Haberler

 • AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI 3. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI


  Öğretmen Evi Toplantı Salonu'nda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını Espiye AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu yaptı.Nakışoğlu;Gençlerin gelecek kaygısı yaşamadan, karşılaştıkları sorunların çözümü için çalıştıklarını belirtti.Kongreye Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,İl Encümenleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Kubilay Elevli,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Volkan Abanoz,Ersin Bahadır,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli,AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Bilgiç,Gençlik kolları asil ve yedek üyeleri ve tüm Partililer katıldı.

  29 Temmuz 2011

 • KALEBOYNU MAHALLESİnde YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Kaleboynu Mahallesi yol çakıllama çalışması‏ yapılıyor.Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere yaptığı açıklamada;

  27 Temmuz 2011

 • ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİMİZ COŞTURDU


  Espiye Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kültür Sanat ve pide Festivali’nin bu yıl 5.si yapıldı.Yağmur nedeniyle festivalin Cuma akşamki bölümü Cumartesi gününe kaydırıldı.Espiye Belediyesi'nin bu yıl 5.sini düzenlediği ''Kültür Sanat ve Pide Festivali'' hayli renkli başladı. Festival, Cumartesi günü Hükümet Konağı önünden saat: 14.00’de Mehter Takımı eşliğinde kortej yürürüşü ile başladı.Pazar yerinde yapılan Festivale, Giresun AK Parti Milletvekili Mehmet Geldi, İl Meclis Başkanı Osman Öden,Espiye Kaymakamı Mitat Gözen,Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere,

  25 Temmuz 2011

 • 5.ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİ'nde BULUŞALIM


  5.Espiye Kültür Sanat ve Pide Festivali bu yıl Kıraç ve Niran Ünsal’ın sahne almasıyla çıtayı bir kademe daha yükseltti.22-23 Temmuz tarihinde yapılacak olan Kültür Sanat ve Pide Festivalimizin sunumunu ise Okan Karacan yapacaktır.Yöresel Sanatçılarımızın renklendireceği Festivalimizde;Halk Oyunları,Yöresel Konuşmalar ve havai fişek gösterileriyle muhteşem bir Festival havası yaşanacaktır.

  21 Temmuz 2011

 • VALİ ŞAHİN ERİCEK KÖYÜ VE YAYLALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU


  Espiye Yeniköy de Muhtarlarla kahvaltılı toplantının ardından Ericek köyüne giden Vali Şahin ve Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere bir dizi incelemelerde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi.İlk olarak, 1986 yılında askeri bir uçağın Ericek Deresine düşmesi sonucu 4 üst düzey askerin şehit olduğu alanda incelemede bulunan Vali Şahin, uçağın düştüğü alana şehitlerimize yakışır bir çeşme yapılacak çeşme üzerine şehitlerimizin adlarının yazılacağını söyledi.

  19 Temmuz 2011

 • VALİ ŞAHİN YENİKÖY KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ


  Giresun Valisi Dursun Ali Şahin Espiye ilçesine bağlı Yeniköy Köyünü ziyaret etti.Yeniköy köyüne ilk defa Vali gelmesinin mutluluğunu yaşayan köy halkı büyük bir sevinçle Vali Şahin'i karşıladılar. Sabahın erken saatlerinde köye gelen Vali Şahin köyün sorunları hakkında köy muhtarı Bekir Hıdıroğlu’ndan bilgiler aldı. Vali şahin ve beraberindekiler, Yeniköy İlköğretim Okulu bahçesinde Çevre köylerin muhtarları ve köy halkı ile kahvaltı yaptı.

  16 Temmuz 2011

 • HAKİMLER SAVCILAR YÜKSEK KURULU ÜYESİ YILDIRIM'dan BAŞKAN KARADERE'ye ZİYARET


  Espiye Yeniköy Köyü’nden olan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Resul Yıldırım Belediye Başkanımız Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti.

  15 Temmuz 2011

 • BAŞKAN KARADERE'den BERAT KANDİLİ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanımız Erol Karadere ,kandillerin dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktasına ulaştığı zamanlardan birisi olduğunu belirterek,

  15 Temmuz 2011

 • SAHİL VE PARK ALANINDAKİ AĞAÇ VE ÇİÇEKLERE İLAÇLAMA YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sahil ve park alanındaki ağaç ve çiçeklerin üzerindeki zarar verebilecek böcek ve haşereler için ilaçlama yapıldı.

