  9 Ocak 2012

 • BAŞKAN KARADERE'DEN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, ''Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir'' dedi.Başkan Karadere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, toplumsal gelişmede, demokrasinin sağlıklı işlemesi ve yerleşerek kökleşmesinde hayati bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarının, görevlerini çağdaş imkanlarla ve daha verimli şekilde yerine getirebilmelerini temenni etti.

  9 Ocak 2012

 • OCAK AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2012 Yılı Ocak ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  6 Ocak 2012

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL KAZIMA VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol kazıma ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi Güneyköy Mevkinde yol genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  5 Ocak 2012