Haberler

 • ESPİYE’DE ÜST GEÇİT IŞIKLANDIRILDI


  Espiye’de geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan üst geçit köprüsü gibi ışıklandırıldı. Espiye Belediyesi ve Karayolları tarafından kurulan üst geçit, yine Espiye Belediyesi tarafından ışıklandırılarak estetik bir gece görünümüne kavuşturuldu. Esentepe mahallesi Petrol Ofisi karşısında kurulan üst geçit yaya trafiğinin güvenli şekilde yapılabilmesini sağlıyor.

  16 Ağustos 2011

 • TAZİYE


  İlçemiz İbrahimşeyh Köyünden Giresun İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Dursun'un annesi Hatice Dursun vefat etmiştir.Kendisine ALLAH(CC)'dan rahmet,ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. İlçemiz Cibril Mahallesinden Çapkınoğullarından Merhum Hacı Abdullah Çapkı'ın oğlu Hacı Ahmet Çapkın vefat etmiştir.Kendisine ALLAH(CC)'dan rahmet,ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

  16 Ağustos 2011

 • ESPİYE BELEDİYESPOR KLUBÜ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU


  Espiye Belediyespor Yeni Yönetimi iftarda buluştu.Espiye Belediyespor Başkanı Yusuf Veziroğlu öncülüğünde Park Pide salonunda düzenlenen İftar yemeğinde Espiye Belediyespor Onursal Başkanı ve Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere,Belediye Meclis Üyesi Nazım Önal,AK Parti Teşkilat Başkanı Coskun Nakışoğlu,Belediye Fen İşleri Müdürü Selim Dursun Ali Gürsoy,Ziraat Odası Başkanı Raif Uçar,Aydın Cebeci,Yılmaz Cebeci,Çağlar Hasan Yamak,Murat Altuntaş,Şenel Perçin,Kemal Toraman,Aykut Yöndemir,Rıdvan Bodur,Ali Küçükaydın,Erkan Yılmaz,Hacı Kara katıldılar.

  14 Ağustos 2011

 • ÇINARLIK YOLU ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi,ulaşımı rahatlatmak için Asfaltlama çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda Çınarlık yolunda asfalt yama çalışması yapıldı.

  12 Ağustos 2011

 • ESPİYE BELEDİYESİ FIRINLARDA DENETİM YAPTI


  Espiye Belediyesi,fırınların sağlıklı koşullarda ve doğru gramda ürün üretimi yapılıp yapılmadığının tespiti için denetim yaptıklarını söyledi.

  11 Ağustos 2011

 • ÇÖP KONTEYNERLERİ TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILDI


  Espiye Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ekiplerince çöp konteynerleri temizlendi.Belediye Başkanımız Erol Karadere,yaptığı açıklamada;sıcak havayla beraber daha da artan çöp kokusu ve oluşan mikroplara karşı çöp konteynerleri temizleme çalışması yaptıklarını söyledi.

  11 Ağustos 2011

 • YENİ İTFAİYE ARACI ALINDI


  Espiye Belediyesi tarafından vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için 24 metre uzunluğun da merdiveni olan,5000 litre su ve 250 litre köpük sıkma kapasiteli yeni tam donanımlı itfaiye aracı alındı.

  10 Ağustos 2011

 • ULU CAMİİ AVLUSUNDA ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPILDI


  Espiye Belediyesi tarafından İlçemizde çevresinin güzelleştirilmeye ihtiyacı camilerde çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Belediye Başkanımız Erol Karadere,yaptığı açıklamada;’’Belediye Fen İşleri

  10 Ağustos 2011

 • ESPİYE BELEDİYESİ ARAÇ PARKINI GENİŞLETİYOR


  Espiye Belediyesi araç filosunu genişletiyor.Belediyemiz bünyesinde yolculuk yapacak vatandaşlarımızın toplu taşıma hizmeti için daha güvenli ve konforlu olan 32+1 kişi kapasiteli otobüs alındı.

  4 Ağustos 2011

 • İLÇEMİZ MERKEZİNDE ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI


  İlçemiz Belediyesi ,ulaşımı rahatlatmak için Asfaltlama çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda ilçemiz merkezinde muhtelif yerlerinde asfalt yama çalışması yapıldı.

  3 Ağustos 2011

 • CAMİİLERDE RAMAZAN AYı TEMİZLİĞİ YAPILDI


  Espiye Belediyesi,Ramazan Ayı öncesi camilerde temizlik yaptı.Espiye Belediyesi İlçemizdeki Camilerde, Ramazana girmeden halı temizliği yaptı.İlçemizdeki Merkez Camii,Ulu Camii,Yeni Camii,Esentepe Camii,Adabük Mahallesi Fatih Camiinde temizlik yapıldı.

  1 Ağustos 2011

 • BAŞKAN KARADERE'den RAMAZAN AYı MESAJI


  Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere, Ramazan ayının birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı olduğunu belirtti.Başkan Karadere Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada; ‘’11 Ayın Sultanı olan Ramazan ayının Müslümanlar tarafından özlemle beklenen bir ay olduğunu ifade ederek:

  31 Temmuz 2011

 • MİLLETVEKİLİMİZ GELDİ'den BELEDİYE'ye ZİYARET


  AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk Belediyeyi ve Belediye Başkanımız Erol Karadere'yi makamında ziyaret ettiler.Ziyarete Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,İl Genel Meclis Üyeleri Kubilay Elevli,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Volkan Abanoz,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,Ziraat odası Başkanı Raif Uçar katıldılar.

  29 Temmuz 2011

 • AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI 3. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI


  Öğretmen Evi Toplantı Salonu'nda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını Espiye AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu yaptı.Nakışoğlu;Gençlerin gelecek kaygısı yaşamadan, karşılaştıkları sorunların çözümü için çalıştıklarını belirtti.Kongreye Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk,Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Akkaya,İl Encümenleri Hayrettin Öztürk,Mehmet Dursun,Kubilay Elevli,Belediye Meclis Üyeleri Rasim Kırca,Volkan Abanoz,Ersin Bahadır,Yeter Bahadır,Ayşe Beşirli,AK Parti Teşkilat Başkanı Coşkun Nakışoğlu,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şenay Doma,AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Bilgiç,Gençlik kolları asil ve yedek üyeleri ve tüm Partililer katıldı.

  29 Temmuz 2011

 • KALEBOYNU MAHALLESİnde YOL ÇAKILLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR


  İlçemiz Belediyesi mahallelerde yol genişletme ve çakıllama çalışmalarına hız verdi.Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çakıllama çalışmalarını sürdürüyor.İlçemiz Kaleboynu Mahallesi yol çakıllama çalışması‏ yapılıyor.Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere yaptığı açıklamada;

  27 Temmuz 2011

 • ESPİYE KÜLTÜR SANAT VE PİDE FESTİVALİMİZ COŞTURDU


  Espiye Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kültür Sanat ve pide Festivali’nin bu yıl 5.si yapıldı.Yağmur nedeniyle festivalin Cuma akşamki bölümü Cumartesi gününe kaydırıldı.Espiye Belediyesi'nin bu yıl 5.sini düzenlediği ''Kültür Sanat ve Pide Festivali'' hayli renkli başladı. Festival, Cumartesi günü Hükümet Konağı önünden saat: 14.00’de Mehter Takımı eşliğinde kortej yürürüşü ile başladı.Pazar yerinde yapılan Festivale, Giresun AK Parti Milletvekili Mehmet Geldi, İl Meclis Başkanı Osman Öden,Espiye Kaymakamı Mitat Gözen,Espiye Belediye Başkanımız Erol Karadere,

  25 Temmuz 2011