Haberler

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere 10 Kasım Atatürk'ü anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Karadere mesajında;Ölümünün 73. yılında büyük önder, eşsiz kumandan Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle andıklarını ifade ederek, 10 Kasım'ın Türk Milleti için büyük kurtarıcısını anma günü olduğu gibi Cumhuriyet'in erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını da gösterme günü olduğunu belirtti.

  9 Kasım 2011

 • BELEDİYEMİZDE KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI


  Kurban Bayramı dolayısıyla belediyede bayramlaşma bayramın 2.gün hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle başladı.Hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkanı Karadere gelen misafirleri makamında kabul etti.Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Erol Karadere, bayramların birlik ve beraberliğin pekişmesi için birer fırsat olduğunu ifade etti. Dini ve milli duyguların zirveye ulaştığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın doruk noktası olan bayramların Espiye’de çok daha farklı ve de anlamlı kutlandığını dile getirdi.

  9 Kasım 2011

 • AK PARTİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI


  AK Parti İlçe Teşkilatı,AK Parti Giresun Milletvekilimiz Sayın Mehmet Geldi’nin katılımıyla toplantı salonunda düzenlenen bayramlaşma töreninde tüm partililerle bayramlaştı.Sayın Mehmet Geldi'nin bayramlaşmada yaptığı konuşmasında, "Sadece dini ve milli bayramlarda değil, her zaman halkımızla, muhtarlarımızla, teşkilatımızla, partililerimizle el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Espiye’ye ve güzel insanlarına hizmet etmek bizler için büyük onurdur.

  9 Kasım 2011

 • BAŞKAN KARADERE'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere;Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.Başkan Karadere mesajında;“Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde yeni bir Kurban Bayramını idrak ediyoruz. Kutsal Bayram günlerinde, Yüce dinimiz ve sosyal bünyemiz için yaşamsal ve vazgeçilmez değerlerin, kinden, dargınlıklardan ve hoşgörüsüzlükten arınmanın, daha bir bilincine varırız” ifadelerine yer verdi.Mübarek Kurban Bayramı'nın sevgi, dostluk, kardeşlik, paylaşım, doğruluk ve dürüstlük gibi yüce değerlerin anlam ve öneminin daha derinden yaşandığı ve özümsendiği manevi bir atmosfer içinde kutlanacağını kaydederek,

  4 Kasım 2011

 • MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ YAPILDI


  İlçemiz merkeze bağlı mahallelerde ki mezarlıkların yaklaşan kurban bayramı öncesi temizliği tamamlandı.Belediye Başkanımız Erol Karadere,yaptığı açıklamada, belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin, Kurban Bayramı'nda vatandaşların rahat bir şekilde mezarlık ziyareti yapabilmeleri için bir süre önce başladıkları mezarlık temizleme ve düzenleme çalışmalarını tamamladığını söyledi.

  4 Kasım 2011

 • ESPİYE'DEN VAN’A YARDIM ELİ UZANDI


  Espiye’den Van’a yardım eli uzandı. Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, yardım kampanyası sayesinde toplanan yardımların Van'a gönderildiğini söyledi.Başkan Karadere , ''Van'daki depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasına katılarak ilgi gösteren yardım severlere teşekkür etti.

  1 Kasım 2011

 • 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİ YAPILDI


  Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri İlçemizde, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, Kaymakam Mitat Gözen, Belediye Başkanımız Erol Karadere, Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,İlçe Garnizon Komutan vekili Jandarma Başçavuş Ahmet Yalçınkaya, Cumhuriyet Savcısı Hakan Gök,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi yakınları, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

  31 Ekim 2011

 • BAŞKAN KARADERE'DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, Türkiye Cumhuriyeti 88 yılda büyük hamleler gerçekleştirerek, önemli başarılara imza attığını söyledi. Başkan Karadere;Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

  28 Ekim 2011

 • KARS'TAN ESPİYE'YE ÖĞRENCİ ZİYARETİ


  Uluslararası Organizasyon Dairesi Başkanlığı Kültürler arası kaynaşma amaçlı yapmış olduğu proje kapsamında Kars ilinden 18 öğrenci 5 günlüğüne ilimizi ve ilçelerini tanımak,kültürümüzü öğrenmek adına gezi programına katıldılar.

  28 Ekim 2011

 • TAZİYE


  İlçemiz Esnaflarından Mustafa Kara,Ali,Eşref,Yılmaz,Halil,Hasbi Kara'nın babaları Durdu Kara Hac vazifesini yaparken vefat etmiştir.Kendisine ALLAH(CC)'dan rahmet,ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

  28 Ekim 2011

 • ADABÜK MAHALLESİ HACIKÖY MEZARLIĞI YOLUNDA YOL GENİŞLETME VE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmalarını sürdürülüyor.İlçemiz Adabük Mahallesi Hacıköy mezarlığı yolunda yol genişletme çakıllama çalışması‏ yapıldı.

  28 Ekim 2011

 • BAŞKAN KARADERE DEPREMZEDELERİN ACILARINI PAYLAŞTI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, Van’daki depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi ve acılarını paylaştı.Başkan Karadere , Van ilinde meydana gelen ve birçok vatandaşımızın can ve mal kaybına uğradığı büyük şiddetteki depremi derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.Espiye halkı olarak her türlü yardıma hazır olduğumuzu ve acınızı en içten dileklerimizle paylaşıyoruz."

  25 Ekim 2011

 • ÇAM MAHALLESİ KİREMİTÇİ MEVKİİnde PARKE ÇALIŞMASI TAMAMLANDI


  İlçemiz Belediyesi alt yapı ve parke döşeme çalışmaları devam ediyor.Belediye İlçe merkezindeki mahalle, cadde ve sokaklarda parke taşı döşeme ve alt yapı çalışmaları sürüyor.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçemiz Çam Mahallesi Kiremitçi mevkiinde parke döşeme ve bordür çalışması yapıldı.

  24 Ekim 2011

 • AĞALIK MADENİ MAHALLESİNDE ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmalarını sürdürülüyor.İlçemiz Ağalık Madeni Mahallesi yol çakıllama çalışması‏ yapılıyor.

  21 Ekim 2011

 • DUROĞLU BELEDİYE BAŞKANI KILIÇASLAN'DAN BAŞKAN KARADERE'YE ZİYARET


  Duroğlu Belde Belediye Başkanı MURAT KILIÇASLAN Başkan EROL KARADERE'yi makamında ziyaret etti.Belde Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan Espiye Belediye başkanımız Erol Karadere’yi makamında ziyaret ederek,çalışmalar hakkında bilgiler aldılar,

  21 Ekim 2011

 • MEZBAHANE ALANI ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi parke döşeme,asfaltlama,yol genişletme çalışmalarının yanı sıra bugünlerde kurban bayramına hazırlık için mezbahane alanında çakıllama çalışmaları yapılyor.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmaları bir an önce tamamlanıp kurban bayramına hazır hale getirilecektir.Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere yaptığı açıklamada;

  19 Ekim 2011