  13 Temmuz 2011

 • GAZETECİ KAHRAMAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ KARADERE'yi MAKAMINDA ZİYARET ETTİ


  Gebze Gazetesi kurucusu ve Devr-i Alem program yapımcısı araştırmacı gazeteci İsmail Kahraman ve Espiye Devlet Hastanesi Sağlık Sen İşyeri Temsilcisi Ali İhsan Kahraman ile Espiye Belediye Başkanımız Erol Kardere’yi makamında ziyaret etti.

  13 Temmuz 2011

 • 5.ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİ'nde BULUŞALIM


  5.Espiye Kültür Sanat ve Pide Festivali bu yıl Kıraç ve Niran Ünsal’ın sahne almasıyla çıtayı bir kademe daha yükseltti.22-23 Temmuz tarihinde yapılacak olan Kültür Sanat ve Pide Festivalimizin sunumunu ise Okan Karacan yapacaktır.Yöresel Sanatçılarımızın renklendireceği Festivalimizde;Halk Oyunları,Yöresel Konuşmalar ve havai fişek gösterileriyle muhteşem bir Festival havası yaşanacaktır.

  11 Temmuz 2011

 • BELEDİYEMİZ ARAÇ PARKINA YENİ ET NAKİL ARACI ALINDI


  Espiye Belediyesi yeni et nakil aracına kavuştu. Espiye Belediyesi, kasapların en büyük isteklerinden biri olan et taşıma aracını aldı.Diğer aracın eski olmasından dolayı Mezbahane hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 ton kapasiteli Et Nakil Aracı alındı.

  8 Temmuz 2011

 • ÇINARLIK YOLU YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR


  İlçemiz Belediyesi Cadde, sokak ve mahallelerde alt yapı, parke döşeme,betonlama ve yol genişletme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Belediye İlçe merkezi ve bağlı mahalle yollarındaki yol genişletme ve çakıllama çalışmalarına ağırlık verdi. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme ve çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz merkez mahallesi Çınarlık yolunda

  6 Temmuz 2011

 • KARAOVACIK OTÇU GÖÇÜ ŞENLİĞİ COŞKU İÇİNDE KUTLANDI


  Espiye Karaovacık yayla şenliği yapıldı. Güneşli bir havada ilk kez Pazar günü gerçekleştirilen şenliğe Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Başkan yardımcısı İbrahim Yanık,Espiye Belediyesi Encümeni Rasim Kırca Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Güce Belediye Başkanı Osman Karabatak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya, Teşkilat Başkanı Çoşkun Nakışoğlu, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Dursun, Kubilay Elevli Hayrettin Öztürk,ilçe daire amirleri, Espiye Esnaf Odaları başkanı Salih Yanık,2.Başkan Hüseyin Çelik, Ziraat Odası başkanı Raif Uçar,Belediye Meclis Üyeleri, davetliler,İstanbul,Bursa,Gebze Espiyeliler dernek başkanları, Karaovacık Dernek Başkanı Cafer Bal, Espiye,Yağlıdere ve Güce çevre ilçelerden ve obalardan vatandaşlar katıldı.

  4 Temmuz 2011

 • KARAOVACIK YAYLASINDA ŞEHİT VE GAZİLER ANILDI


  Espiye Karaovacık Yaylası'nda "Şehit ve Gazileri Anma Günü" düzenlenendi. Espiye İlçe Müftülüğü, Din Görevlileri Derneği ve Karaovacık Yaylası'nı Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği tarafından (dün)öğle namazına müteakip, Karaovacık Camisi'nde şehit ve Gaziler için mevlit şerif okunarak dua yapıldı.Şehit ve Gazileri Anma Günü'ne, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Soğukpınar Belde Belediye başkanı Özcan Özdemir,Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, Giresun İl Müftüsü Necati Akkuş, AK Parti Espiye Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu, Espiye Esnaf ve sanatkârlar Odası başkanı Salih Yanık, çevre ilçe müftüleri ve din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

  1 Temmuz 2011

 • BAŞKAN KARADERE'den MİRAÇ KANDİLİ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, Espiye halkı ve tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

  28 Haziran 2011


Nöbetçi Eczane

27 05 2018

Yılmaz Eczanesi
Pasaj Sokak,N0:4/A
Tel:0454 611 50 62