Haberler

 • ESPİYE BELEDİYESPOR BULANCAKTAN PUANLA DÖNDÜ


  Bölgesel Amatör Lig 3.Grup'taBulancak İlçe Stadında oynanan karşılaşmada BulancakBelediyespor-Espiye Belediyespor 1-1 berabere kaldı.Espiye Bulancak tan 1 puanla döndü.

  3 Ekim 2011

 • AK PARTİ İLÇE DELEGE SEÇİMLERİ YAPILDI


  AK PARTİ İlçe Teşkilatında İlçe Başkanlığı yönetimi için Delege Seçimi yapıldı.Delege seçimleri 01.10.2011 Cumartesi günü itibariyle başlatılmış olup Parti binasında Espiye Merkez Mah.Adabük,Cibril ve Çam Mahallelerinin Delege seçimleri yapılmıştır.

  3 Ekim 2011

 • BÖLGESEL AMATÖR LİGİNDE RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU


  Bölgesel amatör ligde mücadele eden Espiye Belediye spor takımımızın rakipleri belli oldu.Türkiye Futbol Federasyonunca Bölgesel Amatör Ligi'nde(BAL) gruplar belirlendi. Temsilcimiz Espiye Belediy espor 3. Grup'ta yer aldı.

  28 Eylül 2011

 • AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI


  AK Parti Giresun İl Danışma Meclisi Eylül ay'ı toplantısı,partililerin yoğun katılımı ve coşkusu içinde yapıldı.Çakıroğlu düğün salonunda düzenlenen toplantıya AK Parti AK Parti Grup Başkan Vekili Giresun Milletvekili Sayın Nurettin Canikli,Mehmet Geldi ve Adem Tatlı’nın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Hatice Kocaoğlu,Giresun Ticaret Odası Başkanı Mustafa Karadere,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,AK Parti Espiye İlçe Teşkilatı yönetimi,Kadın Kolları yönetimi,Gençlik Kolları yönetimi,belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

  26 Eylül 2011

 • ÇAM MAHALLESİ KİREMİTÇİ MEVKİİnde PARKE ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi alt yapı ve parke döşeme çalışmaları devam ediyor.Belediye İlçe merkezindeki mahalle, cadde ve sokaklarda parke taşı döşeme ve alt yapı çalışmaları sürüyor.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçemiz Çam Mahallesi Kiremitçi mevkiinde parke döşeme ve bordür çalışması yapılıyor.

  23 Eylül 2011

 • CİBRİL MAHALLESİnde SU DEPOSU YAPILIYOR


  Espiye Cibril Mahallesine 100 tonluk su deposu ve terfi hattı yapılıyor.Espiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden içme suyu deposunun tamamlanma aşamasına geldiği, su terfi hattı çalışmalarının ise devam ettiği bildirildi.

  22 Eylül 2011

 • İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI


  İlköğretim Haftası, Espiye’de düzenlenen törenle başladı.Atatürk İlköğtreim Okulu’nda düzenlenen törene Espiye Kaymakamı Mitat Gözen,Garnizon Komutanı Üsteğmen Mehmet Şahin,Belediye Başkanı Erol Karadere,Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık,Emniyet Müdürü E.Tayfun Hoşdil,İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Durmuş,daire amirleri,okul müdürleri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  20 Eylül 2011

 • GAZİLER GÜNÜ TÖRENİ YAPILDI


  Vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin ve milletimizin bekası, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması için canlarını feda eden gaziler günü Espiye’de kutlandı. Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediyenin çeleklerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal marşı’ nın okunması ile başladı.

  20 Eylül 2011

 • BAŞKAN KARADERE'den İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, "Çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın sadece eğitimle ve çok çalışılarak gerçekleşeceği hiçbir zaman unutulmamalıdır" dedi.Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, "Çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın sadece eğitimle ve çok çalışılarak gerçekleşeceği hiçbir zaman unutulmamalıdır" dedi.

  20 Eylül 2011

 • BAŞKAN KARADERE'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI


  Espiye Belediye Başkanı Erol KARADERE, gazilerin kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolü olduğunu belirtti.Belediye Başkanımız Erol KARADERE, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Karadere mesajında, "Vatanın her karış toprağı bizlere onlardan nasıl emanet ise, onlar da bu toprakların bizlere yüce bir emanetidir. Asil milletimiz için şehitlik ve gazilik, onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir.

  19 Eylül 2011

 • ADABÜK MAHALLESİnde ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi ,ulaşımı rahatlatmak için Asfaltlama çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda ilçemiz Adabük Mahallesi muhtelif yerlerinde asfalt yama çalışması yapıldı.

  16 Eylül 2011

 • AK PARTİ ESPİYE İLÇE TEŞKİLATI,KADIN KOLLARI SEÇİMLİ 3. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.


  Öğretmen Evi Toplantı Salonu'nda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını Espiye AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu yaptı.Kongreye Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Giresun AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Kocaoğlu,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,İl Encümenleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Volkan Abanoz,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli,AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman İsmailoğlu,Kadın kolları asil ve yedek üyeleri ve tüm Partililer katıldı.

  15 Eylül 2011

 • TAZİYE


  İlçemiz Arpacık Köyünden Sanioğullarından Merhum Osman Bilgili'nin oğlu,Arpacık Köyü eski Muhtarı Ahmet Şaban Bilgili'nin babası Dursun Bilgili vefat etmiştir.Kendisine ALLAH(CC)'dan rahmet,ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. İlçemiz Kaşdibi Köyünden Emekli öğretmen Mustafa Akıllı,Tuncer ve ilçemiz esnaflarından Mehmet Akıllı'nın babası Hacı Ömer Akıllı vefat etmiştir.Kendisine ALLAH(CC)'dan rahmet,ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

  15 Eylül 2011

 • YENİ HASTAHANE BİNASI YAPIMINA BAŞLANILDI


  Espiye Devlet Hastanesinin İhalesini alan firma tarafından inşaatın yapılacak olduğu alana ilk kazma vuruldu.Temel atılması için yer açma çalışmalarının devam ettiği alanın bir an önce temel atmaya hazır hale gelinmesi için çalışılıyor.

  14 Eylül 2011

 • ÇAM MAHALLESİ KİREMİTÇİ MEVKİİnde PARKE ÇALIŞMASI YAPILACAK


  İlçemiz Belediyesi alt yapı ve parke döşeme çalışmaları devam ediyor.Belediye İlçe merkezindeki mahalle, cadde ve sokaklarda parke taşı döşeme ve alt yapı çalışmaları sürüyor.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçemiz Çam Mahallesi Kiremitçi mevkiinde parke döşeme ve bordür çalışması yapılması için alt yapı çalışması yapılıyor.

  13 Eylül 2011

 • AÇILIŞ RUHSATI VE KALDIRIM İŞGALİ KONTROLÜ YAPILDI


  Espiye Belediyesi;Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Yanık ve Çevre Kontrol Müdürlüğü Zabıta ekipleri tarafından kaldırım işgalleri ve iş yeri açma ruhsatı ile ilgili de denetimler sürüyor.

  9 Eylül 2011