Haberler

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde yol çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Adabük Mahallesi Fatih Bulvarında yol genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  14 Aralık 2011

 • KARADERE MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Karadere Mahallesi Osman Kıranı Mevkinde yol genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  7 Aralık 2011

 • ARALIK AY'ı MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2011 Yılı Aralık ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  7 Aralık 2011

 • AK Parti İLÇE Başkanı ALİ KEMAL AKKAYA GÜVEN TAZELEDİ


  AK Parti Espiye İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi yapıldı.İlçemiz Baladın düğün Salonunda gerçekleştirilen kongrede, Ali Kemal Akkaya, yeniden AK Parti Espiye İlçe Başkanlığı'na seçildi.Başkan Akkaya, tek liste halinde yapılan seçimlerde kullanılan 266 Oyun tamamını alırken,Coşkun Nakışoğlu, Mehmet Kırca, Aydın Cebeci, Raif Uçar, Salih Yanık, Hüseyin Çelik, İsmail Kesti, İsa Sezer, Arzu Karahan, Murat Altuntaş, Şükrü Kömürcü, Alibey Elmas, Ayşegül Mınak, Galip Akmaz, İrfan Bodur, Selami Yayla,Mustafa Özdemir, Ayşe Baladın ve Gamze Karaman da yeni yönetim kurulunu oluşturdu.

  5 Aralık 2011

 • BAŞKAN KARADERE'DEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, engelli bireylere sevgiyle kucak açılması gerektiğini belirtti.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, engelli bireylere sevgiyle kucak açılması gerektiğini belirtti.Başkan Karadere, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilerin hayatın her alanında karşılaştıkları sorunlarının çözümlenmesinin, toplumsal üretime aktif olarak katılımlarının sağlanmasının ve desteklenmesinin sosyal devlet anlayışının bir gereği olduğunu belirtti.

  5 Aralık 2011

 • İHALE İLANI DUYURUSU


  Mülkiyeti Belediyemize ait araç parkında bulunan 28 AC 680 plakalı Fatih marka 200-26-SDT tipinde 1997 Model kamyon,Komatsu marka 1997 model lastikli yükleyici,Liebherr (L554) Marka Yükleyici ve Jhon Dere (loader JD 544-B)Marka Yükleyici iş Makineleri ve kamyon;2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 35.maddesi –(c) fıkrasına ve 45.maddesine göre 30.11.2011 Çarşamba günü saat:10:30’da açık (artırma) ihale usulü ile ihale edilmek suretiyle satılacaktır.

  28 Kasım 2011

 • 3 TANE HASTANENİN TOPLU TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI


  Giresun'da 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 75 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile 50 yataklı Espiye Devlet Hastanesi için toplu temel atma töreni düzenlendi.

  28 Kasım 2011

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmalarını sürdürülüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi Ormanköy Mevkinde yol çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  25 Kasım 2011

 • ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI


  24 Kasım Öğretmenler günü Espiye de düzenlenen törenle kutlandı. Bu mutlu günü kutlamak amacıyla ilk tören, saat 10.00’da Espiye Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş tarafından çelenk konulması ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programının ikinci bölümü, Atatürk İlköğretim Okulu Salonu'nda devam etti.

  25 Kasım 2011

 • BAŞKAN KARADERE'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Büyük Önder Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 tarihinin yıldönümünde yaptığı açıklamada;“Bir ülkenin ekonomik, bilimsel ve sanatsal gelişmesi, bir ülkenin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmesinin yolu eğitimden geçmektedir. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi ilkokuldan üniversiteye her alanda yetiştirerek onların cumhuriyet değerlerine bağlı, vatanını ve ülkesini seven, ona hizmet eden birer birey olarak topluma kazandırılmasında önemli bir rol oynar. Dünden bugünlere bizleri taşıyan,

  23 Kasım 2011

 • ANADOLU DENİZCİLİK VE MESLEK LİSESİNDEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Espiye Anadolu Denizcilik ve Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Arslan ve okul öğretmenleri belediye başkanı Erol Karadere’yi makamında ziyaret ettiler.Okuldaki kütüphane için kitap rafları,Okul bahçesine çeşme yapımı ve bilgisayar sınıfı için verdiği maddi manevi desteklerden dolayı Müdür Mustafa Arslan Belediye Başkanımız Erol Karadere'ye teşekkür ederek plaket verdi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye

  23 Kasım 2011

 • AK PARTİ KADIN KOLLARINDAN YARDIMA MUHTAÇLAR YARARINA KERMES DÜZENLENDİ


  AK Parti Espiye Kadın Kolları Başkanlığı, ilçede yardıma muhtaç öğrenciler ve aileler yararına kermes düzenledi.AK Parti Kadın Kollları Başkanı Şenay Doma,AK Parti ilçe teşkilatında düzenlenen kermesin 3 gün devam edeceğini belirterek, 'Amacımız yardıma muhtaç ailelere ihtiyaçlarını temin etmelerine destek olmaktır' dedi.

  21 Kasım 2011

 • KASIM AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2011 Yılı Kasım ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  17 Kasım 2011

 • SAHİLDE ÇİÇEKLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından Çiçeklendirme Çalışmaları yapılıyor. Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere,yaptığı açıklamada, ilçeyi modern bir kent görünümüne kavuşturmak ve refüjlere estetik kazandırmak amacıyla ilçe merkezinde bulunan kavşaklardaki refüjlere mevsimlik çiçekler diktiklerini söyledi.

  16 Kasım 2011

 • ESPİYE BELEDİYESPOR-4 ERBAA SPOR-1


  BAL liginde mücadele eden Espiye bel. Spor kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı Erbaaspor’u 4-1 yendi. Siyah beyazlı ekip ilk yarı maçı 4-0 bitirdi. İkinci devre konuk ekip bir gol kaydetti. Maç Espiye bel. Spor’un 4-1 galibiyetiyle sona erdi.

  14 Kasım 2011

 • 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ DÜZENLENDİ


  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 73. yılında ilçemizde düzenlenen törenle anıldı.Hükümet Konağı önünde düzenlenen anma töreninde Kaymakam Mitat Gözen,Belediye Başkan Vekili Nazım Özkul, Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,İlçe Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Başçavuş Ahmet Yalçınkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Gök,AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,AK Parti Kadın Kolları başkanı Şenay Doma

  14 Kasım 2011