Haberler

 • PLATİN GÜZELLİK SALONU'NUN AÇILIŞI YAPILDI


  İlçemizde hizmet vermeye başlayan Platin Bayan Kuaförü’nün açılış töreni yapıldı. Açılış törenine çok sayıda davetli katıldı.Espiyede ki bayanlara hizmet veren Platin Bayan Kuaförü, dün öğle saatlerinde gerçekleştirilen tören ile hizmete girdi.

  3 Ocak 2012

 • BAŞKAN KARADERE'den YENİ YIL MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, 2011 yılının iyi ve kötü günleriyle birlikte geride kaldığını, gelen yeni yılın Türkiye'ye ve tüm insanlığa daha iyi günler getirmesini diledi.

  30 Aralık 2011

 • 2012 BELEDİYE BÜTÇESİ BELİRLENDİ


  Espiye Belediyesi'nin 2012 yılı tahmini bütçesi 15.000.000.00-TL olarak belirlendiği bildirildi. Espiye Belediyesi, Kasım ayı meclis toplantısında daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen 2012 yılı bütçesi kabul edildi. Belediyenin bütçesi meclis üyelerinin gerçekleştirdiği oylama sonucunda 15.000.000.00-TL olarak kabul edildi. Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,

  28 Aralık 2011

 • VALİ ŞAHİN ESPİYE'Yİ ZİYARET ETTİ


  Vali Dursun Ali Şahin ilçemizi ziyaret ederek, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.İlk ziyaretini Kaymakamlığa yapan Vali Şahin, Kaymakam Mitat Gözen’den çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kaymakamlıkta İl Milli Eğitim Müdürü Halit Azizoğlu,Garnizon Komutanı Mehmet Şahin,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,İlçe Emniyet Müdürü Emin Tayfun Hoşdil, Daire Müdürleri, İl Genel Meclisi Üyeleri Hayrettin Öztürk, Mehmet Dursun ve muhtarlarla bir toplantı düzenleyen Vali Şahin, sorunları dinledi. Muhtarları köy konağı konusunda uyaran Vali Şahin, her muhtarın mutlak suretle köy odası ve muhtarlık bürosu olması gerektiğini, bunu için de önümüzdeki yıl bu eksikliklerin tamamlanmasını istedi.

  27 Aralık 2011

 • OKULDA VE AİLEDE EĞİTİM PRPJESİ TAMAMLANDI


  Espiye ilçesinde sürdürülen ''0-6 Yaş Grubu Okulda ve Ailede Eğitim Projesi'' sertifika töreni yapıldı. Grand Karadere düğün salonunda düzenlenen sertifika törenine Espiye Kaymakamı Mitat Gözen, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, İl Milli Eğitim Müdürü Halit Azizoğlu, Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

  22 Aralık 2011

 • YENİ MYO MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Giresun Üniversitesi tarafından Espiye Meslek Yüksek Okuluna atanan Doç.Dr Enver Sarı,Başkan Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.

  20 Aralık 2011

 • İLÇEMİZDE ELEKTRONİK KARTLI SU SAYACI UYGULAMASI BAŞLATILIYOR


  Espiye Belediyesi Su Tahakkuk ve tahsilatlarını daha verimli hale getirmek amacıyla miadı dolmuş kış aylarında donan,patlayan su sayaçlarının ön ödemeli kartlı sayaçla değiştirilerek yenilenmesi hususunda çalışma başlattı.01.01.2012 tarihinden itibaren inşaat ruhsatı iznine ön ödemeli kartlı sisteme geçmesi zorunlu hale getirilmiştir.Yeni ön ödemeli kartlı sayaçın daha yaygın hale gelmesi için bu sayaçların abone yapılması halinde yeni abonelerden ön ödemeli kartlı su sayacına geçme teşviki için abone olurken depozito bedelinin alınmaması ve su tüketiminde mevcut uygulanacak tarifeden %15 indirimli su kullanılması kararlaştırılmıştır.Ayrıca eski abonelerimizin yeni sisteme geçmeleri halinde alınan karar eski abonelerimize de uygulanacaktır.

  15 Aralık 2011

 • ADABÜK MAHALLESİ'NDE YOL ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  Espiye Belediyesi mahallelerde yol çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Adabük Mahallesi Fatih Bulvarında yol genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  14 Aralık 2011

 • KARADERE MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Karadere Mahallesi Osman Kıranı Mevkinde yol genişletme ve çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  7 Aralık 2011

 • ARALIK AY'ı MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


  Espiye Belediyesi 2011 Yılı Aralık ayı olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

  7 Aralık 2011

 • AK Parti İLÇE Başkanı ALİ KEMAL AKKAYA GÜVEN TAZELEDİ


  AK Parti Espiye İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi yapıldı.İlçemiz Baladın düğün Salonunda gerçekleştirilen kongrede, Ali Kemal Akkaya, yeniden AK Parti Espiye İlçe Başkanlığı'na seçildi.Başkan Akkaya, tek liste halinde yapılan seçimlerde kullanılan 266 Oyun tamamını alırken,Coşkun Nakışoğlu, Mehmet Kırca, Aydın Cebeci, Raif Uçar, Salih Yanık, Hüseyin Çelik, İsmail Kesti, İsa Sezer, Arzu Karahan, Murat Altuntaş, Şükrü Kömürcü, Alibey Elmas, Ayşegül Mınak, Galip Akmaz, İrfan Bodur, Selami Yayla,Mustafa Özdemir, Ayşe Baladın ve Gamze Karaman da yeni yönetim kurulunu oluşturdu.

  5 Aralık 2011

 • BAŞKAN KARADERE'DEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, engelli bireylere sevgiyle kucak açılması gerektiğini belirtti.Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, engelli bireylere sevgiyle kucak açılması gerektiğini belirtti.Başkan Karadere, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilerin hayatın her alanında karşılaştıkları sorunlarının çözümlenmesinin, toplumsal üretime aktif olarak katılımlarının sağlanmasının ve desteklenmesinin sosyal devlet anlayışının bir gereği olduğunu belirtti.

  5 Aralık 2011

 • İHALE İLANI DUYURUSU


  Mülkiyeti Belediyemize ait araç parkında bulunan 28 AC 680 plakalı Fatih marka 200-26-SDT tipinde 1997 Model kamyon,Komatsu marka 1997 model lastikli yükleyici,Liebherr (L554) Marka Yükleyici ve Jhon Dere (loader JD 544-B)Marka Yükleyici iş Makineleri ve kamyon;2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 35.maddesi –(c) fıkrasına ve 45.maddesine göre 30.11.2011 Çarşamba günü saat:10:30’da açık (artırma) ihale usulü ile ihale edilmek suretiyle satılacaktır.

  28 Kasım 2011

 • 3 TANE HASTANENİN TOPLU TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI


  Giresun'da 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 75 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile 50 yataklı Espiye Devlet Hastanesi için toplu temel atma töreni düzenlendi.

  28 Kasım 2011

 • CİBRİL MAHALLESİNDE YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmalarını sürdürülüyor.İlçemiz Cibril Mahallesi Ormanköy Mevkinde yol çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  25 Kasım 2011

 • ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI


  24 Kasım Öğretmenler günü Espiye de düzenlenen törenle kutlandı. Bu mutlu günü kutlamak amacıyla ilk tören, saat 10.00’da Espiye Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş tarafından çelenk konulması ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programının ikinci bölümü, Atatürk İlköğretim Okulu Salonu'nda devam etti.

  25 Kasım 2011